• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Koniec lotów do Dominikany z Gdańska

MKo
7 grudnia 2022 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (277)
Po zaledwie czterech rejsach z Gdańska biuro Rainbow postanowiło wycofać z oferty loty do Dominikany. Po zaledwie czterech rejsach z Gdańska biuro Rainbow postanowiło wycofać z oferty loty do Dominikany.

Zaledwie po czterech rejsach z Gdańska biuro Rainbow postanowiło zawiesić loty do Dominikany. Ostatni samolot z turystami na pokładzie przyleci do Gdańska we wtorek, 27 grudnia. Bezpośrednie połączenia z Rębiechowa zostały już wycofane z systemu biletowego.Gdzie w tym roku spędziłe(a)ś swój urlop?

Najpierw ogłoszono cztery połączenia, potem tylko jedno, a ostatecznie okazało się, że loty Dreamlinerem pojawiły się tylko na chwilę. Tak w skrócie wyglądało wprowadzenie nowej oferty egzotycznych lotów z Gdańska przez biuro Rainbow.

Początkowo szerokokadłubowe Dreamlinery miały latać z Gdańska na Kubę, do Meksyku, Tajlandii i Dominikany. Kilka tygodni przed inauguracją lotów okazało się jednak, że ze względu na wysokie ceny wycieczek (na co wpływ miała inflacja i wzrost cen paliwa lotniczego) w ofercie pozostały tylko loty na Karaiby.

Inauguracyjne połączenie z Gdańska, będące jednocześnie pierwszym w historii gdańskiego lotniska lotem za Ocean, odbyło się 14 listopada. W 10-godzinny rejs udało się ponad 220 pasażerów.- Jestem pewien, że ta chwila będzie zapamiętana na długo - mówił wówczas Maciej Szczechura, członek zarządu Rainbow. - Otóż nadszedł dzień, w którym wszyscy możemy cieszyć się z faktu, że z tak ważnego portu lotniczego, jakim bez wątpienia jest lotnisko w Gdańsku, historycznie pierwszy raz klienci Rainbow lecą bezpośrednio, czyli bez przesiadek i międzylądowań, i do tego w komfortowych warunkach, Dreamlinerem, do egzotycznej i dalekiej Dominikany. Od teraz nasi klienci zyskują szerszy wybór i aby cieszyć się plażami Dominikany, nie muszą jeździć na lotniska znajdujące się w innych miastach. To również odzwierciedla naszą misję, czyli przybliżanie egzotyki tak bardzo, jak to jest możliwe.

Przed świętami ostatnie dwie wycieczkiNiestety, po zaledwie czterech lotach z Rębiechowa do Puerto Plata, także Dominikana została wycofana z oferty Rainbow. Biuro poinformowało już o tym gdańskie lotnisko oraz wycofało z systemu sprzedażowego loty zaplanowane po Nowym Roku.

Pozostały w nim ostatnie oferty na 12 i 19 grudnia. Ceny wycieczek za osobę zaczynają się od 6500 zł. Jak wynika z informacji zawartej na stronie biura podróży, w siatce połączeń pozostaną bezpośrednie loty do Dominikany z Poznania, Katowic i Warszawy.

Ostatni raz dreamliner odleci z Rębiechowa w poniedziałek, 19 grudnia, a wróci we wtorek, 27 grudnia.

Dreamlinerem z Gdańska do PoznaniaOkazja, by wejść w Gdańsku na pokład Dreamlinera będzie też tydzień wcześniej. 20 grudnia w ramach przebazowania odbędzie się 70-minutowy komercyjny lot do Poznania. W systemie pozostały jeszcze ostatnie bilety w klasie ekonomicznej. W środę ich cena wynosiła 138 zł.

MKo

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (277)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane