Fakty i opinie

Gdynia: więcej autobusów w szczytach komunikacyjnych

Koronawirus spowodował zmiany w kursowaniu komunikacji w Trójmieście, w tym także w Gdyni.
Koronawirus spowodował zmiany w kursowaniu komunikacji w Trójmieście, w tym także w Gdyni. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Po wprowadzeniu sobotnich rozkładów jazdy - podobnie jak w Gdańsku - także w Gdyni pasażerowie narzekają na tłok w komunikacji, bowiem wiele firm, mimo pandemii koronawirusa, wciąż pracuje normalnie. W związku z tym zwiększono liczbę kursów m.in. na trasie obsługującej stocznię. Poza tym część linii jeździ według rozkładów "zbliżonych do powszednich".W związku z koronawirusem od czwartku komunikacja miejska w Trójmieście funkcjonuje jak w soboty. Powodem jest mniejsza liczba pasażerów oraz motorniczych i kierowców będących w stanie pracować. W Gdańsku szybko przełożyło się to na większe zatłoczenie zwłaszcza w porannych kursach, bowiem wiele firm funkcjonuje podczas stanu epidemii z powodu koronawirusa normalnie.

Koronawirus w Trójmieście - raport


Ciasno jest także w autobusach i trolejbusach w Gdyni, o czym sygnalizują nam czytelnicy w raporcie. W piątek zdecydowano, że w dni powszednie zwiększy się częstotliwość kursowania pojazdów na trasie do i z przystanku Stocznia Gdynia w największych szczytach komunikacyjnych.

Chodzi o linie 24, 723 i 740.

Dodatkowe kursy:

  • 24 o godz. 5:13 z pętli Dąbrowa Miętowa oraz od godz. 5:36 do godz. 7:36 z przystanku Gdynia Dworzec Gł. PKP - Hala 06, zapewniające wspólnie z dotychczasowymi kursami linii 24 odjazdy średnio co 10 minut,
  • 723 o godz. 5:06 z przystanku Morska - Estakada 01,
  • 740 od godz. 14:05 do godz. 15:07 z pętli Stocznia Gdynia, zapewniające wspólnie z dotychczasowymi kursami linii 24 odjazdy średnio co 7-8 minut.

Rozkład jazdy ZKM GdyniaPrzedstawiciele ZKM przypominają też, że na części linii obowiązują rozkłady "zbliżone do tych w dni powszednie". Co to oznacza?

- Wybrane kursy mogą być opóźnione z przystanków początkowych do dwóch minut, natomiast na końcowych odcinkach trasy mogą być przyspieszone do trzech minut, kursy dojazdowe i zjazdowe realizowane na fragmencie trasy - ze względu na inny obieg pojazdów - mogą nie być realizowane - tłumaczą.
Dotyczy to linii J, K, R, S, W, X, Z, 86, 104, 144, 165, 177, 185, 187, 191, 193, 196, 288 oraz linie nocne (na linii S obowiązuje wakacyjny rozkład jazdy).

Z pełną listą zmian można zapoznać się na stronie ZKM Gdynia.

Opinie (86) 3 zablokowane

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.