Fakty i opinie

stat

Kabaret Limo: nie ma znaczenia, kto wygra

Zwycięzców plebiscytu "Skrzydła Trójmiasta" poznamy 17 października, podczas gali, która odbędzie się w Teatrze Muzycznym w Gdyni.

Do 16 października czytelnicy Trojmiasto.pl mogą głosować w IV edycji niezależnego plebiscytu "Skrzydła Trójmiasta". Zapytaliśmy Abelarda Gizę i Wojciecha Tremiszewskiego z kabaretu Limo o nominacje w kategorii Trójmiasto Dla Każdego.- Imprezy darmowe są o tyle fajne, że można zobaczyć wielkie gwiazdy, posłuchać świetnej muzyki czy obejrzeć zawody sportowe tylko pod jednym warunkiem - trzeba wyjść z domu - mówi Abelard Giza. - Mnogość, różnorodność i poziom nominowanych bardzo mnie cieszą, a czy na ostatniej prostej wygra koń, samolot czy tenor... Nieważne. Oby za dwa lata w tej kategorii był jeszcze większy tłok. Czego Państwu i sobie życzę.

- W zeszłym roku byłem na festiwalu Solidarity of Arts, na koncercie McFerrin+ i byłem pod ogromnym wrażeniem - wspomina Wojciech Tremiszewski. - Mnóstwo ludzi, świetna atmosfera, fantastyczna organizacja. Bardzo się cieszę, że mogłem obejrzeć gwiazdy światowego poziomu zobaczyć w Trójmieście na takiej imprezie i to za darmo. Myślę, że ten festiwal spełnia ważną funkcję kulturalną, bo pewnie dużo ludzi na co dzień nie słucha jazzu, a tu mogli zapoznać się z fantastycznymi wykonaniami.

Żałuję, że nie byłem na Red Bull Air Race, który z pewnością ogromnie by się spodobał moim synom. Wśród nominacji natomiast brakuje mi zdecydowanie jednej z najciekawszych imprez darmowych, czyli Streetwaves. Śledzę program i rozwój tej inicjatywy w zasadzie od początku i niezwykle dobrze wspominam minione edycje, jak choćby mecze piłkarskie z muzyką improwizowaną na żywo. Dorzuciłbym tę imprezę do puli. Cieszę się też, że w innej kategorii nominowane są Targi Śniadaniowe, bo jestem ich oddanym fanem i regularnie na nich bywam.
Głosuj na Infoshare

Infoshare to jedna z największych tego typu konferencji w Europie.
Infoshare to jedna z największych tego typu konferencji w Europie. fot. Łukasz Unterschuetz/Trojmiasto.pl

Postanowiliśmy wyróżnić nominacją Infoshare za projekt, który rozwijając się merytorycznie przerodził się w jedną z największych europejskich konferencji branży IT & New Media; za bezpłatny dostęp do wydarzenia dla przedsiębiorców, programistów, managerów i specjalistów mediów społecznościowych; za otwartość na profesjonalistów i amatorów oraz integracyjny charakter imprezy.

Głosuj na Kolosy

Kolosy to najważniejszy zlot podróżników, alpinistów i żeglarzy w Polsce.
Kolosy to najważniejszy zlot podróżników, alpinistów i żeglarzy w Polsce. fot. Monika Goldszmidt-Czarniak / trojmiasto.pl

To z pewnością najbardziej wyczekiwane podróżnicze wydarzenia roku z imponującą liczbą uczestników. Relacje z wypraw podróżników, żeglarzy i alpinistów inspirują do życia z pasją. A przy tym ważna jest rodzinna atmosfera towarzysząca przeglądowi. Każdy, kto planuje wyprawę w nieznane, powinien na Kolosach się stawić. Uwaga: ta impreza uzależnia!

Głosuj na Operę na Targu Węglowym

Opery na Targu Węglowym udowadniają, że muzyka poważna też może przyciągać tłumy.
Opery na Targu Węglowym udowadniają, że muzyka poważna też może przyciągać tłumy. fot. Łukasz Unterschuetz/Trojmiasto.pl

Okazuje się, że muzyka poważna także nadaje się na masowe imprezy plenerowe. Opery na Targu Węglowym cieszą się dużą popularnością, nie tylko wśród melomanów. Dzięki tej inicjatywie szeroka trójmiejska publiczność ma okazję zaznajomić się z kulturą wysoką na najwyższym światowym poziomie, przy czym bezcenny jest profesjonalny komentarz, którym opatrzone są projekcje na wielkim ekranie. Co istotne - organizatorzy uwzględniają głos widzów w doborze repertuaru.

Głosuj na Red Bull Air Race

Rozmach Red Bull Air Race był imponujący.
Rozmach Red Bull Air Race był imponujący. fot. Maciej Czarniak / trojmiasto.pl

To pierwsze w  Polsce tak prestiżowe zawody lotnicze o międzynarodowej randze. Spektakularne powietrzne show przyciągnęło zawodowców, fanów ewolucji oraz nieprzebrane tłumy widzów. Rozmach i rozmiar przedsięwzięcia był imponujący, a na imprezę ściągnęli miłośnicy awiacji z całego kraju (lotnisko w Rębiechowie pękało w szwach).

Głosuj na Solidarity of Arts - koncerty +

Koncerty "plus" w ramach Solidarity of Arts to jedne z najciekawszych jazzowych imprez na świecie.
Koncerty "plus" w ramach Solidarity of Arts to jedne z najciekawszych jazzowych imprez na świecie. fot. Anna Szczodrowska / trojmiasto.pl

Bobby McFerrin, Tomasz Stańko, Marcus Miller, a ostatnio Esperanza Spalding + - to nazwiska z jazzowego topu. Artystyczna ranga tego wydarzenia jest bezdyskusyjna, a poziom organizacyjny imprezy - światowy. To wyjątkowe widowisko muzyczne w przestrzeni miejskiej, które na scenie plenerowej Filharmonii Bałtyckiej gości wielkie gwiazdy jazzu, a pod sceną kilkutysięczną widownię, udowadniając, że muzyka łagodzi obyczaje i łączy pokolenia

Głosuj na Zawody na hipodromie

Konsekwentna polityka sopockiego hipodromu sprawiła, że stał się on niezwykle ważnym punktem na jeździeckiej mapie Polski.
Konsekwentna polityka sopockiego hipodromu sprawiła, że stał się on niezwykle ważnym punktem na jeździeckiej mapie Polski. fot. Maciej Czarniak / trojmiasto.pl

Sopocki hipodrom wyróżniamy za organizację Międzynarodowych Zawodów w Skokach przez Przeszkody CSIO, które są częścią najbardziej prestiżowego cyklu zawodów w Europie i przyciągają światową czołówkę zawodników i rzesze widzów. Warto podkreślić cykliczny i darmowy charakter imprezy i konsekwentne budowanie marki. Hipodrom to ważny ośrodek jeździecki w naszym regionie.

Opinie (56) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.