Fakty i opinie

stat

Blisko 20 chętnych do gry w Arce

Najnowszy artukuł na ten temat

Stół Kamila Durczoka w Sopocie

W sobotę na Narodowym Stadionie Rugby zaprezentują się kandydaci do gry w Arce oraz piłkarzy III-ligowych rezerw gdyńskiego klubu.
W sobotę na Narodowym Stadionie Rugby zaprezentują się kandydaci do gry w Arce oraz piłkarzy III-ligowych rezerw gdyńskiego klubu. fot. Monika Goldszmidt-Czarniak / Trojmiasto.pl

Blisko 20 piłkarzy może stawić się w sobotę na test-meczu w Gdyni. Ze względu na tak duża liczbę kandydatów do gry w żółto-niebieskich barwach Arka zdecydowała się na zorganizowanie w sobotę dwóch spotkań. Początek pierwszego z nich na Narodowym Stadionie Rugby wyznaczono na godzinę 13:00. Dla kibiców wstęp jest wolny.Wiosną w I lidze Arce nie będzie grozić ani awans, ani degradacja. Dlatego klub zamierza wykorzystać najbliższe miesiące jako okazje do przebudowy zespołu. Jako że nowych środków na piłkarzy nie będzie, w tym oknie transferowym uda się zaangażować tylko tylu graczy, ile zostanie zwolnionych etatów. Na razie z żółto-niebieskimi pożegnał się tylko Julien Tadrowski, a dwaj zawodnicy próbują przekonać do siebie nowe kluby na testach.

Z szóstą drużyną grupy wschodniej II ligi trenuje Michał Szromnik. Natomiast Patryk Jędrzejowski pojechał do Krakowa. Arka wyraziła zgodę na udział skrzydłowego przez pięć dni w treningach Cracovii.

Nowych klubów szukają również piłkarze z III-ligowych rezerw gdynian, którzy nie mają szans na przebicie się do pierwszej drużyny. Robert Ziętarski walczy o angaż w drużynie Młodej Ekstraklasy Zagłębia Lubin, a Filip Patok próbuje szczęścia w Radomiaku.

ZMIANY KADROWE W ARCE W ZIMOWYM OKNIE TRANSFEROWYM
PRZYBYŁ:
Łukasz Zwoliński (wypożyczenie z Pogoni Szczecin do 30.06.2013)

UBYŁ: Julien Tadrowski (Pogoń Szczecin)
Mogą ubyć: Michał Szromnik (testy w Radomiaku), Patryk Jędrzejowski (testy w Cracovii), Wallace, Maciej Górski, Paweł Czoska (dostali wolną rękę w poszukiwaniu nowych pracodawców).


W sobotę Arka sprawdzi piłkarzy, którzy mogliby podjąć treningi w Gdyni w przyszłym tygodniu, gdy do zajęć wróci pierwsza drużyna, zasilić zespół juniorów bądź też trafić do żółto-niebieskich przed kolejnym sezonem. Listę graczy, którzy zostaną sprawdzeni przygotował Michał Globisz, wiceprezes Arki.

-Jest na niej 16-17 piłkarzy. Nazwisk nie podajemy, gdyż z uwagi na zimowe warunki, nie mamy pewności, czy wszyscy ci gracze dojadą do Gdyni - wyjaśnia Tomasz Rybiński, rzecznik prasowy gdyńskiego klubu.

Poza testowanymi piłkarzami zaprezentują się również podopieczni Grzegorza Witta z III-ligowych rezerw. Aby każdy z zawodników otrzymał odpowiednią dawkę gry, klub ustalił, że odbędą się dwa spotkania, jedno po drugim, po 2x30 minut każde. Początek pierwszego meczu zaplanowano na 13:00. Wydaje się, że najbardziej znanym ze sprawdzanych graczy będzie Rafał Grzelak, który pod wodzą trenera Globisza był mistrzem Europy do lat 18 i wicemistrzem do lat 16, a potem dwukrotnie zagrał w seniorskiej reprezentacji kraju, a poza ligą polską ma na koncie występy także w Portugalii, Niemczech, Rumunii i Grecji.

Z piłkarzami Arki będzie można spotkać się również w niedzielę. Część podopiecznych Pawła Sikory zaprezentuje się w turnieju charytatywnym na boisku Checzy przy ul. Zamenhofa. Dochód z rozgrywek, które rozpoczną się o 13:00, zostanie przeznaczony na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Zobacz inne inicjatywy sportowców na rzecz WOŚP

Opinie (49) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.