Fakty i opinie

stat

Gdyńska hala - reaktywacja

Ponownie rusza budowa hali widowiskowo - sportowej w Gdyni. Jeśli tym razem wszystko pójdzie dobrze - będzie gotowa latem przyszłego roku.

Według pierwotnych planów hala miała zostać oddana do użytku na początku tego roku. Inwestycję przerwano jednak z powodu błędów w dokumentacji projektowej. Teraz wszystko ma ruszyć "z kopyta", tym bardziej, że - jak zapewniają władze Gdyni - nie ma żadnych problemów z finansowaniem, bo budżet Gdyni i wieloletni plan inwestycyjny przewiduje dostatecznie duże środki na zrealizowanie tego zadania. Wszystko jest też przygotowane od strony formalnej, tzn. zmiany w projekcie uzyskały pozwolenie na budowę.

- Porozumienie zawarte między Gdynią, a konsorcjum wykonawczym, którego liderem jest Mostostal Siedlce, przewiduje iż roboty rozpoczną się natychmiast z ustąpieniem lodów, śniegów. To oznacza początek kwietnia - mówi Marek Stępa, wiceprezydent Gdyni. - Od tego momentu będziemy obserwować dynamiczny przyrost masy budowlanej tej hali. Koszty robót dodatkowych, związanych z kłopotami, które występowały na tej budowie, to 2 - 3 mln zł.

Gdyńska hala sportowo - widowiskowa powstaje w pobliżu boisk GOSiR-u w Gdyni Redłowie. Ma to być obiekt wielofunkcyjny przystosowany zarówno do organizacji widowisk, wystaw, targów, imprez kulturalnych jak i zawodów sportowych. Standardy hali, widowni i zaplecza pozwolą na organizowanie tu zawodów sportowych nawet rangi międzynarodowej, głównie w koszykówce, piłce ręcznej i siatkówce. Sportowcy będą mieli do dyspozycji wygodną szatnię z przebieralniami, natryskami, sanitariatami oraz siłownię, saunę i salę masażu. Będzie też dobrze wyposażony gabinet lekarski, pokoje pomocy medycznej i kontroli antydopingowej. Znajdą się tu również pomieszczenia administracyjne, sędziów, trenerów, sala konferencyjna i magazyny sprzętu sportowego.

Na widowni będzie mogło zasiąść 4010 widzów. Umieszczenie na koronie trybuny wschodniej sterowni zapewni bardzo dobre warunki oświetlenia i nagłośnienia. Zespół kabin reporterów i stanowiska obsługi telewizyjnej zlokalizowane po przeciwległej stronie umożliwią sprawne przeprowadzanie transmisji.

W czasie imprez innych niż sportowe, podłoga areny zabezpieczana będzie specjalną zwijaną nawierzchnią. Obiekt będzie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych - zarówno jeśli chodzi o widownię, jak i o zaplecze dla sportowców.

Koszt całego przedsięwzięcia to ok. 45 mln zł. Dofinansowanie z ministerstwa sportu to 13 mln zł. Budowa ma trwać 14 miesięcy - od chwili wejścia na budowę.

Dane liczbowe hali
* powierzchnia działki: 40 915 m2
* kubatura: 51 480 m3
* powierzchnia użytkowa: 8 755 m2
* arena główna o wymiarach: 25 x 48 m max 32 x 48 m przy zsuniętych trybunach
* wysokość nad areną: 12,5 m - 18,5 m
* ilość miejsc na widowni: 4 010 osób (stała 3 338 + rozsuwana 672)
dodatkowo na płycie areny 200 osób (krzesła)
* ilość miejsc parkingowych: 450 dla samochodów osobowych, w tym dla:
samochodów zwykłych - 437, samochodów osób niepełnosprawnych - 13,
dla autokarów - 10

Opinie (47) 1 zablokowana

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.