Fakty i opinie

stat

Kilkaset osób na wiecu poparcia dla nauczycieli


Uczniowie, rodzice, mieszkańcy Trójmiasta - kilkaset osób w geście solidarności ze strajkującymi nauczycielami zebrało się na Długim Targu przy Dworze Artusa. Podczas wieczornego wiecu przekonywali, że system edukacji w Polsce jest w tragicznym stanie. Łączy nas wspólny cel, jakim jest powstrzymanie "deformy" edukacji - mówili.Popierasz strajk nauczycieli i pracowników oświaty?

tak 55%
nie 41%
nie mam zdania na ten temat 4%
zakończona Łącznie głosów: 4754
Wiec poparcia dla strajku w oświacie rozpoczął się o godz. 20 w Gdańsku.

- Jesteśmy pełni uznania dla odwagi i determinacji nauczycieli, którzy podjęli decyzję o strajku. Pragniemy, aby to oni, mając bezpośredni kontakt z naszymi dziećmi, byli strażnikami jakości w edukacji. Chcemy, żeby byli dobrze wynagradzani za swoją odpowiedzialną pracę. Wierzymy, że wspólnie możemy przezwyciężyć "deformę" i wywalczyć lepszą szkołę - mówiła Ilona Kulikowska, organizatorka wiecu i działaczka Inicjatywy Rodziców Zatrzymać Edukoszmar.
Czytaj też: Bez świadectwa nie będzie matury. Co z ocenami dla uczniów szkół średnich?

Jak przekonywała, rodzice i nauczyciele już dawno wskazywali na tragiczny stan, w jakim jest system edukacji w kraju.

- Nie godzimy się na uznanie obecnego stanu zdemolowanej oświaty za normę i jakikolwiek punkt odniesienia. Żądamy natychmiastowych działań ratunkowych, które zatrzymają postępującą katastrofę w polskiej szkole, prawdziwej reformy edukacji, solidnie przygotowanej merytorycznie i metodologicznie, wolnej od politycznych i ideologicznych populizmów. Reformy szeroko konsultowanej z rodzicami, doświadczonymi nauczycielami i ze specjalistami, których nazwiska nie będą ukrywane - dodała.
Podobnie wypowiadali się także szeregowi uczestnicy wiecu.

- Jesteśmy tu, żeby pokazać, że nauczyciele nie są sami, że wszystkie osoby strajkujące nie są same. Nie chcemy, żeby zaprzepaściło się to, o co walczą. Ważna jest dla nas edukacja i o nią walczymy - mówili.


Od 8 kwietnia w placówkach oświatowych trwa ogólnopolski strajk nauczycieli i pracowników oświaty. Również w Trójmieście ponad kilkadziesiąt placówek bierze w nim udział. To głównie szkoły podstawowe, licea, ale również przedszkola.

Opinie (1774) ponad 50 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij