• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Dzień zatrzymań poszukiwanych listami gończymi

ms
26 maja 2022, godz. 13:25 
Opinie (60)
Zatrzymani mężczyźni w komendzie miejskiej policji w Sopocie. Zatrzymani mężczyźni w komendzie miejskiej policji w Sopocie.

Jeden prowadził auto po pijanemu, drugi mógł mieć udział w kradzieży, trzeci nie zapłacił grzywny. Wszyscy byli poszukiwani listami gończymi i wszyscy wpadli w ręce sopockiej policji.Czy byłe(a)ś kiedyś w komisariacie policji?

Nie co dzień się zdarza, by policjanci zatrzymywali osoby poszukiwane listami gończymi. A trzech jednego dnia? To już w ogóle policyjne bingo. W środę, 25 maja, trafiło się ono policjantom z Sopotu.

Pierwszy prowadził po pijanemu i nie zapłacił grzywnyPierwszy poszukiwany wpadł z samego rana. Około godz. 9 policjanci z Sopotu zatrzymali w Gdańsku poszukiwanego 36-latka, za którym Sąd Rejonowy w Sopocie wystawił list gończy. Mężczyzna został doprowadzony do sopockiej komendy, a następnie do aresztu śledczego.

Tam, zgodnie z wyrokiem sądu, odsiedzi trzy miesiące za prowadzenie auta po pijanemu. Ponieważ nie opłacił grzywny w wysokości 300 zł, za kratkami spędzi dodatkowo kolejnych sześć dni.

Drugi jest podejrzany o kradzież i być może o posiadanie narkotykówZatrzymani mężczyźni w komendzie miejskiej policji w Sopocie. Zatrzymani mężczyźni w komendzie miejskiej policji w Sopocie.
Drugi wpadł pięć godzin później. O godz. 14 zatrzymano na ulicy 28-latka, którego szukała Prokuratura Rejonowa w Wejherowie. Powód? Podejrzany o udział w kradzieży. Ponieważ w chwili zatrzymania miał przy sobie woreczki z białą substancją, może się okazać, że usłyszy dodatkowo zarzut posiadania narkotyków. Jeszcze w czwartek ma zostać przewieziony do aresztu śledczego, gdzie zgodnie z postanowieniem Sądu Rejonowego w Wejherowie spędzi 30 dni jako tymczasowo aresztowany do sprawy kradzieży.

Trzeci nie zapłacił grzywnyTrzeciego poszukiwanego zatrzymali policjanci drogówki. Na al. Niepodległości zauważyli dacię, której kierowca jechał bez włączonych świateł. Okazało się, że za kierownicą auta siedzi 41-letni gdańszczanin poszukiwany przez Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ. Powód: miał do odsiadki pięć dni za nieuiszczoną grzywnę w wysokości 250 zł. Ponieważ po zatrzymaniu 41-latek uiścił grzywnę, został zwolniony. Za wykroczenie drogowe - jazda bez świateł - dostał 100-złotowy mandat.
ms

Opinie wybrane


wszystkie opinie (60)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.