• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Galerie handlowe otwarte. Klienci powoli wracają

neo, ms, as
4 maja 2020 (artykuł sprzed 4 lat) 

W Forum Gdańsk rano było dość pusto, ale po południu pojawiło się już więcej klientów. Zapytaliśmy ich, czy brakowało im zakupów w takich obiektach.

Po ponad miesięcznej przerwie otwarto dziś galerie handlowe w całej Polsce. Nie wszystkie sklepy otworzono jednak pierwszego dnia. Być może dlatego klienci nie szturmowali drzwi do centrów handlowych od samego rana, pojawili się w nich dopiero koło południa.Odwiedzisz w najbliższych dniach galerię handlową?

Galeria Bałtycka wita otwartymi drzwiamiJuż przed godz. 9 szeroko otwarte drzwi do Galerii Bałtyckiej we Wrzeszczu zachęcały klientów do wejścia. Zabieg reklamowy? Pewnie tak, ale przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa, bo otwartych drzwi nie trzeba dotykać.

Zaraz za wejściem duża tablica prezentująca zasady handlu podczas zaostrzonego reżimu sanitarnego. Mało kto się przed nią zatrzymuje, ale goście wiedzą, co mają robić. Wszyscy, których spotkaliśmy, mieli na sobie maseczki ochronne. Z rękawiczkami gorzej, ale nic dziwnego: ich koszt wzrósł ostatnio z 20 do 80 zł za opakowanie zawierające 100 sztuk.

Od samego rana otwarta lub przygotowywana do otwarcia była mniej więcej połowa sklepów. Sprzedawcy otwierali kwiaciarnie, sklepy jubilerskie, z zabawkami, odzieżowe. Czynne były księgarnie, w tym Empik, o którym media informowały, że zamknie kilkadziesiąt sklepów w całym kraju. Nieczynne były natomiast punkty gastronomiczne oraz ustawione na korytarzach punkty usługowe, tzw. wyspy. Za opuszczonymi roletami nie było widać ruchu w sklepach należących do sieci LPP: Reserved, Cropp, House, Sinsay. Ta firma także planuje ograniczenie swojej działalności w centrach handlowych.

Nie ma szturmu na Galerię Bałtycką we Wrzeszczu. Stan na godz. 9 ranoCentra handlowe w Trójmieście - godziny otwarcia i aktualne informacjeForum Gdańsk - klienci pojawili się po południuPodobna sytuacja ma miejsce w Forum Gdańsk. Od rana otwarty był salon Empiku, zamknięte za to sklepy grupy LPP - według naszych informacji toczą się rozmowy z właścicielami FG o ewentualnej renegocjacji umowy najmu.

09:06 4 MAJA 20 (aktualizacjaakt. 10:47)

Nie ma szturmu na Galerię Bałtycką we Wrzeszczu (104 opinie)

Drzwi wejściowe otwarte na oścież, nie trzeba ich dotykać. Przy wejściu tablice z informacjami o obostrzeniach z powodu Covid. Tuż po godz. 9 na oko połowa sklepów była otwarta. Sklepy LPP pozamykane: Reserved, House, Sinsey, Cropp. Natomiast Empik działa. Tuż po otwarciu raczej pustki
Drzwi wejściowe otwarte na oścież, nie trzeba ich dotykać. Przy wejściu tablice z informacjami o obostrzeniach z powodu Covid. Tuż po godz. 9 na oko połowa sklepów była otwarta. Sklepy LPP pozamykane: Reserved, House, Sinsey, Cropp. Natomiast Empik działa. Tuż po otwarciu raczej pustki


O tym, że taki scenariusz jest rozważany, media informowały już w trakcie majówki.

- Po częściowym otwarciu handlu przepustowość, ruch w sklepach, dramatycznie spadnie w stosunku do poziomów, jakie mieliśmy przed kryzysem. To oczywista konsekwencja koniecznych z punktu widzenia bezpieczeństwa ograniczeń. Obroty spadną również dlatego, że wielu Polaków w obawie przed ryzykiem utraty pracy będzie ograniczać zakupy. Tymczasem czynsze, które obecnie są zamrożone, automatycznie wrócą do poziomów zapisanych w umowach sprzed kryzysu - mówił w rozmowie z Business Insider Polska Igor Klaja, prezes firmy OTCF, właściciela 4F.
Jest też trzecia grupa najemców, którzy podjęli decyzję o skróceniu godzin pracy i nieco późniejszym otwarciu sklepów.

Centrum Riviera w Gdyni - klienci od rana, ale nieliczniSporo aut na parkingu pod Rivierą.

W gdyńskiej Rivierze już po godz. 9:20 na wjazd na parking czekało kilka samochodów, ale głównie dlatego, że rogatki darmowego postoju podnoszone są punktualnie o godz. 9:30. Przed godz. 10 parking szybko się zapełniał, ale w zdecydowanej większości były to auta pracowników. Klientów było niewielu, bo otwarta była tylko część spożywcza, kiosk z gazetami i piekarnia. One działały przez cały czas zamknięcia pozostałej części Riviery.

Tuż przed godz. 10 przed głównym wejściem do strefy pasażowej stało ledwie kilka osób.
Na wejście do Riviery czekało przed otwarciem zaledwie kilka osób. Na wejście do Riviery czekało przed otwarciem zaledwie kilka osób.


Klif - prezenty za zakupy onlineGdyńska galeria Klif otwarta jest od godz. 9 i działać będzie do godz. 21 od poniedziałku do soboty, a w niedziele handlowe w godz. 10-20.

Działają już salony odzieżowe, obuwnicze, księgarnia, salony z biżuterią, sklepy sportowe oraz z wyposażeniem wnętrz i elektroniką. Zamknięta jest siłownia i zakład fryzjerski, a w restauracjach jedzenie serwowane jest jedynie na wynos.

W Galerii Klif jednorazowo może przebywać maksymalnie 1750 osób oraz po jednej osobie na 15 m kw. każdego z otwartych sklepów.

- Klif zawsze stawiał na komfort, jaki daje jego kameralna i spokojna przestrzeń. W obecnej sytuacji ta zaleta staje się jeszcze ważniejsza. W Galerii Klif będzie można zrobić zakupy w spokoju, nie narażając się na ryzyko złamania zasad społecznej izolacji, w tym dystansu od drugiej osoby - mówi Mariola Rogóż, dyrektor Galerii Klif.
W sklepach Galerii Klif nadal można też kupować online. Za zakupy można otrzymać prezent w postaci karty podarunkowej Klif na kolejne zakupy, który będzie można wykorzystać w sklepach stacjonarnych.

Madison - większość sklepów otwartaW Galerii Madison od poniedziałku, 4 maja, działa zdecydowana większość sklepów, choć nie wszystkie otworzyły się z samego rana.

- Informacja o otwarciu sklepów pojawiła się dość późno, dlatego nie wszyscy otworzyli się z samego rana. Mimo wszystko jesteśmy pod wrażeniem przygotowania najemców - mówi Katarzyna Łaszkiewicz z Działu Marketingu Galerii Madison.
W trakcie zamknięcia kilkoro najemców poświęciło czas na remonty swoich sklepów. W kwestii LPP nie ma na razie mowy, by jedyny sklep grupy znajdujący się w Madisonie już wcześniej miał zostać zamknięty.

- Zgodnie z rozporządzeniem z marca umowy były zawieszone i teraz jest czas na negocjacje oraz rozmowy. Jako zarządca czekamy na przedstawienie ofert. Jeśli chodzi o LPP, to w Madisonie jest tylko jeden ich sklep - Mohito. Jak na razie żadne informacje, jakoby mielibyśmy zakończyć współpracę, nie dotarły do nas. Mamy też kilka sklepów, które remontowały się w trakcie pandemii - mowa tutaj o pasmanterii, sklepie zoologicznym czy marce New Yorker. Trochę się dzieje i tutaj wszystko wygląda bardzo obiecująco. Mamy nadzieję, że klienci wrócą i przy zachowaniu odpowiednich norm bezpieczeństwa wszystko będzie dobrze - kończy Katarzyna Łaszkiewicz.

Handlowcy spodziewają się mniejszych obrotówChoć jeszcze kilkanaście dni temu wydawało się, że na otwarcie centrów handlowych poczekamy znacznie dłużej, ich zarządcy i właściciele wcale nie otwierają szampanów. Wszyscy szykują się na spory spadek frekwencji w obiektach, a także zauważalnie mniejsze wydatki odwiedzających.

