• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Kiedyś drzewa, teraz kwiaty. "Konspiracyjne" sianie na Chełmie

FK
30 marca 2024, godz. 09:00 
Opinie (145)
Mieszkańcy Chełmu nie chcą czekać z założonymi rękami, aż miasto posadzi im kwiaty. Planują sami rozrzucać nasiona po trawnikach. Mieszkańcy Chełmu nie chcą czekać z założonymi rękami, aż miasto posadzi im kwiaty. Planują sami rozrzucać nasiona po trawnikach.

Nie zamierzają czekać, aż miasto zajmie się tworzeniem kolejnych łąk. Mieszkańcy Chełmu sami chcą posadzić kwiatki, aby w okolicy zrobiło się kolorowo i przyjemnie. - Mamy za mało zieleni, a za dużo śmieci w naszej dzielnicy - tłumaczy wspólną akcję jedna z mieszkanek dzielnicy.Partyzanckie sadzenie zieleni to w Trójmieście nie nowość - już kilka lat temu członkowie inicjatywy "Drzewa dla klimatu" stwierdzili, że zamiast czekać z założonymi rękami na decyzję urzędników, wolą zakasać rękawy i na własną rękę posadzić drzewa.

"Partyzanci" sami sadzą drzewa w mieście

Konspiracyjne sadzenie kwiatów to:

Tym razem propozycja wyszła od jednej z mieszkanek Chełmu i dotyczyła konspiracyjnego zakwiecania łąk.

Odpowiedzi na jej apel, zamieszczony w mediach społecznościowych, były bardzo pochlebne i entuzjastyczne. Mieszkańcy przyznali, że dość już mają "smutnych" trawników i chętnie pokolorują przestrzeń.

- Wspaniały pomysł, lecę po nasiona - komentowała rozentuzjazmowana mieszkanka Chełmu. - Zdecydowanie mamy za mało zieleni, a za dużo śmieci w naszej dzielnicy.


- Ekstra pomysł! Jest mnóstwo miejsc, które można upiększyć kwiatami - dodała inna uczestniczka lokalnej grupy w mediach społecznościowych.- Ale to nie tylko kwestie wizualne. Zwiększamy dzięki temu bioróżnorodność, dajemy schronienie i pokarm dla wielu istot.
Informację o planach ukwiecania Chełmu czytelnicy przekazali też za pośrednictwem Raportu z Trójmiasta. Zanosi się na to, że akcja obejmie swoim zasięgiem też inne dzielnice.

Chełm konspiracyjnie sadzi łąki (15 opinii)

W sumie to się nie dziwię, skoro miasto się do tego nie garnie. Chyba sam zainicjuję to u siebie na Siedlcach. Co wy na to?
W sumie to się nie dziwię, skoro miasto się do tego nie garnie. Chyba sam zainicjuję to u siebie na Siedlcach. Co wy na to?
FK

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (145)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane