Fakty i opinie

stat

Kontrowersyjny naukowiec na wykładzie w Gdańsku

Paul Cameron, amerykański psycholog i naukowiec przyjechał do Gdańska, by wygłosić wykład na temat homoseksualizmu.

W piątek przyjechał do Trójmiasta dr Paul Cameron, amerykański psycholog, który w środowisku naukowym uchodzi za kontrowersyjną postać, głównie za sprawą swoich poglądów na temat homoseksualizmu. W Gdańsku wynikami swoich badań podzielił się z publicznością w kościele św. Katarzyny.Jaki jest twój stosunek do osób homoseksualnych?

nie mam nic przeciwko, jestem bardzo tolerancyjny/tolerancyjna 46%
niby mi nie przeszkadzają, ale nie chciał(a)bym, żeby moje dzieci się z nimi przyjaźniły 15%
wciąż nie potrafię zaakceptować takich ludzi, ale staram się z tym walczyć, bo w końcu są tacy jak ja, tylko kochają inaczej 7%
nie akceptuję i nigdy nie zaakceptuję lesbijek, gejów i osób transgenderowych 32%
zakończona Łącznie głosów: 1556
W Stanach Zjednoczonych, które uchodzą za jeden z najbardziej tolerancyjnych krajów na świecie, jeśli chodzi o swobodę seksualną, poglądy dr Paula Camerona na temat homoseksualizmu budzą mieszane uczucia.

Naukowiec twierdzi bowiem, że homoseksualizm jest chorobą psychiczną, którą można porównać z narkomanią czy uzależnieniem od alkoholu, a która skraca życie człowieka nawet o 20 - 30 lat w stosunku do życia osób heteroseksualnych. Swoje badania opiera m.in. na śledzeniu od lat nekrologów w popularnej w USA gazecie dla środowiska homoseksualnego i transgenderowego Washington Blade.

Uważa też, że odmienną orientacją seksualną można się w pewnym sensie zarazić, a posiadanie homoseksualnych rodziców determinuje orientację seksualną ich dzieci. W piątek dr Cameron poprowadził wykład pt. "Małżeństwo, rodzina, płeć. Ofiary rewolucji obyczajowej", który odbył się w kościele św. Katarzyny.

- Homoseksualizm nie jest wrodzony, jest preferencją, czymś w rodzaju uzależnienia. A, tak jak z każdym uzależnieniem, łatwiej jest go unikać niż potem leczyć - mówi dr Paul Cameron. - Według mnie wyleczalność z homoseksualizmu jest na poziomie ok. 15 proc.

Zapytaliśmy naukowca, czy swoje teorie stosuje też wobec swoich najbliższych, np. gdyby okazało się, że członek jego rodziny jest innej orientacji. - No cóż, potraktowałbym ją tak samo, jeśliby np. wstąpiła do mafii czy okazała się pedofilem. Jeśli porzuciłaby ten sposób życia, mogłaby powrócić do rodziny - mówi dr Paul Cameron.- -Jeśli nie, to drzwi do mojego domostwa zostałyby dla niej zamknięte. Nie mógłbym narażać pozostałych członków rodziny na wpływ takiej osoby. Mam zbyt duże doświadczenie kliniczne, by wiedzieć, jaki negatywny wpływ osoba homoseksualna mogłaby mieć na moją rodzinę.

Amerykański psycholog do Gdańska przyjechał na zaproszenie o. Karmelitów z Kościoła św. Katarzyny. - Postanowiliśmy zapraszać ludzi, którzy z pozycji wiary przekazują wartości, o których nam nie zawsze wypada mówić. Dla nas dr Cameron nie jest osobą kontrowersyjną, ponieważ głosi naukę Chrystusa, że ta znajomość dwóch panów czy pań jest, w nauce Kościoła, grzechem - mówi o. Adam Kotula, karmelita. - Taki człowiek obiektywnie i naukowo potwierdza nauczanie Kościoła.

To nie pierwsza wizyta Amerykanina w Polsce, w 2010 r. z podobnym wykładem odwiedził m.in. lubelski KUL. Miał też wystąpić z wykładami na UW, toruńskim UMK, Uniwersytecie Szczecińskim i UAM w Poznaniu. Władze uczelni nie wyraziły jednak na to zgody. W tym roku, poza Gdańskiem, odwiedził jeszcze pięć innych miast.

Opinie (392) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.