Fakty i opinie

stat

Koziołek wyłowiony z basenu portowego w Gdyni

Przestraszonego zwierzaka wyciągnięto specjalnym podbierakiem.
Przestraszonego zwierzaka wyciągnięto specjalnym podbierakiem. mat. Port Gdynia
Najnowszy artukuł na ten temat

Osłabiona gęś uratowana w Gdyni

Portowa Straż Pożarna w Gdyni uratowała koziołka, który przez przypadek wpadł do wody jednego z basenów portowych zobacz na mapie Gdyni.Widziałeś kiedyś na żywo koziołka?

tak, w naturalnym środowisku 79%
tak, w zoo 11%
nie, nigdy 10%
zakończona Łącznie głosów: 1698
Port Gdynia kojarzy się bardziej ze zwartą infrastrukturą, niezbędną do rozładunku i załadunku statków, niż z dzikimi zwierzętami, ale i tutaj udaje im się zapuścić. W portowych zakamarkach zgubił się również koziołek (samiec sarny), którego uratowali strażacy.

Zwierzak najprawdopodobniej został przez przypadek spłoszony lub przestraszył się którejś z portowych maszyn i wpadł do kanału. W basenie portowym nr II im. inżyniera Tadeusza Wendy zauważyli go pracownicy portu. Był w głębokiej wodzie pomiędzy nabrzeżem Śląskim i Angielskim. Postanowiono więc wezwać Portową Straż Pożarną.

Strażacy niezwłocznie podjęli akcję ratunkową. Łodzią "Stróża" udało im się podpłynąć do wystraszonego koziołka, a potem za pomocą specjalnego podbieraka wydostali go z wody i bezpiecznie dostarczyli na ląd. Tam przebadał go lekarz weterynarii, który nie stwierdził u zwierzaka żadnych obrażeń i odesłał go do domu. Koziołek został wypuszczony w lesie i pouczony, by następnym razem nie zapuszczał się na tereny portowe.

Opinie (91) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.