- Taka sytuacja może potrwać do czasu powszechnych szczepień lub wygaśnięcia pandemii. Przewidujemy, że klienci dziś chętniej będą wybierać mniejsze obiekty handlowe i większe formaty handlowe i usługowe, w których unikną dużych skupisk ludzi. To wszystko będzie miało duże odzwierciedlenie w wynikach firm, zarówno centrów, jak i sieci handlowych - informuje Anna Szmeja, prezes Retail Institute, który na co dzień bada sytuację w polskim handlu, a zwłaszcza w centrach handlowych.
Jej zdaniem kryzys wywołany pandemią jedynie przyspieszył decyzję niektórych firm o zamknięciu części sklepów. Teraz doszły do tego takie argumenty, jak: brak przychodów przez półtora miesiąca i niezbędne cięcie kosztów.

- Firmy handlowe walczą o przetrwanie. Nie dziwi mnie, że sieci nie otworzą wszystkich sklepów. Te, które są obecne w wielu różnych miejscach w jednym mieście, już wytypowały do ponownych otwarć tylko te galerie, w których przed kryzysem miały najwyższy przychód lub gdzie mają szansę renegocjować czynsz. Jednak wiele sieci otworzy się we wszystkich lokalizacjach, a skalę problemu trudno ocenić przed pełnym przeanalizowaniem sytuacji - wyjaśnia Anna Szmeja.

Nowe zasady działania galerii handlowychPrzypomnijmy: od 4 maja sklepy w galeriach handlowych mogą działać, choć pod pewnym rygorem:
 • na 15 m kw. sklepu może przebywać tylko jedna osoba,
 • klienci muszą przestrzegać zasady dystansu 2 metrów,
 • wszyscy muszą zasłaniać usta i nos,
 • restauracje mogą sprzedawać tylko na wynos,
 • zamknięte są place zabaw, siłownie, kina i wszystkie miejsca relaksu,
 • na parkingach ma być zajęte co drugie miejsce.
 • nie obowiązują już godziny tylko dla seniorów.
neo, ms, as

Miejsca

Opinie (332) ponad 20 zablokowanych

 • (28)

  Warto by bylo wpisac do prawa budowlanego to co juz bylo stosowane lata temu w szpitalach. Mianowicie obowiazkowe klamki z miedzi, ktora jest zabojcza dla wielu patogenow. Dla koronowirusa tez - robiono juz takie badania. Nowe obiekty powinny miec klamki z miedzi, ktora sie sama dezynfekuje.

  • 286 21

  • od razu ze srebra niech robią (5)

   przy okazji wampiry nie wejdą

   • 52 16

   • (2)

    srebro tez jest toksyczne dla patogenow ale drozsze

    • 46 5

    • (1)

     i złoto, mogliby złote klamki dać, jak u Cyganów!

     • 3 2

     • dobrze. zgadzam sie

      • 0 0

   • (1)

    wampiry nie wejdą dopóki ich nie zaprosisz

    • 3 0

    • Masz bogate doświadczenia z wampirami? ;)

     • 0 0

  • Za pieć sześć lat te galerie i tak będą zamknięte (16)

   Dzisiaj był wywiad w onecie z szefem kazara. Zorientowali się, że firma zarabia bez galerii handlowych i raczej obejmą kierunek na powolne wygaszanie sklepów. LPP już to robi

   • 33 4

   • takie "mondrości" z palca wyssane (11)

    nie wiem kto to plusuje - chyba tylko ignoranci.
    eHandel nigdy w pełni nie zastąpi zakupów w galerii w których zakupy robi się czasem przy okazji, bedąć niezdecydowanym, gdzie można poprzewalać i pomacać stosy ubrań

    • 25 15

    • z 10 galerii handlowych zostanie może forum gdańsk koniec tematu (9)

     Zreszta nie zawsze klient decyduje. To że oni zarabią 40 złotych na tiszercie nie zmieni faktu, że będą musieli zatrudnić kupę pracowników do obsługi tego. A w handlu online masz tylko kierowce ( magazyn latwo zautomatyzować)

     • 4 7

     • (2)

      Co to jest tiszircie??

      • 9 11

      • Wytłumaczyć Ci na obrazkach i z patyczkami, czy sam ruszysz mózgiem?

       • 0 0

      • spadaj pongliszu,

       • 1 0

     • (5)

      problem tylko jeśli ja nie zechcę kupować kota w worku i miliony ludzi zrobią to samo

      • 10 8

      • problem w tym, że miliony ludzi chce kupować "kota w worku" (4)

       przez całą pandemie wyniki sprzedaży były świetne. Przed pandemią sytuacja była taka sama wzrost sprzedaży generował tylko internet. Teraz sieciówki zobaczyły ooo w sumie sprzedaż jest dobra, a nie trzeba płacić za galerie i pracowników.

       • 6 5

       • A kto im to zapakuje i wyślę jak nie pracownicy?

        Po prostu pracownicy z działu obsługi klienta w sklepie przeniosą się do działu obsługi klienta w sprzedaży wysyłkowej. Proste.

        • 7 2

       • (2)

        Z braku alternatywy można kupować przez neta, zwłaszcza jak coraz więcej pojawia się paczkomatów. Ale kto lubił galerie handlowe, to do nich wróci. Kup np. buty przez internet. Czy spodnie.

        • 10 2

       • buty przez internet

        zawsze kupuję, od jakiś 15 lat. Nie chodzę po stacjonarnych, bo się brzydzę tego przymierzać. ja mam b. popularny rozmiar stopy i standardową wielkość. Może z 1 raz odesłałam buty.

        • 6 3

       • Jeżeli masz opcję wysyłki oraz zwrotu bez podania przyczyny, za darmo,

        a coraz więcej sklepów / platform tak ma, to czemu nie.
        Z bielizną może bym miał problem, ale buty czy spodnie - najmniejszego. Z resztą już od dawna tak kupuję.Nie cierpię łażenia po galeriach.

        • 1 0

    • pomacac

     to mozna cudze dziewczyny na dyskotece

     • 1 0

   • czytałem kilka lat temu (1)

    ze za jakiś czas maja być tylko showroomy.

    • 3 0

    • I w takim Paryżu

     przykładowo, na najpopularniejszej ulicy, jest cała masa właśnie shoowroomów. Więc zgadzam się z tym, że to jest przyszłość.

     • 0 0

   • (1)

    i bardzo dobrze, niech bedzie parę showroomów a reszta nie potrzebna i tak te sklepy mają taniej online bo nie muszą horrendalnych czynszów w "galeriach" płacić, dość tych świątyń rozpusty

    • 5 0

    • co za głupota?

     Ceny w sieciówkach są wszędzie takie same.

     • 1 0

  • Złomiarze z Orunii Dolnej popierają ten pomysł.

   • 14 4

  • A nie czasem (1)

   Że srebra ?!

   • 5 5

   • Oczywiście, że chodzi o srebro. Ale spodziewać się po ludziach wiedzy, to jak oczekiwać poprawy od Kaczyńskiego.

    • 6 10

  • Sprzedajesz takie klamki?

   Sprytny jesteś. Pewnie z rodziny Rydzyka.

   • 2 11

  • Niby tak ale nie w naszym kraju. Zaraz by złomiarze buchneli.

   • 3 0

 • (5)

  Wyspy handlowe chyba jednak mogą działać. Z tego co wiem, ostatecznie przywrócono możliwość ich działalności, ale oczywiście pod pewnymi warunkami.

  • 44 16

  • Owszem, szczegóły w Dz.U. z 2 maja 2020, poz. 792.

   2) prowadzenia handlu detalicznego lub prowadzenia działalności usługowej na wyspach handlowych, z wyłączeniem
   prowadzenia handlu detalicznego lub prowadzenia działalności usługowej na wyspach handlowych, które spełniają
   łącznie następujące warunki:
   a) lady prezentacyjne lub stanowiska kasowe są oddzielone przesłonami z tworzywa sztucznego, które oddzielają
   obsługę wyspy od klientów, a obsługa zakrywa usta i nos za pomocą maski, maseczki lub przyłbicy oraz obsługuje klientów w rękawiczkach jednorazowych,
   b) dostęp do wewnętrznych stref wyspy handlowej ma wyłącznie jej obsługa,
   c) przy wyspie handlowej jest obsługiwana, w tym samym czasie, 1 osoba,
   d) zapewniają rękawiczki jednorazowe lub środki do dezynfekcji rąk.

   • 3 0

  • A chciałbyś żeby twoja żona tam stała na tej wyspie? (2)

   • 3 2

   • Czemu żona? A nie np mąż? Panowie też są sprzedawcami.

    • 6 0

   • Jak nie będzie co do gara włożyć to owszem.

    • 2 1

  • nikogo nie ma w galeriach

   gdzie są ci ludzie, którzy tak krzyczeli, że nie mogą wytrzymać bez chodzenia po sklepach?!?!? to samo dotyczy lasów i plaż.Wszędzie pusto i cicho.

   • 0 1

 • (14)

  w kilometrowej kolejce do IKEI w Katowicach w większości stali ci, którzy ustawiali sobie profilówki z hasztagiem zostańwdomu
  czy ludzie już serio nie mają co robić?

  • 247 16

  • (7)

   Moze po prostu musza? Mi kran cieknie od 2 mcy i tez bede musial isc w kolejke, choc akurat nie do ikei.

   • 12 21

   • (6)

    I castoramę dla ciebie zamknęli? kurcze ale nawet gdyby zamknęli to i tak sprzedawali cały asortyment przez internet nawet z dostawą.Allegro też nie działało?Biedny człek.

    • 30 6

    • wyuczona bezradność to istotna cnota u suwerena

     dej, bo mu się należy

     • 20 4

    • (4)

     po prostu koleś starał się unikać marketów budowlanych, ale tak czy siak kiedyś musi kupić - a jeśli nie zna się 100% tematu, to lepiej wybrać coś w sklepie z doradcą, niż zamowić złe w internecie.

     • 17 8

     • Jak wszyscy znajomi to wegetarianie (1)

      I ekolodzy w rozowych rurkach to nie ma kogo sie spytac.

      • 12 15

      • Hola hola

       A influenser czy instagramerka to pies?

       • 2 1

     • do kupna kranu potrzebujesz doradcy? matkobosko (1)

      • 7 5

      • A Ty nigdy nie kupowałeś jakiejś części w sklepie budowlanym, a potem nie leciałeś wymienić bo się okazało, ze np. nie prawe, a lewe?

       • 7 6

  • (1)

   I na filmiku wszyscy smartfon w reku i goła kostka hahaha

   • 38 1

   • goła kostka hehe

    • 22 2

  • Meble im się pokończyły

   Przez byle długi weekend tak się działo, a co dopiero przez miesiąc.

   • 5 0

  • co Cię to obchodzi?

   chciałbyś innym urządzać życie? Sklep jest otwarty legalnie i legalnie można tam iść. Co Cię boli, czy aż tak Cię to boli, że Rychu Peja ma szansę dzisiaj uczciwie zarobić?

   • 5 8

  • po prostu przez te dwa miesiace skończyły im się krzesła...

   na czymś siedzieć trzeba.

   • 8 2

  • Jak to sprawdzono?

   • 1 1

 • Matarnia (18)

  Dlaczego w artykule nie ma nic o Matarni, a szczególnie o Ikei? To co się działo po godz 10 na parkingu i przed wejściem do sklepu woła o pomstę...

  • 211 14

  • (4)

   meble sie skonczyly, normalka po dlugich weekendach

   • 95 4

   • Dzieciaki i rodzice rozbili meble w proch po tym lockdownie

    • 29 3

   • Przez półtora miesiąca dużo remontów się porobiło, więc IKEA konieczna (1)

    Sam zrobiłem remont dwóch pokoi, ale meble zamówiłem przez neta. Potrzebuję za to trochę mebli do biura, więc Ikeę koniecznie muszę odwiedzić.
    A co do wirusa - nie boję się go, marzę o tym, żeby się nim w końcu zarazić i mieć to z głowy.

    • 10 18

    • I to jest największa zaraza tej epidemii. Ludzie myślący tylko w kategorii "ja".

     • 11 1

   • Ja zamówiłem kanapę i fotele

    Wprawdzie nie w Ikei ...wirusa zostawiam tym zastraszonym ...

    • 4 2

  • Tyle ludzi było? Niedobrze. Galerie olewam, ale lubię chodzić po Ikei, bo tam ładnie pachnie drewnem (6)

   Można podpatrzeć dużo ciekawych rozwiązań. Ikea działa bardzo relaksujaco, o ile nie ma w niej ludzi. Może za kilka dni im przejdzie.

   • 13 46

   • idź do lasu i włącz sobie printresta

    • 46 4

   • Nie to co w wynajmowanym m2 z meblościanka co?

    • 8 8

   • Drewno w Ikei??xdddd chyba sklejka.

    • 50 2

   • Tam nie ma drewna.

    • 26 3

   • Jedyne drewno w Ikea, to europalety

    • 24 0

   • Serio drewno czujesz?

    Dla mnie w całej Ikei czuć rybą. Wszystko co nie jest zafoliowane a jest tekstylne od razu dla mnie jest do prania. To przez ten ich bar niestety...

    • 4 1

  • (1)

   wiara na diecie bez obiadów z ikei :D

   • 23 1

   • I tak restauracja zamkła.

    • 13 0

  • To był jakiś koszmar, na zewnątrz tłumy a w środku ludzie bez maseczek!!! Zwróciłam jednemu uwagę, to usłyszałam ze jest ze straży granicznej i on nie musi!!! Bo codziennie wpuszczają i pracują bez maseczek !!!! Nikt z obsługi nie reaguje !!! Odradzam ikea !!! Wylęgarnia covid

   • 23 7

  • To

   Po co jechałeś

   • 3 2

  • Ciemno

   Gród

   • 1 1

  • Świeczki z Ikei - oszustwo.

   Większość z nas pewnie kupowała podgrzewacze.. Tak się składa, że miałem jeszcze zapas tych starszych, kupiłem przed koroną nowe i... Są mniejsze.. Żałosne..

   • 0 0

 • (4)

  Tych ludzi nie mozna sluchac tak bredza

  • 101 7

  • Laza zeby lazic bez zadnej potrzeby po tych galeriach bo mozna to sie przejde a co

   • 89 2

  • dokładnie. (1)

   "Przyszłam do galerii, żeby zobaczyć co jest, ale bez konkretnego celu" - czyli łażę i w d*pie mam, czy się zarażę, a tym bardziej czy kogoś zarażę.
   Wypowiedzi pokazują poziom społeczeństwa i stopień wynaturzenia potrzeb. Puste dzieciaki, które łażą bez celu.
   Rozumiem, że gospodarka zaraz się przewróci, ale bardzo ciekawi mnie, gdy umieralność wzrośnie. To co wówczas powiedzą ci, którzy teraz mówią, że można już łazić do galerii handlowych? Skoro galerie, to otwórzmy kina, teatry, szkoły i w sumie, to ten wirus to już chyba nam powszednieje...

   • 11 6

   • Siedź w domu, będzie mniej korków

    • 4 3

  • To prawda że gospodarka się rozkręca...Ale czy młody człowiek, który się na ten temat wypowiadał nie wie ,że większość tych sklepów jest obcego kapitału...więc komu się rozkręca ?

   • 0 0

 • (6)

  Jezeli Lpp robi bojkot to ja robie bana na Lpp

  • 62 101

  • rób rób

   zamiast kupować w cropie idź kupić nastepne spodnie do reserved

   • 9 5

  • a prezes lpp właśnie spadł ze stołka i sie uśmiał. (1)

   LPP zamyka sklepy, bo sie okazało w czasie pandemii, że są nieopłacalne.

   • 13 0

   • trudno ja nie muszę nosić jego ubrań ta spekulacyjna szemrana firemka do życia nie jest mi potrzebna tak samo jak tandeta klepana za pół dolara w krajach 3 świata sprzedawana tu za stówę czy dwie

    • 14 11

  • To nara

   Tylko drzwi zamknij i powiedz do widzenia jak będziesz wychodzić.

   • 4 5

  • Mają chyba problem z towarem.

   Online prawie nic nie ma.

   • 5 0

  • gratulacje

   100% ukształtowany leming

   • 2 0

 • Nie chcę być wścibski. (14)

  Tylko czy ci ludzie nie powinni być przypadkiem w tych godzinach w pracy?
  Chyba, że ją stracili i nie mają co teraz w życiu robić.

