Fakty i opinie

stat

Gdynia: remont ul. Energetyków wraz z przedsiębiorcami

interwencja trojmiasto.pl
Nikt nie ma wątpliwości, że ul. Energetyków wymaga gruntownego remontu.
Nikt nie ma wątpliwości, że ul. Energetyków wymaga gruntownego remontu. fot. Adrian/czytelnik Trojmiasto.pl

Zły stan nawierzchni ul. Energetyków zobacz na mapie Gdyni coraz bardziej doskwiera kierowcom. Urzędnicy zapewniają, że znają problem, tyle że nie cała ulica jest zlokalizowana na gruntach miejskich. - Trwają rozmowy, by w remoncie partycypowali przedsiębiorcy - wyjaśniają, dodając, że prawdopodobny termin prac to wrzesień.Czy przedsiębiorcy powinni dorzucać się do remontów dróg?

tak, zwłaszcza jeśli głównie oni z nich korzystają 69%
nie, to zawsze powinno pozostawać w gestii miasta 31%
zakończona Łącznie głosów: 1095
Czytelnicy relacjonują, że nawierzchnia na ul. Energetyków kilka razy do roku jest awaryjnie "naprawiana" przez łatanie dziur, ale to nie wystarcza.

- To są wyrzucone w błoto pieniądze. Aktualnie nawierzchnia jest już w tak złym stanie, że nie ma co łatać. Mam nadzieję, że uda się zainterweniować, bo ZDiZ pozostaje głuchy na nasze prośby - wskazuje pan Marek, pracownik jednej z firm przy tej ulicy.
Relacjonuje, że dziennie po drodze jeździ nie tylko ciężki transport z kontenerami na place składowe, butlami z gazem do Eurogazu, pojazdy po cement do Cemexu, transport z blachami do stoczni Crist, ale także tysiące pracowników do licznych zakładów pracy.

Wskazuje jednocześnie, że okoliczne firmy są skłonne partycypować w kosztach remontu. Decyzja o jego rozpoczęciu leży jednak po stronie władz miasta.

Urzędnicy przyznają, że stan ul. Energetyków jest im znany, ale problemem jest fakt, że nie cała ulica leży na miejskich gruntach.

- Obecnie trwają rozmowy z przedsiębiorstwami o partycypowaniu w kosztach remontu ulicy Energetyków. Zakładamy, że w przypadku zgody na współfinansowanie przeprowadzimy remont ulicy w technologii nakładki bitumicznej w terminie do końca września bieżącego roku - wyjaśnia Agata Grzegorczyk, rzecznik UM w Gdyni.

Opinie (125) 11 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.