• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Festiwal błędów gdyńskiej policji. Czas na konsekwencje

Michał Sielski
20 sierpnia 2013 (artykuł sprzed 10 lat) 
aktualizacja: godz. 18:34 (20 sierpnia 2013)

Kolejny film z monitoringu na plaży w Gdyni, tym razem lepszej jakości. Pokazuje moment, w którym rozpoczęła się bójka na plaży. Ten fragment zaczyna się w 36 minucie filmu.


Gdyńska policja skupiła się na szukaniu prowodyrów bójki pseudokibiców Ruchu Chorzów z meksykańskimi żeglarzami, zamiast uderzyć się w piersi i przyznać, że przez swoje zaniechania w ogóle do niej dopuściła. Bo bójki można było uniknąć, gdyby funkcjonariuszom nie zabrakło wyobraźni, a operatorom monitoringu czujności.Policja uspokaja Meksykanów.


Początek bijatyki.


Aktualizacja, godz. 18:32. Komendant Główny Policji nadinspektor Marek Działoszyński polecił Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Gdańsku odwołać z zajmowanego stanowiska Zastępcę Komendanta Miejskiego Policji w Gdyni, będącego dowódcą operacji zabezpieczenia meczu piłkarskiego pomiędzy drużynami Ruchu Chorzów i Arką Gdynia.

Po wstępnej analizie zebranych materiałów Komendant Główny Policji negatywnie ocenił sposób zabezpieczenia pobytu kibiców na terenie plaży miejskiej w Gdyni przez dowódcę operacji zabezpieczenia meczu.

Uznał on, że "nadkomisarz Marcin Potrykus, mając wystarczającą liczbę policjantów, nie skierował na teren plaży patroli, które oddziaływałyby prewencyjnie na zgromadzone tam osoby." Zastrzeżenia Komendanta Głównego Policji budzi także "brak aktywności w zakresie ustalenia i zatrzymania uczestników bijatyki na plaży, jeszcze w trakcie pobytu kibiców na samym stadionie bądź też po jego opuszczeniu."

Aktualizacja, godz. 13:23. - Wniosek o tymczasowe aresztowane podejrzanych możemy wystawić po ich przesłuchaniu. Zacznie się ono lada chwila - mówi szef gdyńskiej prokuratury Witold Niesiołowski.

Aktualizacja, godz. 12:05. Dwóch pierwszych zatrzymanych usłyszało dziś zarzuty udziału w bójce i zbiegowisku. Po południu zajmie się nimi sąd, do którego trafi wniosek o aresztowanie sprawców.

Aktualizacja, godz. 11:05. - 29-letni mężczyzna jest już przewożony do Gdyni. Zostanie przesłuchany i najprawdopodobniej także usłyszy zarzut udziału w zbiegowisku oraz pobiciu - mówi kom. Michał Rusak, rzecznik gdyńskiej policji.

Aktualizacja, godz. 10:33. Jest trzeci zatrzymany przez policję. Mężczyznę ujęto dziś w Rudzie Śląskiej. Powodem zatrzymania była analiza nagrań z monitoringu. Mężczyzna może usłyszeć zarzuty udziału w zbiegowisku i pobiciu. Grozi za to do pięciu lat pozbawienia wolności.

***

Zobacz jak wygląda meksykański żaglowiec Cuauthemoc, który przypłynął z wizytą do Gdyni
***


Ujawniony przez policję zapis monitoringu.Gdyńska plaża Śródmieście zamieniła się w niedzielę w pole bitwy. Pseudokibice Ruchu Chorzów starli się z Meksykanami, którzy przypłynęli do Gdyni żaglowcem Cuauhtemoc. Efekt: kilka osób, które trafiły do szpitala i kilkanaście, którym opieki udzielać musieli lekarze z wezwanych na miejsce karetek. Wszystko działo się w niedzielne południe, na oczach setek plażowiczów z dziećmi.

Policjanci skupiają się na sprawdzeniu "kto pierwszy uderzył", bo zeznania świadków nie są jednoznaczne. Najpierw większość relacji mówiła, że to pseudokibice zaatakowali Meksykanów. Potem pojawiła się informacja, że oni także nie pozostają bez winy, bo w ordynarny sposób zaczepiali plażowiczki, a jedną mieli uderzyć - w zależności od relacji - w twarz lub w pupę.

Bezsporny jest za to fakt, że już kilka godzin wcześniej szalikowcy pili na plaży piwo, byli głośni, wulgarni, rzucali petardy i zaczepiali ludzi. Na policję zgłosiło się już kilka osób, które twierdzą, że ich dzieciom pod groźbą pobicia kazano oddać koszulki Arki Gdynia. Jak było naprawdę? Policja cały czas przesłuchuje świadków, ale powinna skupić się też na swoim działaniu, a raczej jego braku.

Czytaj także: Prokurator: bójkę zaczęli szalikowcy.

Oświadczenie Wojciecha Szczurka w sprawie niedzielnej bójki na gdyńskiej plaży.Czy zaostrzyć prawo dla kiboli - ZAGŁOSUJ!

Oświadczenie Prezesa PZPN Zbigniewa Bońka.Jak uniknąć podobnych wypadków w przyszłości?

- Od momentu przekroczenia przez kibiców granic Gdyni, byli oni pod naszym nadzorem. Wiedzieliśmy, że większość z nich udała się na plażę patrolowaną przez funkcjonariuszy w cywilnych ubraniach, którzy podjęli kilka interwencji wobec gości ze Śląska. Kilkudziesięciu umundurowanych funkcjonariuszy wkroczyło do akcji, gdy rozpoczęła się bójka - mówi kom. Michał Rusak, rzecznik gdyńskiej policji.

Szalikowcy Ruchu Chorzów "pilnowali się" sami

Jeśli rzeczywiście policjanci uważają, że mieli nad wszystkim kontrolę, to skąd relacje wielu świadków o odpalanych na plaży racach i petardach już o godz. 12? W tym wypadku nie ma znaczenia nawet fakt, że prowokacyjnie zachowywali się również Meksykanie. Co więcej - jeszcze bardziej świadczy to na niekorzyść policji, bo okazuje się, że na plaży były dwie grupy, które zaczepiały innych, piły alkohol i były agresywne. A policjanci czekali kilkaset metrów dalej w samochodach, by "nie prowokować".

- Plaża śródmieście to miejsce, które jest objęte monitoringiem, co pozwala policji działać szybko i sprawnie. Pomysł, by kibice oczekiwali na mecz w takim miejscu i w takim czasie jest zły. Nie ma takiej możliwości, by to się powtórzyło. Mam nadzieję, że policja wyciągnie odpowiednie wnioski - podkreśla prezydent Gdyni Wojciech Szczurek i zaznacza, że chciałby wyciągnięcia konsekwencji wobec komendanta miejskiego policji.

Kamery miejskiego monitoringu pokazują nie tylko bójkę, ale i wcześniejsze zachowania na plaży - to już była podstawa do interwencji, ale jej nie podjęto. Ta sytuacja dokładnie pokazuje festiwal błędów przy "zabezpieczaniu" wizyty szalikowców Ruchu Chorzów w Gdyni.

1. Kompletny brak kontroli nad tym, co robią. Policjanci tłumaczą, że plażę patrolowali funkcjonariusze w cywilnych ubraniach, ale jeśli tak było, to dlaczego nie reagowali, gdy odpalano na plaży race i wybuchały petardy? Poza tym nie trzeba mieć wielkiej wyobraźni, by przewidzieć, że chorzowianie nie pojechali na plażę, by dyskutować o poezji i grać w kometkę. Można też ich po prostu pilnować. W maju 2011 roku Arka grała z Ruchem i wtedy kibice też byli najpierw na plaży, ale kąpali się pod nadzorem policjantów, którzy później odeskortowali ich na mecz.

2. Brak szybkiej reakcji na rozwój wydarzeń. Jeśli policjanci ujawniają zapisy monitoringu, na których widać, że sytuacja robi się niebezpieczna, to dlaczego reakcja następuje dopiero po rozpoczęciu się regularnej bitwy z rozbitymi butelkami i nożami w dłoniach?

3. Lekceważenie sygnałów. Pierwszy dotarł do policji już o godz. 9:30. Kibice zabrali sobie pięć leżaków i zwrócili je dopiero po interwencji policji. Półtorej godziny później na plaży zaczęły wybuchać petardy. Na miejsce skierowani zostali policjanci operacyjni, ale nie potrafili znaleźć winnego. Podobne wezwanie było o godz. 14. Efekt ten sam.

4. Brak przewidywania eskalacji działań. Nie trzeba być wielkim wizjonerem, by wywnioskować, że osoby, którym płazem uchodzą małe przewinienia, będą posuwać się dalej. Zwłaszcza że były pijane. Na plaży chorzowianie pili alkohol, zabierali turystom leżaki, odpalali petardy i race. Policja nie wyciągnęła wniosków, nie przygotowała się i zareagowała zbyt późno.

- Zasadniczym grzechem polskich organów państwowych jest brak konsekwencji w działaniu. Gdy kibice zaczęli rozrabiać na plaży, należało tam wysłać wszystkie patrole, a nie czekać na przyjazd oddziałów prewencji - mówi dr Cezary Tatarczuk z Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu w Gdyni, specjalista w zakresie działania służb policyjnych, były Komendant Policji w Wejherowie, odpowiedzialny m.in. za zabezpieczenie imprez masowych, w tym meczów piłkarskich. - Jeśli policja działa szybko i zdecydowanie, zawsze zyska na wizerunku. Działa przecież w interesie porządku publicznego, a liczba zatrzymanych jest zdecydowanie za niska. Nie może być tak, że policja stoi bezczynnie, gdy jest łamane prawo - podkreśla.

Polecą głowy odpowiedzialnych?

Bójką zainteresował się Minister Spraw Wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz. - Dla mnie kluczowe pytanie brzmi: jak to się stało, że kibole znaleźli się wśród normalnych ludzi? Jak znaleźli się na tej plaży? - pyta szef resortu.

W sprawie interwencji gdyńskich policjantów kontrolę zaczął już zastępca komendanta wojewódzkiego policji. Spotkanie z władzami policji oraz Wydziałem Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności zapowiedział też prezydent Gdyni. - Nie wykluczamy wyciągnięcia konsekwencji, ale najpierw trzeba gruntownie przeanalizować tę sytuację - podkreśla Wojciech Szczurek.

Tym bardziej, że to nie jedyna dwuznaczna sytuacja z udziałem gdyńskich policjantów w ostatnich miesiącach. Pisaliśmy już o podejrzeniach brutalnych pobić podczas zatrzymania (sprawy wyjaśniane są przez wewnętrzne komórki policji oraz prokuraturę) czy zlekceważeniu informacji o okradanych na podziemnym parkingu samochodach.

Opinie (622) ponad 10 zablokowanych

 • Coś ta nasza POlska POlicja ostatnimi czasy za często na główkach wiadomości ale z tej złej strony. (27)

  Czy zmiana rządzących poprawi i pracę naszej Policji???

  • 95 155

  • (10)

   Napewno wywalene kolesiostwa z PO.Banda darmozjadow postawila kraj na glowie.

   • 39 52

   • bo za PiSu to był raj (9)

    Pieniądze same wpadały do portfela, policja idealnie interweniowała wszystko było piękne i wspaniałe :) po prostu było cudnie :D
    Ludzie weźcie przestańcie już pie.dolić bo kawa od rana mniej smakuje. Jak zaczną rządzić będzie taki sam kanał jak jest teraz i jak był za ich wcześniejszej kadencji.

    • 81 26

    • leming niestrasz pisowcami bo to juz niedziała nanikogo!! (7)

     Bardziej spartolic wszystko co sie da to juz nikt niebedzie potrafił jak obecne kilka kadencji kolesiów z PO!!Ale leming zna wyniki wyborów które jeszcze się nie odbyły.Leming naturalnie bedzie zdziwiony dy sie okaze ze ani PO ani PiS wyborów nie wygrały!Jak ktos oszukuje okrada i doprowadza państwo na skraj bankructw to ludzie wychodza na ulice jak zagranicą!Będę głosował przeciwko złodziejom z PO i nie zagłosuje na pisowców na kogo to bede wiedział przed wyborami!!

     • 18 22

     • On nie straszy, on jest realistą (6)

      Bo tu widzę, że co niektórzy sądzą, że jak dojdzie PIS to sprawi za pomocą różdżki, że będzie nam się żyło lepiej.
      Tylko proszę nie wychodź na ulicę, jak zaczną się Tobie dobierać do d..y.

      • 24 17

      • (4)

       Niewazne kto dojdzie do wladzy. Do naprawy sytuacji nie starczy jedna czy dwie kadencje. Spier.olic jest latwo, naprawia sie latami.
       W naszym rzadzie siedza sami wizjonerzy, tylko zapomnieli najpierw zarobic na realizacje swoich wizji.

       • 11 1

       • gorzej niz jest to nawet za komuny nie bylo

        • 6 4

       • Po pierwsze... (2)

        proimo, musi sie zmienic spoleczenstwo. Sorki, ale Polacy to w wiekszosci chamy, prostaki, homofoby i ksenofoby, zlodzieje, brudasy, zawistnicy, oszusci, nieuki itp. itd. A ze wieksza czesc z posrod nich identyfikuje sie z PIS i wyciera sobie morde WARTOSCIAMI moralnymi, katolickimi etc., totez nigdy na te partie bym nie zaglosowal, nie znajac nawet jej programu. Po prostu nie chce byc identyfikowany z jej wyborcami. W miescie, a tymbardziej w trojmiescie jako tako ludzie sa na poziomie, ale moi drodzy - duzo podruzuje po calej Polsce, po miastach, miasteczkach i malutenkich wioskach. Czasami szkoda slow - chamstwo, sloma z butow i ciemnogrod. Tyle w temacie.

        • 11 2

       • ale wulkan kompleksów

        co zrobić ?

        • 2 2

       • "podrużujesz" też na poziomie?

        "tymbardziej" nie chcę być identyfikowana z tą (dla mnie - wsiuńską) częścią mieszkańców Trójmiasta, którą reprezentujesz. Właśnie nieuków - ciemnogród ze słomą w butach (ale jaki butny!) w całej okazałości.

        • 0 1

      • dod*py to sie dobieraja teraz wszystkim normalnym ludziom i juz teraz

       tak jest lemingiem tak samo jak ty.Obecnie bandyta jak cie napadnie i sie przed nim obronisz to ciebie POlicja zamknie !!

       • 8 4

    • włącz rozum - wyłącz TVN!

     • 21 17

  • co to są główki wiadomości?

   kapuściana głowo

   • 21 2

  • (2)

   Zmiana na PiS na pewno poprawi sytuację kiboli, wszak to polscy "patrioci"... Wtedy dopiero poczują się bezkarni, jak nastanie "prawo i sprawiedliwość dla kiboli i nawiedzonych".

   • 61 16

   • Bo ja wiem, takie mio armatnie zawsze pierwsze idzie w odstawkę jak się do władzy ktoś dopcha.

    W końcu kogoś trzeba poświęcić dla większego poparcia. Myślę, że w momencie jak Jarek będzie miał dość poparcia to ich po prostu sprzeda.

    • 12 3

   • leming ty dobitnie pokazujesz zejestes POslamistą do takiej sekty należysz

    udowodniłeś woja głupotę nieraz jak każdy leming.gdybys niebył głupi to bys zauwarzył ze Kibolom nigdy niebyło lepiej niz zakadencji kolesiów z PO ta nieudolnosc POlicji kolejny raz to udowodniła!Minister potwierdził ze akcja policji była wzorowa a wine ponosi zdziczałe społeczeństwo a nie kibole!Wczessniej bydło terroryzowało ludzi w pociągu ale POlicja tez niereagoweała moze Nowak bedzie teraz kiboli do Pseudolino pakował by powietrza nie wozic ?

    • 10 8

  • Ty masz zdrowo POrąbane w pustej makówie (1)

   i wyPiSujesz bzdury - ale czego wymagać od skibolałego pisiora?

   • 13 16

   • oj Panie Zenonie - znowu używa Pan mowy nienawiści

    nieładnie nieładnie

    • 4 0

  • shift ci się zacina synku

   • 19 2

  • Nasze sluzby mundurowe mysla o emeryturkach po 15latach zamiast wziasc sie do roboty...ot cala PRAWDA (1)

   ...zmiana rzadzcyh nic tu nie da

   • 12 1

   • taka to wysoka ta wczesniejsza emerytura ze hej, nic tylko plaza i dzi.ki.

    • 4 3

  • Pajac!

   • 3 0

  • na główkach

   Buahahaha!
   Dobre ;)

   • 1 0

  • Meksyk i POlicja -

   koalicja!

   • 4 3

  • Miszczu a co ma PO do pieskow? Nieudacznikow? (1)

   To tez wina tuska? Zaraz wuna tuska bedzie dzisiejszy deszcz. Nie ma ro znicy kto rzadzi. Istotne jest jak sluzba ktora ma chronic ludzi ma to w d....

   • 3 0

   • drogi bez kierowców

    • 0 0

  • Nepotyzm

   TAK TO JEST JAK KOMENDANT GŁÓWNY POLICJI RAZEM Z MSW NA KLUCZOWE STANOWISKA W POLICJI WYZNACZAJĄ KOLESI NIEUDACZNIKÓW - GIMNAZJALISTÓW WEDŁUG ZASADY MIERNY BIERNY ALE WIERNY I SWÓJ.

   • 3 0

  • Plaża to nie jest miejsce dla pijanego bydła.Nie każdy może iść na plażę.Rodziny z dziećmi nie mogą skoro na plaży trwa festiwal chamstwa i bandytyzmu.

   • 0 0

 • No to jak mieli policjanci na plaży ich pilnować? (34)

  Przecież nie można nikomu zabronić iść na plażę.

  • 150 188

  • jakoś dwa lata temu umieli (20)

   i nic się nie stało

   • 62 1

   • Biorą pały (8)

    leją po łydkach i powoli bydło zagania się na stadion - chyba proste

    • 89 15

    • (2)

     tatuś zomowiec co ? :D

     • 21 41

     • rodzinne tradycje... :)))

      • 15 11

     • inaczej sie nie da

      • 22 4

    • (1)

     niestety, kibole sie zradykalizowali
     cpia i pija (dawniej tylko cpali)
     maja forse z dilerki, maja bron

     dzis pala nie wystarczy
     bron gladkolufowa
     gumowe kule
     a gdy nie pomaga - ostra szybkostrzelna

     inaczej sie nie da - jest wojna, straty musza byc

     • 25 6

     • lol

      wylacz telewizor

      • 2 0

    • (2)

     jak policja zacznie lać kibiców zeby ich "zagonić" na stadion to da im sie przyzwolenie zeby ciebie tez pałami po łydach siekali jak przez przypadek zostaniesz sprowokowany do jakiegos dziwnego zachowania ...

     • 3 13

     • Nie kibiców, tylko kiboli.

      • 15 2

     • to lepiej żeby kibole mieli takie przyzwolenie :)

      • 0 0

   • (10)

    co Wy chcecie od mexów. Czy Wy nie widzicie jak ci pseudokibice kręcą cały czas. Ludzie co byli na plaży mówili, że meksykanie byli grzeczni i nikogo nie obrażali. Później to pseudodebile zaczęli rozpowiadać bajki w internecie, że stanęli w obronie kobiety bo mex ją macał i uderzył z liścia. No i co się okazało po upublicznieniu nagrań z monitoringu, że nic takiego nie miało miejsca. Teraz pseudoszczekacze siedzą cichutko i mówią, że utrwala się stereotypowy wizerunek kibica. A im o to cały czas chodziło, żeby tak Was zmanipulować. Macie mieć w głowach świadomość, że o to do PL przyjeżdża bezowy i próbuje gwałcić nasze kobiety a oni bohatersko je bronią. Prawda jest taka, że to policja dała ciała bo pozwoliła na to aby to bydło od rana terroryzowało dzieci i kobiety(przecież oni rzucali się na 10 latków i zrywali im koszulki Arki czy Cracovii). Tak więc proszę przestańcie bronć tych kopidołów bo się nie da tego czytać

    • 115 20

    • Re:

     Skutki używania alko i dragów. Mózg lasuje. Najpierw od szmat i ku**w zwyzywają a potem wielcy i męscy patrioci w ich obronie stają...bo jakaś "szmata" (określenie użyte aby pokazać absurd, więc pośladki luźno) śmiała coś "brudasowi" podać.
     Ta wersja nawet kupy się nie trzyma.

     o się naukowo ładnie nazywa - schizofrenia.

     • 33 4

    • Czy jak ktoś jest pseudodebilem, to dobrze? :D

     • 2 0

    • (5)

     są brudni, niewychowani i śmierdzą

     • 5 8

     • latynosi? Meksyk - jak sama nazwa wskazuje- to jeszcze gorszy bałagan niż Polska (2)

      Amerykanie od dziesięcioleci mają z nimi problem. To dzikusy i jak ktoś ma to bydło za cywilizowanych ludzi to na pewno nie był nigdy w Meksyku ani USA. Nie zapraszać więcej bydła z importu!!! mamy własne!

      • 11 24

      • a z polakami?? (1)

       z naszymi rodakami w USA też od dawna mają problem - np. nasz słynny rodak Polański, a nikt go nie obił...

       • 2 2

       • Mosze a co ty po polsku piszesz?

        • 2 0

     • (1)

      a jeździsz czasem komunikacją publiczną w lecie? - tam przeważają polacy

      • 1 2

      • Polacy pisze sie z dużej litery analfabeto

       • 1 1

    • Potwierdzam

     Potwierdzam

     • 4 3

    • hmm

     daj link do filmu z wydarzeniami przed awantura

     zmanipulowane owieczki hah

     • 1 0

  • Tu nie chodzi o pilnowanie w postaci trzymania za rączkę. (8)

   Przyjeżdża 20 radiowozów w okolice bulwaru, wysiada 150 policjantów w pełnym rynsztunku tworząc kordon wzdłuż deptaka i z odległości przygląda się hołocie. Reszta czeka pod radiem w gotowości. Gwarantuje ci, że w takiej sytuacji jedynym wybrykiem statystycznego kibola będzie co najwyżej puszczenie bąka prosto do wody.

   • 45 3

   • (4)

    a po co stre3sować ludzi?Co to za wypoczynek widząc tych bydlaków i pałkarzy na których rzygam i mam alergię na nich bo kojarzą mi się tylko z bezkarnym biciem ludzi zatrzymanych słusznie bądź niesłusznie?W d.. mam policyjny totalniacki kraik gdzie takimi sprawami jak bezpieczeństwo zajmują się psychopaci pokroju szczurków sienkiewiczów i innych którzy jedyną metodę widzą w inwigilowaniu karaniu i zastraszaniu

    • 6 36

    • coś w tym jest... metoda polskich watażków od władzy jest niezmienna: przemoc, represja i więzienie.

     jakie społeczeństwo taka władza i kibice...

     • 2 3

    • (2)

     No tak. Przez tych okropnych "psychopatów" nie można maczety na widoku nosić. Totalitarna banda! Rzygam nimi!

     • 9 0

     • (1)

      rzygam policją i nie chcę widzieć gęb tych pastuchów zakłócających mi odpoczynek

      • 2 1

      • ooooo

       ze śląska widać jesteś, jak ci pastuch odpoczynek zakłóca to na polu odpoczywasz ??? wracaj do biedaszybu w sosnowcu...

       • 0 0

   • Za czyje pieniądze ???

    Czy nie można zabronić??? Moim zdaniem można, jeżeli są przesłanki, że jest on zagrożeniem dla swobody pozostałych plażowiczów.
    Rodzi się też kolejne pytanie, gdy coś się dzieje to gdzie jest policja. A no jest na cotygodniowych eskapadach za stadem baranów, które trzeba chronić.

    Proponuje zatem prosty system kar, który przestanie karać tylko organizatorów meczu, a zacznie karać także grupy przyjezdnych. Jakikolwiek wybryk kibica niezgodny z prawem to zakaz wyjazdu dla Organizatora KK na kolejny wyjazd plus kara pieniężna w zależności od szkód. Ekscesy z większymi szkodami zakaz na więcej meczy plus zasądzenie kar pieniężnych dla Organizatora KK.
    Głównym problemem zawsze jest dochodzenie który z kibiców to zrobił, a ja się pytam po co. Skoro jest organizator wyjazdu, to trzeba nakazać aby każdy wyjazd był organizowany przez dany klub kibicowski co jest odpowiedzialny finansowo za ten wyjazd.

    Dzięki takiemu podejściu kibice zaczęli by sami szybko patrzeć co kto robi, aby mieć na kolejny wyjazd i nie musieć szukać winnego co im zapłaci teraz za kary.

    • 13 1

   • No chyba cie pogięło facet !!!!! (1)

    plaża miejska to nie spacerniak. Tego by jeszcze brakowało, żeby banda policjantów w pełnym rynsztunku stała w zasiegu wzroku, gdy jestem z dziećmi na plaży. To już mamy stan wojenny czy to jeszcze przygotowania ?????

    • 7 20

    • Twoje dzieci maja jakąś traumę na widok policjanta?

     Ja wolę widok szwadronu policji niż bandy tłustych karków w ilościach masowych, podporządkowujących sobie miejską plażę.

     • 25 3

  • rewelacyjna reklama dla turystów na cały swiat przyjedziecie to pamietajcie moze was napas banda kiboli ale to was policja

   • 3 4

  • jak mieli pilnować?Normalnie

   Gość od monitoringu delektował się toplesami i nie miał czasu i nastroju aby patrzeć na kolesi na plaży.Dlatego nie widział jak żłopią piwo i wódę i odpalają race,zabierają dzieciakom koszulki i turystom leżaki.Tych co zabrali leżaki należało wylegitymować,spisać,sprawdzić alkomatem i zabronić wstępu na imprezę masową.Reakcja na skargi plażowiczów?Jaka reakcja???Panów kiboli nie wolno denerwować.Antyterroryści,którzy spacyfikowali/brutalnie to fakt/demolujących stadion kiboli,zostali pociągnięci do odpowiedzialności karnej/że nie wspomnę o służbowej/.Powinni kiboli pokropić święconą wodą???Politycy!!!Zdecydujcie się!!!Nie da się tego problemu załatwić postękując,cmokając i kłaniając na prawo i lewo!!!Przy okazji-serdeczne gratulacje dla Panów Rycerzy Niepokalanych Kibiców Ruchu Chorzów.Trofea w postaci dziecięcych koszulek Arki Gdynia powieście na honorowym miejscu.Tak jak to zrobili Panowie Kibice Arki po zabraniu koszulek Lechii dzieciakom z podstawówki.

   • 6 2

  • A dlaczego bydlo poszlo na plaze????

   Wsadzis do wagonow bydlecych na ich koszt. Na mecz. I won do domu. A tak nie mozna bylo odpoczac bo idioci obok. Zreszta dla mnie jak ktos zaslania twarz to jest bandyta i do takiego bym strzelal.

   • 5 1

  • jak to k... nie mozna

   • 0 1

 • Kibice - chołota i bydło (15)

  Szkoda tylko reputacji miasta Gdynia, które przez przyjedną chołotę ucierpiało

  • 300 126

  • W stosunku do pseudokibiców

   Potrzebne są bardziej radykalne rozwiązania, a nie tylko obietnice przy okazji takich zajść

   • 61 10

  • (1)

   a mnie najbardziej śmieszy fakt, że zatrzymano tylko 3 osoby, a przecież na filmie widać, że trzech nie brało udziału w bójce.

   • 31 5

   • dokladnie, i to pewnie 3 mexico którzy leżeli skopani

    i nie mogli uciekać :)

    • 22 4

  • Radzę wziąć do ręki słownik ortograficzny:)

   A tak poza tym, to policji nie chciało się wyjść na słoneczko, woleli siedzieć w samochodach.

   • 9 1

  • (4)

   Gdynia i jej reputacja?Wiocha której mieszkańcy ze zrytymi deklami kochają swojego Kim Dzong Una?Wiocha w której rozwiązywanie prostych spraw jest barierą nie do przejścia miasto ciepłych kluch i pozbawionych charakteru i poglądów rządzących.Ot takie kisiele które dopasowują swoje zdanie do panującego klimatu.

   • 17 31

   • ty i opinia dekla, internetowego fajtera w zaparowanych od emocji okularach (3)

    pamiętaj babo: to tylko internet

    • 12 1

    • (2)

     tak się składa że mieszkam we wsi Gdynia i żenuje mnie postawa jej wodzusia tego głupka dla którego od 15 lat ważniejszy jest PR i szopki w centrum miasta od spraw dalekich dzielnic itd.W kwestii poglądów owego głupola to czarno na białym widzę źe lepiej dla wszystkich żeby taki ciapa nie pchał się nigdzie do polityki bo on po prostu nie ma poglądów nie ma kręgosłupa.A tobie gnoju nic do moich opinii

     • 11 14

     • Tak się składa, że od 55 lat mieszkam we wsi Gdańsk i żenuje mnie ..... itd

      Tyle tylko, że Twój"wodzuś" nie ma siedmiu mieszkań jak mój.
      A co do gnojów - sam nim jesteś, nawet nie masz odwagi się podpisać choćby nickiem.
      Pewnie dlatego, że z rozpędu napisałbyś LG

      • 8 3

     • haha niezły trolek

      • 3 0

  • Kara dla kiboli najlepsza to oczyszczanie miasta z Psiego Gó..na!!

   szybko by sie nauczyli jak sie maja zachowywac ale wiedzą ze w rajskiej zielonej wyspie dla kiboli sa bezkarni wiec maja to gdzies kibol bandyta sam sie boi ale jak jest ich 20 na jednego to wtedy jest bohaterem

   • 7 0

  • pseudożeglarze (1)

   chołota i bydło

   • 3 11

   • piszesz jak zawsze o sobie kibolu:)

    • 0 1

  • no fakt szkoda reputacji, teraz nazjezdza sie cholota z meksyku

   jak uslyszy ze mozna bezkarnie molestowac kobiety, ranic miejscowych i jeszcze za koniec przeprosza ich za to. Normalnie gdzie ja zyje. Paranoja

   • 3 9

  • Spokojnie :D, reputacja miasta Gdyni ma się dobrze i tak zostanie na wieki wieków....

   :D. Faktem jest że ucierpieli nasi goście, zagraniczni i ci niechciani polscy też. No ale życie życiem, toczy się dalej. Może po prostu my, normalni mieszkańcy (całego zresztą kraju) głośniej powinniśmy mówić co chcemy a czego nie, a nie dopasowywać się do decyzji różnej maści rządzących któzy mają recepty na wszystko, na nasze życie też.

   • 1 1

  • aha, po rozmiarze xxl sądzę, że jesteś potężnego ducha :D

   ale po błędach w pisowni uważam że rozumek jest rozmiaru XS :). Czasami warto to odwrócić :D. Pozdrawiam serdecznie.Za pisownię dostajesz minusa, za tekst jutro dostaniesz plusa :D

   • 0 0

 • Na temat - konkretnie (4)

  Jak miło gdy o moim mieście pisze Pan Michał - zawsze obiektywnie i profesjonalnie (poważnie), natomiast gdy pisze pan Patryk Sz. to już po tytule wiadomo że będzie rzeźnia dziennikarska choć ciężko pisać dziennikarska bo ten pan nie wie co to jest. Może by tak portal czytał co piszą jego pracownicy.

  • 53 23

  • (1)

   MS to o Gdyni pisze byle jak

   • 1 2

   • jednak o niebo lepiej niż PSz

    • 5 0

  • prawie jak na boisku

   • 0 0

  • Moim zdaniem wątpliwości rozwiałoby dokładne przesłuchanie dziewczyny rzekomo napastowanej przez meksykańca

   • 7 0

 • Nie wnikałem w szczegóły ale cała sytuacja wyglądała mi na starcie idiotów z baranami (34)

  Sytuacja skandaliczna bo nie chciałbym być np z dzieckiem na tej plaży.

  Kibice Ruchu to pewnie tez nie aniołki ale ta sytuacja ma kilka plusów:

  - dajemy jasny sygnał w świat. Tutaj nie możecie przyjeżdżać i robić rbóta co chceta jak na zachodzie Europy. Zapraszamy ale przestrzegajcie zasad. Jak nie przestrzegacie zasad to wpier.

  - pokazuje, że aby budować bezpieczeństwo (wewnętrzne zewnętrzne) musimy liczyć na samych siebie a nie na to państwo. Policja przed bandziorami nigdy nas nie uchroni tylko zawsze będzie po fakcie. Wojsko nas nie obroni przed agresją innego państwa, dlatego ważna jest oborna terytorialna (krótkie przeszkolenie wojskowe, szerszy dostęp do broni dla normalnych ludzi).

  ===
  a zachowanie szczura okrętowego, który się zamiast na zimno zapoznać z sytuacja pierwsze co zrobił to kajał przed wszysztkimi - skandaliczne. Kompletny brak godności. To samo z mediami.

  • 218 140

  • "dajemy jasny sygnał w świat" (24)

   zastanów się na spokojnie jak sygnał dajemy światu, jeźdzę po świecie i nigdy nie widziałem żadnej bójki, czasami awanturujących się polaków i "afro-amerykanów", tak, w świat idzie wiadomość - polska to dziki kraj w sercu europy

   • 43 40

   • (16)

    w takim razie mało widziałaś a informacje czerpiesz chyba tylok z głównych telewizji/portali.
    Polecam pojechac sobie np bardziej na południe Londnyu. Dostaniesz jajem w turban za to ze jesteś biała.

    Aż razi od Ciebie mentalność postkolonialna. Na zachodzi ci fajnie. Tutaj ci źli i zaściankowi...

    • 42 22

    • (12)

     od Ciebie razi natomiast agresją, polecasz jechać do Londynu, hmm, zapewne na zmywaku pracowałeś i tak wyrobiłeś sobie zdanie o świecie, typowe dla tego narodu, wakacje w grecji i polak staje się światowy, przykre, a agresję można ponoć leczyć

     • 24 36

     • (11)

      tonowana agresja to pozytywna cecha u mężczyzn. Co by się stało z dziewczyną gdyby nie ci agresywni z Chorzowa?

      Zapewne towarzyszy Ci nieagresywna ciapa, która by się przyglądała gdyby Tobie działo się coś złego. Jeśli tak współczuje bo nie wiesz co przyniesie jutro.

      Czas do pracy - w odpowiadając koledze niżej - nie. Szef nie z Lądka i nie ma ciemnej skóry ;-)

      • 24 22

      • Re: (3)

       Nie ma sensu rozmawiać z kimś, komu przedstawia się silne dowody posilając się zeznaniami świadków - a nie ciągle wklejanemu tekstowi i obronie swojego środowiska - oraz nagraniem na którym wszystko widać a ten dalej swoje.
       Z fanatykami się nie rozmawia, ich się izoluje od normalnych ludzi!

       Jeszcze by się chciało większego dostępu do broni?!? Ja pierd......no co za...słów brakuje. Kibole powinni dostać dostęp do amunicji! (...)

       • 18 17

       • (1)

        to czemu nikt jeszcze ciebie nie odizolował od normalnych ludzi?

        • 13 14

       • Odizolowali, siedzi zamkniety w zakladzie psychiatrycznym, niestety w formie eksperymentu podlaczyli mu neta

        • 1 2

       • to fanatyczni wielbiciele radia maryja i pisu...

        Powinni być już dawno odizolowani od świata..

        • 10 13

      • haha, "co by się stało z dziewczyną"? (6)

       na pewno gdyby nie pełne kultury i dobrych mianier kibolskie bydło, to byłby gwałt zbiorowy na plaży.

       Przecież to takie normalne, że za klepnięcie kogoś po tyłku, trzeba go skopać do nieprzytomności.

       • 17 11

       • skopano kolesia co zaatakował nożem kibica, który zareagował (4)

        na jak to nazwałeś "klepnięcie". Jak twoją córkę lub dziewczynę by klepali to pewnie byś stał z głupim uśmiechem jak Mc Fly i wołał "no dajcie spokój chłopaki"

        • 19 13

       • Skopano co najmniej kilkanaście osób (w tym kilk nie meksykan). Jakby wszyscy skopani mieli udział w pchnięciu nożem kibita to on by wygladał jak świezy tatar.

        • 8 1

       • Nie było żadnego noża, nie było też żadnej matki z dzieckiem, co widać na filmach z monitoringu. Wszystko to bajeczka wymyślona przez kibolskie bydło. Generalnie to młode samce wszystkich gatunków muszą czasami dać sobie nawzajem po ryju, fajnie byłoby tylko, gdyby to rykowisko nie odbywało się pomiędzy spokojnymi plażowiczami.

        • 15 1

       • To ci z ruchu atakowali kobiety.

        • 9 1

       • kibol jeszce niewidziałem kilbola co by sie przyznał

        • 7 1

       • hmm

        no widzisz to że Ty przykladowo lubisz dawac klepac po tylku swoja kobiete przez obcych facetow
        to juz Twoja sprawa

        • 0 2

    • w słabych widocznie dzielnicach Londynu się poruszałeś (1)

     ale co zrobić jak na zmywaku mało się zarabia

     • 8 6

     • żenujące jest to prześciganie się kto pracował na zmywaku, a kto w jakiej dzielnicy mieszkał, DNO...

      Polacy! opanujcie się bo zachowujecie się gorzej od latynosów czy murzynów...

      • 12 1

    • Ale dyskusja nie dotyczy Londynu a Trójmiasta.

     • 1 0

   • basiek

    • 2 2

   • a ja kilka lat pływałem na statkach i wiem jak jest w portach gdy w kilku Polaków (5)

    Chorwatów czy Flapów szliśmy do knajpy. Kto w takim rejsie był po raz pierwszy i nie zachował czujności na mieście to mógł wylądować w szpitalu (paru takich znam). Pamiętam jak w portach Ameryki Płd miejscowi bacznie obserwowali cudzoziemców i wystarczyło, że któryś z nas będąc po paru głębszych zaczepił jakąś "konczitę" od razu rzucali się na całą grupę z kosami, trzeba było wiać na statek i potem przez parę dni nikt już nie miał ochoty na zwiedzanie miasta. Żaden mer czy burmistrz nie przepraszał nas za agresywne zachowanie swoich krewkich obywateli, żaden konsul nie występował w naszej obronie, żadna lokalna stacja tv nie ekscytowała się tym, że ktoś z naszej załogi stracił zęby albo dostał po grzbiecie nożem.
    Bójki to bójki i szlag mnie trafia gdy Szczurek wyje przed kamerą, pada na kolana i prosi naród meksykański o przebaczenie w imieniu wszystkich Polaków ! Mało tego, ten idiota powiedział, że meksykanie to goście tego miasta, a do jasnej cholery przyjezdni z Chorzowa to gośćmi nie są? niezależnie od tego co rozpętało tę bójkę to powinna normalnie i sprawnie interweniować policja ale nie powinno się nadawać jakiejś wielkiej rangi temu zdarzeniu, czy kamery tvn są na każdej zabawie w remizie strażackiej gdzie chłopaki też leją się z byle powodu sztachetami? Cóż za piękny temat się zrobił...można pochrzanić znów o faszyźmie, rasiźmie, można zasiać strach i w końcu wdrożyć parę radykalnych posunięć pod pretekstem zagrożenia eskalacją zdziczenia kiboli

    • 35 11

    • (3)

     Gadasz jak potłuczony. Kibole goścmi? Kbole terroryzowali całą plażę i centrum miasta od rana. Meksykanie nie byli nawet w 1/10 tak uciążliwi. Jedynymi sobam narzekającymi na meksykan byli sami kibice - bo mieszkańcy jakoś tego nie odczuli.

     • 18 13

     • każdy przyjeżdżający do miasta to gość, różne mogą być tylko ich zachowania (2)

      gościem jest ten z Pcimia co leży na plaży w skarpetach i sandałach i cuchnie piwskiem , goścmi są zdziczali Irlandczycy z bandą sadystycznych dzieciaków, które na sopockim kempingu zamęczyły na śmierć królika, gośćmi są łażący po mieście emeryci niemieccy , załoga meksykańskiego statku jak również ci co przyjechali z Chorzowa. To jak ktoś się zachowuje jest inną sprawą. Jeszcze nie ma czegoś takiego jak zakaz wstępu do danego miasta bo jest się kibicem, pan szczurek pewnie chciałby osobiście i za opłatą wydawać specjalne karty dla "gości" i móc decydować kto się na trójmiejskiej plaży poopala a kto nie ale pan szczurek na szczęście nie jest właścicielem trójmiasta.

      • 15 5

      • a ty jesteś w domu gosśiem typu Meksykanina czy Chorzowianina? (1)

       • 0 0

       • Co to kurka za pytanie?

        • 0 0

    • a za co cię wywalili z roboty? (bo już nie pływasz?)

     Piszesz, że nikt was nie przepraszał. No sorki, ale z twojego posta wynika, że to wy byliście prowodyrami, więc jak już, to wasz kapitan musiałby się kajać. Wersja z "klepniętą" Polką padła, więc jak usprawiedliwisz bandyctwo Ślązaków? Chyba nie uważasz, za bić bezkarnie można wszystkich i wszędzie?

     • 0 2

  • Re: Nie wnikałem w szczegóły ale cała sytuacja wyglądała mi na starcie idiotów z baranami (2)

   A ty nadal wierzysz we wklejany wszędzie tekst?
   Przecież zapis z monitoringu jednoznacznie potwierdza, z Meksykanie zawinili tylko tym, że się bronili.
   Rzekome klepnięcie, które potem zamieniło się w macanie aż do próby gwałtu, faktycznie było scena podawania przez tzw "ofiarę" butelki z wodą jednemu z przyjezdnych.
   To któryś ze zjaranych (czy co oni tam biorą jak tyle energii mają) i pijanych łysych coś sobie ubzdurał.
   Przypominam, że według zapisu banda kiboli o wiele wcześniej zaczęła burde, szukając zaczepki wśród miejscowych i turystów...wychodzi na to, że Meksykanie chcieli stanąć po stronie ludzi....szok? To i tak brzmi o wiele prawdopodobniej niż "próba ratowania godności kobiet", których dopiero co od szmat się wyzywało.

   • 30 9

   • uściślijmy może, wg ciebie: kibol, kibic to nie "gość", nie "przyjezdny",

    nie "turysta" ?? Wg ciebie "banda zjaranych kiboli" o wiele wcześniej zaczęła burdę. Pytanie gdzie się tak zjarali? bo jeśli na plaży w Gdyni a nie na plaży w Chorzowie to znaczy że chlopy musiały na piachu leżeć dość długo i skoro słonko chwyciło to w tym czasie nie mogło być żadnej burdy ponieważ: a) słonko by nie opaliło, b) nie zdążyliby się opalić ponieważ policja przyjechałaby do tej całej DĘTEJ zadymy dużo wcześniej. Policja porzuciłaby obsługę radarów i z pewnością zaangażowałaby się w gaszenie konfliktu na plaży.
    Jednak kibole zdążyli się opalić , gdyż pozazdrościli naturalnej opalenizny "gości" z Meksyku i dopiero jak osiągnęli podobny stopień nasłonecznienia postanowili ni z tego ni z owego a raczej po prostu zwyczajnie po polsku czyli po faszystowsku zaatakować "gości" specjalnych pana Szczura. Pan Szczur okazał się zwykłym peerelowskim pomiotem gdyż tak jak to w tamtych czasach gości z zagranicy traktowało się z wielką pobłażliwością i obsługiwało się takich w pewexach i baltonach.
    Ciekawe czy pan Szczurek zadbał również o zdrowie zacnych zagranicznych "gości" i wygnał ze swego miasta ANALNĄ MALINKĘ. Gdyż meksykańscy "goście" z pewnością nie jedną tej profesji gdyniankę chcieliby odwiedzić. Jak widać wygłodniałe seksualnie bydło z żaglowca nie znalazło aprobaty dla swoich samczych zachowań

    • 4 10

   • czemu podpisujesz sie juz tylko inicjałami funky?

    • 1 1

  • (1)

   Jakich zasad? Czy wg. ciebie dzieciak w wieku 12 lat ubrany w żółtą koszulkę i niebieskie spodenki lamie jakieś zasady i jak nie pozbędzie się ubioru to wpier.... ?

   Od kiedy to kibole z Chorzowa są od ustalania zasad na gdyńskiej plaży?

   • 15 1

   • wyjąłeś mi to z ust, ludzi którzy nawołują do dawania wpier

    tak jak ten bandzior w głównym wątku powinno się po prostu zamykać do więzienia bo są zagrożeniem dla normalnych ludzi którzy sobie nie życzą żeby ktokolwiek komukolwiek dawał wpier

    • 0 1

  • a mnie przeraża to, że na wiejskiej potańcówce w remizie dochodzi

   do większego mordobicia między pijanymi facetami i żadna stacja tv ani radio nie podnieca się tym faktem , natomiast jak paru meksykańców dostało w papę jak pan Miecugow na Łudstoku to podnosi się medialny wrzask i wprowadza co głupszą część społeczeństwa w stan psychozy przed jakimiś faszystowskimi kibolami, pan premier powołuje sztab kryzysowy, zapowiada kolejne rozprawienie się z kibolstwem, lemingi słuchają i łykają słowa potepienia z ust przywódcy, cieszą się, że premier tak reaguje, oni sami gotowi są znieść nawet wprowadzenie godziny policyjnej byleby tylko nie dochodziło więcej do aktów agresji na polskich plażach.

   k****, trzeci dzień na każdym kanale "eksperci" wypowiadają się na temat incydentu gdyńskiego!!!!! Rzygać się chce. Ahoj marynarze, popłyńcie swoim żaglowcem do każdego innego portu i tam zaczepiajcie baby ile wlezie, wszędzie obiją wam mordy tak samo z tym, że nikt was nie będzie przepraszał z taką nadgorliwością jak pan Szczurek

   • 4 4

  • dodam tylko, że Szczur pokajał się przed obywatelami państwa (1)

   w którego północnych rejonach Policja uciekła kilka lat temu lub zblatowała się z mafią i teraz strzela do wojska ... żałosne polskie kompleksy

   • 2 3

   • szczurek lubi pałeczki

    ratten sztyyyk fur reifeisen ,hahahahah

    • 0 0

  • takich nazistów jak ty, którzy nawołują do bicia przyjezdnych, powinno się trzymać w pi er.dlu

   jak ktoś łamie prawo to od tego jest policja od której wszyscy powinniśmy wymagać żeby służyła jak wierny pies, a nie jak debile i nieudacznicy jak ostatnio w Gdyni, nie nawoływać do tego żeby bandyci i naziści nazywani kibolami tłukli niewinnych ludzi

   • 2 0

 • W końcu ktoś trafił w sedno (10)

  a nie ciągle: ten klepnął, tamten krzyknął. POLICJA zawiodła na całej linii!!! komendant powinien sam podać się do dymisji

  • 237 18

  • Policja, straz miejska to przechowalnia

   byle do emerytury. Myślą że Pana Boga za nogi złapali, tylko teraz trzeba utrzymać. Nie wybijać się za bardzo co by nie oberwać, dotyczy to w równej mierze komendanta co szeregowego pionka. Ta sytuacja to esencja takiego podejścia, jak najmniej podejmowanych działań, z nadzieją że nic się nie wydarzy. Niedługo będą lody na tej plaży recydywie rozdawać żeby nastroje ostudzić, bo nie daj Boże do czegoś dojdzie.

   • 20 2

  • (2)

   a może nie interweniowali bo bali się kolejnego "marszu" przeciwko przemocy? Zastanówcie się czego Wy chcecie. Policja szarpie się z małolatem na plaży źle bo nieudolna, policja zdziera bandytę z okna źle bo agresywna. Ręce opadają.
   P.S. nie jestem policjantem i nie mam z nimi nic wspólnego

   • 3 11

   • 350 nakoksowanych prymitywów strzelających racami chlejących (1)

    szczających straszących ludzi w CENTRUM miasta!!!! zabierających im przedmioty ziejących agresją i nienawiścią. faktycznie to marsz przeciw przemocy można by rzec

    • 11 1

    • 350? To chyba liczyłeś ich cały dzień.

     • 1 4

  • jak się Tobie żona póści to TY powinieneś podać do dymisji bo nie upilnowałeś czy nie wychowałeś? (1)

   od komendanta to się odpindol.

   • 1 18

   • na którą stronę ... ?!

    o podpis mi chodzi oczywiście.

    • 2 0

  • Swięte słowa

   • 0 0

  • na gdyńską policję liczyć nie można

   zawsze czeka sie minimum 40 min na interwencję a może być za późno!
   W Gdyni policja jest tylko w krzakach i czai się na drobnych pijaczków, bo ci nie są groźni a i mandat przyjmą z pokorą ;)

   • 3 2

  • kiedyś to była policja/milicja!!!!!

   teraz rządzą ludzie którzy nie mają pojęcia, przedszkole.

   • 1 0

  • kurcze

   wszędzie ich szukałem, ale słuch o nich zaginął, są malutkie, naprawdę takie tyci tyci, malutkie jak tic-tac, tzn połowa tic-tac'a. W sumie to są wielkości dziewczęcych, acha ale dziewczyny nie mają, czyli takie o połowę mniejsze. Takie o połowę mniejsze, dziewczęce, ktoś widział ?? chodzi mi oczywiście o jajka komedianta policji w gdyni, zapodział i teraz się biedak męczy

   • 1 2

 • haha (9)

  Kibice Ruchu Chorzow wczesniej tez bawili sie na plazy np w 2011 i nikomu to nie przeszkadzalo.

  • 64 79

  • (1)

   tylko ze wtedy zostali spędzeni tam jak bydło i byli pod stałą eskortą policji

   • 47 4

   • Bo bydło należy traktować jak bydło

    a jak nie reagują, to prądem i tyle w temacie.

    • 39 0

  • to byl maj i sroda

   czyli pewnie ludzi nie bylo wcale

   • 17 1

  • Jest całkiem zauważalna różnica

   między KIBICEM, a KIBOLEM.

   Kibic to ktoś, dla kogo dana dziedzina sportu jest rozrywką, samą w sobie, a możliwość jej oglądania daje przyjemność, radość i pozytywne emocje. Kibic szalik klubowy szanuje i traktuje jak etykietę sympatyzowania z klubem.

   Kibol to zwykłe bydło, które jest silne w kupie. Prostackie zachowania, wulgaryzmy, wandalizm, wiocha na całego. Kibol z szalika robi pośmiewisko. Sympatyzowanie z drużyną piłkarską przekształca w bijatyki, na których twarz zasłania szalikiem klubowym, hańbiąc imię klubu. Kibol to zwykły śmieć, który powinien być złapany, ukarany wysoką grzywną, a na odchodne pałą po łydkach. W grupie są agresywni i pewni siebie. W pojedynkę dasz z liścia i się popłacze. Kibol to zwykły bandyta i wandal - żadnych korzyści.

   • 18 0

  • i ty to nazywasz..."ZABAWĄ" ???

   • 3 0

  • Tak, pod eskortą policji. Odseparowani od normalnego społeczeństwa.

   • 6 1

  • dobrze, że tych meksykanów oklepali, założę się że za darmo nie dostali w pysk (2)

   a gdybym był na miejscu i widział jak się taki gringo klei do kobiety na plaży to sam bym pewnie po niego wyszedł bez względu na konsekwencję. I niech się ten Gdyński Szczurek schowa ze swoimi monologami, nie znał sprawy, ale już wydał komunikat stwierdzając nie mając jeszcze żadnych konkretów, jedynie opierając się na szumie wywołanym jak zwykle przez manipulatorską telewizję TVN, że to wina kiboli. Jestem ciekaw czy by też taki krewki był gdyby to jego żonę meksykańscy goście wymacali....

   • 3 11

   • odezwał się... typowy GRINGO

    to właśnie za takie zachowania i wypowiedzi, jak twoja (niczym nieuzasadnione poczucie wyższości) mieszkańcy ameryki łacińskiej nazywają białych "gringo"

    • 7 0

   • Wymacany, to byłeś ty...

    przez swojego chłopaka:)

    • 3 0

 • "goście ze śląska" (4)

  niezłe...

  • 93 10

  • (3)

   śląsk to czarna plama na mapie polski, dosłownie i w przenośni, oni są jak ten węgiel który z dumą kopią, ciemni, czarni i brudni

   • 29 18

   • Powiedzala czysta i biala basia...

    z mozdzkiem rownie czystym i bialym /bo nieuzywanym/, nieskazonym jakakolwiek mysla.

    • 12 11

   • bacha do garów

    • 4 4

   • p...ły zwykłe i tyle, nie goscie....

    • 0 0

 • Młodzi policjanci... (10)

  Dla nich się liczy tylko wczesna emerytura i dodatki.

  • 170 19

  • Przeciez tak cieżko pracują siedząc przy biurku i pijac kawę i gapia sie w komputer (5)

   pardon w monitoring....

   • 20 2

   • (4)

    Monitorigu nie obsługuje psiarnia.

    • 4 1

    • Wczesna emerytura czeka, lepiej się nie wychylać (3)

     Policjanci mają tylko jeden cel w pracy. Awansować jak najszybciej i osiągnąć w miarę wysokie zarobki które będą podstawą do emerytury. Każda podpadziocha cofa ich lub zatrzymuje w drodze do tego celu. Potem tylko nauka jazdy lub firma ochroniarska lub taryfa.

     • 12 2

     • jakiej emerytury, czy wiecie ile wynosi taka wczesna emerytura??

      na rachunki nie wystarczy już nie mówiąc o czym innym

      • 4 6

     • kanary (1)

      a wczoraj jak nie miałem dokumentów w autobusie kanary wezwały policję by potwierdziła moje dane to przszło 2ch pieszych i statek matka wypełniona psiarnią aż miło, do mnie jednego:] cała akcja trwała prawi 40 minut, dowiedziałem się,że nie istnieję(gdy podałem dane, okazało się,że ktoś taki nie istnieje), a gdy ktoś potrzedł i powiedział,że po drugiej stronie ulicy za blokiem siedzi grupka meneili i pije winko, to go olali, bo najwyraźniej cała grupa policjantów była zajęta mną:] rozbawiło mnie to więc przeszuakli mnie pod kątem posiadania narkotyków, bo jestem za wesoły:] tak pracują!

      • 10 4

      • Rozumiem, że jechałeś bez biletu i dokumentów

       Czyli dane zmyśliłeś i próbowałeś się wywinąć od kary. Czyli jesteś złodziejem, ale twoim zdaniem bardziej niebezpieczni są ludzie pijący wino.

       Ty za to swym zachowaniem i podawaniem nie prawdziwych danych wymusiłeś interwencję Policji i jeszcze chcesz odwracać kota ogonem.

       • 8 1

  • (1)

   Emerytura po piętnastu latach jest odpowiednio obcięta. Ja wiem, że jechanie po przywilejach emerytalnych różnych grup jest popularne, ale sprawdzcie w ustawie, ile taki krawężnik po piętnastu latach szlifowania bruku by dostał.

   • 5 0

   • Proszę...

    Odpowiadam Ci - 700 do 900 złotych. Zadowolony??? A może myślałeś,że kilka tysi co??

    • 1 1

  • i wystawianie mandatów, nic poza tym, bo za dużo pracy by to ich kosztowało ;)

   • 2 1

  • odwieczna bolączka krzykaczy...

   jeżeli tak Cię to boli, to samemu trzeba było iść do Policji.. jeżeli nie masz argumentów to nie powielaj starej śpiewki.. a wcześniej dobrze zapoznaj się z ustawami poszczególnych formacji i przepisami emerytalnymi to może jakoś domyślisz się co to jest za emerytura i co za dodatki.. psie ;)

   • 4 2

 • Gdańsk poradził sobie z kibicami na Euro (8)

  • 78 44

  • no napewno (2)

   Sprzątając dluga z szczochow

   • 28 18

   • (1)

    Rano na Długiej capiło jak nigdy a jak polewali wodą z hydrantów to robił się na ulicy klej.

    • 21 6

    • klej to chyba masz w głowie

     tak się składa że akurat mieszkam na tej ulicy i dawno głupszej historyjki nie słyszałem

     • 5 6

  • Taa, szczególnie Neptun dał radę ;-)

   • 17 4

  • nie Gdańsk a UEFA !!!

   to UEFA nadzorowała całą logistykę, zabezpieczenie stadionu i to oni "rozkazywali" jak poszczególne kwestie mają być wykonywane.

   Gdyby za EURO2012 odpowiedzialni byli polscy urzędnicy to pewnie do tej pory Pani Krysia by się zastanawiała, która drużyna wchodzi z lewej a która z prawej strony na murawę... ...albo znalazła inny niż bezpieczeństwo "najważniejszy" problem

   • 11 5

  • tylko, że to byli głównie cudzoziemcy

   a nie polscy kibole...

   • 6 3

  • Miasto (gdynianie) poradzili sobie (1)

   lecz Policja NIE

   • 4 3

   • Gdynianie poradzili sobie z dziecmi

    z kims starszym juz nie potrafia.

    • 0 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane