Fakty i opinie

stat

"Dwa Teatry - Sopot 2002"

Dla miłośników pięknego słowa

Finał II Krajowego Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Telewizji Polskiej "Dwa Teatry - Sopot 2002" odbywać się będzie od 7 do 10 czerwca w Sopocie. Do konkursu zgłoszonych zostanie po piętnaście - wyemitowanych w ubiegłym roku - słuchowisk radiowych i teatrów telewizyjnych. Tegoroczny edycja imprezy włączona jest do obchodów 50-lecia telewizji publicznej, a więc i 50-lecia teatru telewizji.

Posiedzenie Komitetu Organizacyjnego festiwalu odbyło się wczoraj w siedzibie Telewizji Gdańskiej.

- Celem festiwalu jest promocja twórczości teatralnej w Polskim Radiu i Telewizji Polskiej - mówi Ewa Bonk - Woźniakiewicz, dyrektor festiwalu. - Obok prezentacji odbywać się będą spotkania z aktorami, producentami, autorami scenariuszy i dramatów itp.

Projekcje teatrów telewizji z taśm wideo odbywać się będą w Teatrze Atelier. Słuchowiska nadawane będą z taśm magnetofonowych Klubie Galaxy. Spotkania i tak zwane próby czytane teatru radiowego organizowane będą w pomieszczeniach hotelu "Rezydent", w którym działać będzie również festiwalowe centrum. Kilka dni przed finałem festiwalu dla młodzieży szkolnej i nauczycieli oraz dla studentów, zorganizowane zostaną zajęcia warsztatowe.

Ostateczne decyzje na temat kształtu festiwalu zapadną pod koniec kwietnia. Impreza w siedemdziesięciu procentach sfinansowana zostanie z pieniędzy sponsorskich. Wydany zostanie obszerny katalog z licznymi zdjęciami. Wstęp na wszystkie prezentacje i spotkania będzie wolny.

W skład komitetu organizacyjnego festiwalu wchodzą przedstawiciele Zarządu Polskiego Radia S.A, Zarządu Telewizji Polskiej S.A., Radia Gdańsk S.A., Ośrodka Telewizji Gdańsk S.A., Teatru Polskiego Radia oraz władz samorządowych Sopotu, Gdańska, Gdyni i województwa pomorskiego.

Opinie (6)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.