Fakty i opinie

Kanał Raduni w Forum Gdańsk jak fontanna. Woda pełna monet

Klienci Forum Gdańsk traktują kanał Raduni jak fontannę, do której wrzucają monety na szczęście.
Klienci Forum Gdańsk traktują kanał Raduni jak fontannę, do której wrzucają monety na szczęście. fot. Ewelina Oleksy/ Trojmiasto.pl

Wystarczyło kilka dni, by fragment kanału Raduni, biegnący przez środek Forum Gdańsk, zamienił się w... pełnoprawną fontannę. Klienci galerii handlowej zaczęli tam bowiem wrzucać monety - na szczęście.Jak podoba ci się woda płynąca w Forum Gdańsk?

bardzo, to atrakcja, a pomysł, by wrzucać tam monety, jest fajny 30%
może być, ale woda powinna mieć inny kolor 28%
nie podoba mi się, efekt jest daleki od ładnego 42%
zakończona Łącznie głosów: 5082
O tym, że po ponad dwóch latach sporów, także sądowych, przez Forum Gdańsk na Targu Siennym i Rakowym w końcu popłynęła woda, informowaliśmy 6 grudnia. Inwestor postawił jednak na swoim i nie przywrócił fragmentu zabytkowego kanału Raduni do oryginalnej formy, tylko wybudował drugie, wykafelkowane dno, którego górą puścił wodę.

Miejscy aktywiści, którzy protestowali przeciwko przebudowie kanału Raduni w Forum Gdańsk, podkreślali, że w jej efekcie powstanie "fontanna na kafelkach". I tak się rzeczywiście stało. Od kilku dni klienci galerii handlowej traktują kanał tak samo jak fontannę, do której wrzuca się monety. To powszechny na całym świecie zwyczaj, który właścicielowi monety przynieść ma szczęście lub pozwolić na powrót w miejsce, które mu się spodobało.

Forum Gdańsk. Monety w kanale Raduni


Spotkani przez nas klienci Forum Gdańsk dziwili się, że woda "jest brudna". Ale to tylko optyczny efekt spowodowany przez brunatny kolor kafelków, położonych na drugim dnie. Zamysł "artystyczny" inwestora Forum Gdańsk był bowiem taki, by woda jak najbardziej przypominała tę oryginalnie płynącą w Raduni, czyli taką, która nie jest krystalicznie czysta.

Opinie (294) ponad 20 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.