Fakty i opinie

stat

Gdynia: remont ul. Energetyków wraz z przedsiębiorcami

interwencja trojmiasto.pl
Najnowszy artukuł na ten temat

Kierowcy narzekają na asfaltowe garby na ul. Elbląskiej

Nikt nie ma wątpliwości, że ul. Energetyków wymaga gruntownego remontu.
Nikt nie ma wątpliwości, że ul. Energetyków wymaga gruntownego remontu. fot. Adrian/czytelnik Trojmiasto.pl

Zły stan nawierzchni ul. Energetyków zobacz na mapie Gdyni coraz bardziej doskwiera kierowcom. Urzędnicy zapewniają, że znają problem, tyle że nie cała ulica jest zlokalizowana na gruntach miejskich. - Trwają rozmowy, by w remoncie partycypowali przedsiębiorcy - wyjaśniają, dodając, że prawdopodobny termin prac to wrzesień.Czy przedsiębiorcy powinni dorzucać się do remontów dróg?

tak, zwłaszcza jeśli głównie oni z nich korzystają 69%
nie, to zawsze powinno pozostawać w gestii miasta 31%
zakończona Łącznie głosów: 1095
Czytelnicy relacjonują, że nawierzchnia na ul. Energetyków kilka razy do roku jest awaryjnie "naprawiana" przez łatanie dziur, ale to nie wystarcza.

- To są wyrzucone w błoto pieniądze. Aktualnie nawierzchnia jest już w tak złym stanie, że nie ma co łatać. Mam nadzieję, że uda się zainterweniować, bo ZDiZ pozostaje głuchy na nasze prośby - wskazuje pan Marek, pracownik jednej z firm przy tej ulicy.
Relacjonuje, że dziennie po drodze jeździ nie tylko ciężki transport z kontenerami na place składowe, butlami z gazem do Eurogazu, pojazdy po cement do Cemexu, transport z blachami do stoczni Crist, ale także tysiące pracowników do licznych zakładów pracy.

Wskazuje jednocześnie, że okoliczne firmy są skłonne partycypować w kosztach remontu. Decyzja o jego rozpoczęciu leży jednak po stronie władz miasta.

Urzędnicy przyznają, że stan ul. Energetyków jest im znany, ale problemem jest fakt, że nie cała ulica leży na miejskich gruntach.

- Obecnie trwają rozmowy z przedsiębiorstwami o partycypowaniu w kosztach remontu ulicy Energetyków. Zakładamy, że w przypadku zgody na współfinansowanie przeprowadzimy remont ulicy w technologii nakładki bitumicznej w terminie do końca września bieżącego roku - wyjaśnia Agata Grzegorczyk, rzecznik UM w Gdyni.

Opinie (127) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.