  • 189 35

  • nie wszyscy ;) (3)

   1. nie wszyscy pracują, np młodzież, turyści i osoby starsze
   2. nie wszyscy pracują każdego dnia
   3. nie wszyscy pracują w tych samych godzinach
   4. nie wszyscy siedzą w pracy 8 godzin
   5. nie wszyscy muszą w ogóle pracować

   Cieszę się, że pomogłem

   • 89 6

   • Turyści? (1)

    • 29 7

    • tak z innych miast i wsi w regionie czy kraju

     • 14 4

   • No i madki

    One przecież mają około 3 lata przed i po porodzie już takie objawy ciąży że mogą tylko iść do galerii.

    • 21 3

  • nie kazdy zyje z pracy! (5)

   • 27 4

   • nie każdy żyje! (3)

    • 23 0

    • (2)

     Nie każdy!

     • 12 1

     • (1)

      Nie!

      • 9 1

      • !

       • 12 1

   • Niekażdy!

    • 2 4

  • dokladnie, albo powinni pracować, albo nie powinni wydawać ostatnich pieniedzy na tshirty

   • 8 9

  • Powinni

   Ale są na L4 tak to dziala

   • 2 1

  • widze że dusza ORMOwca działa... :O) (1)

   to za komuny - i to tylko w pewnym jej okresie, sprawdzano czy ktos nie 'bumeluje'

   gdzie ty człowieku się uchowałeś przez ostatnie 30 lat? nie wiesz, że ludzie pracują w różnych godzinach, mają różne prace, niekoniecznie pracują, moga być na urlopach... to tylko niektóre z podpowiedzi

   • 4 1

   • te dziewczyny to chyba pracują ciałem wieczorami;)

    • 1 1

 • (1)

  ja już galerię mam zaliczoną. długo musiałem czekać aby móc zareklamować produkt :)

  • 32 22

  • hehe no ja z reklamacja a raczej zwrotem tez ide xd a tak nie mam zamiaru sie tam ladowac

   • 8 0

 • (9)

  oczywiście 80% osób na filmiku to młodzi ponizej 22 roku zycia _łazą bez celu po galeriach zeby na sam koniec kupic spinki z rossmana...

  • 269 17

  • posiadanie sklepów jest nieopłacalne (1)

   to są tylko obiekty reklamowe.
   Producenci ubrań najchętnie zrobiliby to co producenci papierosow - narzucenie zakazu posiadania sklepów.

   • 5 1

   • wiadomo

    to tak jak z knajpami w centrach handlowych. Reklamują tylko żarcie, które możesz zamówić z pyszne peeel. I po to się płaci 40-50 k czynszy miesięcznie;)

    No i spodnie i buty najlepiej się kupuje w necie. Buty, to jeszcze w miarę łatwo ogarnąć. Przymierzasz i zamawiasz z neta, gdzie taniej. Ale portki i wiele innych, to chybił trafił, chyba, że chcesz się bawić z miarką. NIe wiem. Też nie lubię przepłacać, ale jednak coś na d*pę to wolę kupić "na miejscu".

    • 22 8

  • tia (1)

   chciałbym się tak nudzić. GB otwarto, jak miałem 20 lat, to już nie miałem okazji się wkręcić w aktywność typu "szlajanie się po centrum handlowym bez celu i podbieranie używanych kubków po napojach, żeby tankować pepsi w KCF". A to wszystko przetasowane z kilkoma menelami.

   • 16 1

   • Twoje szczęście:)

    • 0 0

  • co to sa spinki z rossmana? (1)

   • 3 13

   • chodzom caly dzien po sklepie i na koniec kupujom spinke do wlosow za 1 zl.

    • 11 1

  • Powrot do szkoły

   Dlatego powinni wrócić do szkół i na uczelnie. Żłobki i przedszkola otwarte, a dlaczego nie szkoły?

   • 3 0

  • Bo za moich czasów...

   • 0 2

  • Niestety, młodzi ludzie to w dużej mierze egoiści, którzy nie mają wyobraźni. To bardzo smutne. Nikt nie wymaga od nich poświęcenia i bohaterstwa, a jedynie odrobiny empatii i troski o drugiego człowieka.

   • 2 1

 • co wy tm gadacie kolejki straszne

  Ludzie wykupują towar na zapas, i jeszcze te promocje

  • 10 38

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane