• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Kierowca autobusu pomógł leżącej na przystanku kobiecie

Ewelina Oleksy
3 stycznia 2022 (artykuł sprzed 2 lat)  Raport
Najnowszy artykuł na ten temat Kierująca autobusem znalazła uciekiniera
Linia 117 kursuje do Sopotu, przez Oliwę, gdzie kierowca zauważył leżącą na przystanku kobietę. Linia 117 kursuje do Sopotu, przez Oliwę, gdzie kierowca zauważył leżącą na przystanku kobietę.

Jako pierwszy zareagował na widok leżącej na przystanku starszej kobiety. Kierowca autobusu linii 117 wybiegł z pojazdu, by udzielić jej pomocy. Mężczyzna za swoją postawę zostanie nagrodzony przez pracodawcę. Sam, w rozmowie z nami, podkreśla, że to był normalny ludzki odruch i nie czuje, by zrobił coś wielkiego.

Czytelnicy poinformowali nas o tym w Raporcie.
Widzisz coś ciekawego? + dodaj Raport


Widzisz, że na ulicy leży osoba potrzebująca pomocy. Co robisz?

Do zdarzenia doszło w niedzielę na przystanku Cmentarz OliwskiMapka. Poinformował nas o nim czytelnik w Raporcie z Trójmiasta. Za zgłoszenie dziękujemy.

Nasz czytelnik, który był pasażerem autobusu 117, podziękował w ten sposób kierowcy pojazdu, za to, że ten przytomnie zareagował i pomógł wstać przewróconej starszej kobiecie z chodzikiem.

- Gdy przyjechaliśmy autobusem, kierowca wybiegł jej pomóc i udzielić pomocy. Nikt z osób na przystanku nie zareagował! Kierowca autobusu 117, brawo dla pana! - napisał nasz czytelnik.
12:36 2 STYCZNIA 22

Brawo dla kierowcy autobusu 117 w Oliwie (52 opinie)

Wielkie podziękowania dla kierowcy autobusu miejskiego, który jako jedyny zareagował na przystanku Cmentarz Oliwski. Pomógł wstać przewróconej kobiecie z chodzikiem, którą pozostali zignorowali. Dopiero jak przyjechaliśmy autobusem kierowca wybiegł jej pomóc i udzielić pomocy. Nikt z osób na przystanku nie zareagował!!!! Kierowca autobusu 117 brawo dla pana!
Wielkie podziękowania dla kierowcy autobusu miejskiego, który jako jedyny zareagował na przystanku Cmentarz Oliwski. Pomógł wstać przewróconej kobiecie z chodzikiem, którą pozostali zignorowali. Dopiero jak przyjechaliśmy autobusem kierowca wybiegł jej pomóc i udzielić pomocy. Nikt z osób na przystanku nie zareagował!!!! Kierowca autobusu 117 brawo dla pana! Zobacz więcej

Udało nam się skontaktować z kierowcą.

Kierowca: "nie zrobiłem nic wielkiego"- Starsza pani leżała na przystanku, gdy na niego przyjechałem, nie była w stanie się sama podnieść. Była trzeźwa, zadbana. Jej chodzik był obok. Wysiadłem z autobusu, prosiła o pomoc, więc próbowałem ją podnieść. Po chwili pomogła mi w tym młoda pasażerka. Panią udało się podnieść, nie chciała, żeby wzywać karetkę, chciała iść do domu, uznała, że sama da radę. Nie widziałem jej później w okolicy, więc zapewne się to udało. Nie czuję, żebym zrobił coś wielkiego. Myślę, że każdy w tej sytuacji pomógłby człowiekowi leżącemu na ulicy - mówi nam pan Paweł [nazwisko do wiadomości redakcji], kierowca miejskiego autobusu.

Kierowca zostanie nagrodzony za swoją wzorową postawęPan Paweł to kierowca zatrudniony w BP Tour.

- Mamy powody do dumy i cieszymy się, że taki kierowca jeździ w naszych barwach i obsługuje linie komunikacji miejskiej w Gdańsku - komentuje Marcin Tokarski, szef kierowców BP Tour. - Kierowcy podziękowaliśmy za jego wzorową postawę, dodatkowo dostanie premię za ten czyn.

Sprawdź rozkład jazdy ZTM GdańskPostawę kierowcy chwali też Zarząd Transportu Miejskiego, dla którego BP Tour świadczy usługi przewozowe.

- Bardzo dziękuję panu Pawłowi za to, że nie pozostał obojętny. Należą mu się słowa uznania - mówi Sebastian Zomkowski, dyrektor ZTM.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (106)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane