Fakty i opinie

Gdańsk miłością wabi turystów

Gdańska Organizacja Turystyczna chce by Gdańsk kojarzył się turystom z miłością.
Gdańska Organizacja Turystyczna chce by Gdańsk kojarzył się turystom z miłością. fot. Wojtek Jakubowski/KFP

"Zakochane noce", "Rozkosze podniebienia", "Dla duszy i ciała" czy "Romantyczne zestawy" - to nie tytuły kiepskich filmów romantycznych, ale nowa strategia przyciągnięcia turystów do Gdańska.Wystarczy by para zakochanych szepnęła magiczne zaklęcie: "Gdańsk & love" a przed nią między 1 a 31 majem otworzy się świat m.in. hotelowych i restauracyjnych rabatów - nawet do 50 procent.

- Zastanawialiśmy się jak przedłużyć w Gdańsku okres turystyczny. Tak zrodziła się idea, że zakochane pary na hasło "Gdańsk & love" będą otrzymały w mieście zniżki w hotelach, restauracjach, wypożyczalni samochodów, teatrach i wielu innych obiektach - mówi Joanna Kałuska , specjalista ds. promocji turystycznej Gdańskiej Organizacji Turystycznej.

Oferta skierowana jest nie tylko do turystów, ale także mieszkańców Trójmiasta. Jednak nikt nie będzie żądać od zakochanych dowodów na to, że są parą. - Deklaracje par będą przyjmowane na wiarę. To pierwsza nasza akcja tego typu, chcemy najpierw sprawdzić jaki będzie odzew ze strony turystów - zapewnia Joanna Kałuska.

Poza hotelami i restauracjami rabaty obejmują także, teatry, Kuźnię Wodną, Teatr Wybrzeże, sklep z biżuterią, kwiaciarnię, wypożyczalnię samochodów i inne. - Zgodziło się z nami współpracować prawie 25 obiektów, liczymy jednak, że do maja ich przybędzie - dodaje Joanna Kałuska.

Oprócz samych zniżek dla par, GOT zamierza skusić turystów promując romantyczne zakątki miasta, przypominając dawno zapomniane miłosne historie.

Pomysł, choć dobry, może mieć problemy z przebiciem się, bowiem swój pomysł GOT będzie reklamować w internecie i to jedynie w miejscach, które nie będą wymagać nakładów finansowych.

Informacje o zniżkach w ramach "Gdańsk & love" dostępne są na stronie: www.gdansk4u.pl/zakochani.

Opinie (123) 7 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.