Fakty i opinie

stat

Księgowa oszukała dwie firmy na 700 tys. zł

Kobieta przyznała się do winy, stwierdziła, że okradła obsługiwane przez nią firmy z uwagi na swoją "trudną sytuację finansową".
Kobieta przyznała się do winy, stwierdziła, że okradła obsługiwane przez nią firmy z uwagi na swoją "trudną sytuację finansową". mat. prasowe

Ponad 700 tys. zł ukradła z dwóch obsługiwanych przez siebie firm księgowa z Gdańska. Potrzebowała na to siedmiu miesięcy. Prokuratura Rejonowa Gdańsk-Oliwa skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko kobiecie.Zdarza ci się korzystać z usług księgowych?

tak, stale współpracuję z taką osobą 43%
sporadycznie 14%
nie, nigdy, wszystko, co związane z podatkami załatwiam sam(a) lub załatwia za mnie moja firma 43%
zakończona Łącznie głosów: 1772
Oskarżona przez prokuraturę kobieta prowadziła własną działalność gospodarczą. Zajmowała się m.in. prowadzeniem rachunków dla kilku firm oraz doradztwem podatkowym. Miała dzięki temu dostęp do kont firmowych swoich klientów. Jak się okazało, dwie z firm zdecydowała się okraść.

- W okresie od sierpnia 2018 roku do lutego 2019 roku dokonała łącznie 94 przelewów z rachunków bankowych obsługiwanych firm na swoje rachunki na łączną kwotę przekraczającą 700 tys. zł. Prokurator zarzucił kobiecie popełnienie przestępstwa z art. 278 § 1 k.k. w zw. z art. 294 § 1 k.k. w zw. z art. 12 k.k., to jest kradzieży mienia znacznej wartości - mówi Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.
Podczas śledztwa kobieta przyznała się do winy, złożyła też wyjaśnienia. Wynika z nich, że zdecydowała się na kradzież "z uwagi na trudną sytuację finansową". Aktualnie nieuczciwa księgowa przebywa w areszcie, gdzie oczekiwać będzie początku procesu.

Opinie (173) ponad 20 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.