Fakty i opinie

stat

Kto nas uczył parkować?

artykuł czytelnika

Chciałem podzielić się refleksją na temat parkowania w rejonie jednego  z nowych osiedli w otoczeniu Gdańska, ale sądzę, że podobne obserwacje można poczynić praktycznie w całym Trójmieście - pisze nasz czytelnik, pan Leszek.Czy zawsze parkujesz w wyznaczomych miejscach na parkingu?

tak, przecież po to one są

42%

zawsze, o ile jest to możliwe, gdy ktoś stanie krzywo, ja również muszę tak stanąć

51%

przyznam, że różnie z tym bywa

3%

parkuję jak mi się podoba, nikomu nic do tego

4%
  • zakończona

  • łącznie głosów: 2251
Podobno każdy kierowca na kursie prawa jazdy musi nauczyć się trzech sposobów parkowania. Cała nauka chyba z chwilą otrzymania dokumentu uprawniającego do poruszania się po drogach publicznych idzie w niepamięć.

Obrazki takie jak na zdjęciach w tej okolicy stały się rutyną. Nie ma dnia, aby nie udało się stwierdzić czyjeś wyjątkowej finezji.

Od razu zaznaczam, iż większość wśród "łosi" stanowią kierowcy, którzy na tablicy mają GD lub "GA".

Zobacz także: galeria zdjęć parkujących inaczej

Doczekaliśmy się czasów, w których nawet projektanci parkingów starają się nam ułatwić sprawę i wyróżniają kolorem linie parkingowe, wyznaczające stanowisko pojedynczego parkowania. Oczywiście, są one różne - wąskie lub szerokie - ale i tak stanowią swojego rodzaju wytyczne lub po prostu ułatwienie.

Dlatego strasznie irytujące jest to, że mimo ułatwień niektórzy nie potrafią prosto zaparkować swojego auta. Mało tego, czasem nawet posiadacze czterech kółek potrafią zaparkować swoje cacko na trawniku, pomimo wolnych miejsc parkingowych, bo mieliby za daleko do sklepu.

Próbowałem rozmawiać z ludźmi, którzy popełniają takie błędy. Średnio to wyszło, mało która osoba zreflektowała się.

Może nagłośnienie sprawy przez portal sprawi, że komuś będzie zwyczajnie w świecie wstyd, i następnym razem postara się jednak parkować tak,jak trzeba.

Parkingi są wspólnym luksusem, warto na nich traktować się z szacunkiem i kulturą względem samych siebie.
Co Cię gryzie - artykuł czytelnika to rubryka redagowana przez czytelników, zawierająca ich spostrzeżenia na temat otaczającej nas trójmiejskiej rzeczywistości. Wbrew nazwie nie wszystkie refleksje mają charakter narzekania. Jeśli coś cię gryzie opisz to i zobacz co inni myślą o sprawie.
Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (310)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
13.10.2017 wprowadzono zmiany w regulaminie.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.