• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Jest wniosek do prezydent o blokady wjazdów na Długą i Długi Targ

Ewelina Oleksy
7 czerwca 2022 (artykuł sprzed 2 lat) 
Najnowszy artykuł na ten temat Zakończono montaż słupków na Głównym Mieście
Dwa lata temu na Długi Targ wjechał kierowca, który miał ponad 2 promile alkoholu. Na szczęście wtedy obyło się bez ofiar. Dwa lata temu na Długi Targ wjechał kierowca, który miał ponad 2 promile alkoholu. Na szczęście wtedy obyło się bez ofiar.

Blokada wjazdu na ul. DługąMapkaDługi TargMapka - na najbliższej sesji Rady Miasta Gdańska zapadnie decyzja, czy na terenie Głównego Miasta w końcu pojawią się automatyczne słupki blokujące. We wtorek, 7 czerwca, został złożony projekt rezolucji w tej sprawie. To pokłosie weekendowego "rajdu" kierowcy Traficara, który zakończył się potrąceniem dwóch osób i rozbiciem się na latarni przy skrzyżowaniu ul. Chmielnej i StągiewnejMapkaW Gdańsku powinny pojawić się słupki blokujące wjazd do centrum?

W Biurze Rady Miasta Gdańska we wtorek po południu złożony został projekt rezolucji do prezydent Gdańska ws. zwiększenia bezpieczeństwa na obszarze Głównego Miasta. Chodzi o zamontowanie automatycznych słupków blokujących tam wjazd. To inicjatywa całego klubu Koalicji Obywatelskiej.

Wniosek o zamontowanie blokad w GdańskuRezolucja to narzędzie "mocniejsze" niż np. interpelacja. I tak jak uchwała zostanie poddana pod głosowanie wszystkich radnych na najbliższej - czerwcowej - sesji.

- Rada Miasta Gdańska występuje do prezydenta miasta Gdańska o zintensyfikowanie starań w kierunku zwiększenia bezpieczeństwa na obszarze Głównego Miasta, ze szczególnym uwzględnieniem kwestii zamontowania zautomatyzowanych fizycznych blokad uniemożliwiających wjazd pojazdów na Długi Targ oraz do Strefy Ograniczonej Dostępności - czytamy w treści złożonej rezolucji.

Słupki blokujące wjazd do Głównego Miasta to nie jest nowy pomysłPomysł zamontowania automatycznych słupków, które blokowałyby wjazd na Główne Miasto, nie jest nowy. Pojawił się w debacie publicznej już dwa lata temu, gdy pijany kierowca wjechał na ul. Długą.

Już wtedy urzędnicy zapowiadali, że planują montaż automatycznych słupków blokujących wjazd.

  • Auta jeżdżące po Długiej i Długim Targu o różnych porach dnia to niestety częsty widok.
Z planów tych, jak widać, nic nie wyszło, a efektem jest kolejny "rajd" w ostatni weekend w okolicach Długiej i Długiego Targu. Kierowca, który wjechał w przechodniów i potrącił dwie osoby, usłyszał m.in. zarzut usiłowania zabójstwa.

Rezolucja Rady Miasta Gdańska ws. zamontowania blokad- Po poważnym zdarzeniu sprzed ponad dwóch lat jako Klub Radnych KO już wtedy zgłosiliśmy w tej sprawie wspólną interpelację. Teraz znowu doszło do podobnego zdarzenia - tym razem jeszcze poważniejszego w skutkach - mówi nam Cezary Śpiewak-Dowbór, przewodniczący Klubu Radnych Koalicji Obywatelskiej. - Od kilku lat w jednostkach miejskich tworzona jest koncepcja sieci słupków automatycznych (tzw. pilomatów) z systemem zarządzania dla Śródmieścia Gdańska. Ale w moim odczuciu, mimo epidemii, działania jednostek podległych pani prezydent mogły toczyć się w tym temacie intensywniej. Dlatego dziś uznaliśmy, że konieczne jest podjęcie rezolucji Rady Miasta Gdańska, aby nadać sprawie odpowiednią rangę i jak najszybciej rozwiązać ten problem - podkreśla.
Sesja, na której radni zajmą się rezolucją ws. zamontowania słupków blokujących wjazd, odbędzie się 30 czerwca i będzie sesją absolutoryjną.
09:14 24 CZERWCA 22

Wjazd na Długi Targ w końcu zastawiony (31 opinii)

Można? Można. Ale trzeba było kilku niebezpiecznych zdarzeń
Można? Można. Ale trzeba było kilku niebezpiecznych zdarzeń

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (210)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane