W sierpniu przetarg na łącznik na południu Gdańska

Najnowszy artukuł na ten temat Rozpoczyna się budowa łącznika na Łostowicach

Wszystko wskazuje na to, że mieszkańcy południa Gdańska doczekają się budowy łącznika między ul. Łuczniczą a NiepołomickąMapka. Miejscy urzędnicy zamierzają ogłosić przetarg na tę inwestycję jeszcze w sierpniu tego roku.Jak oceniasz inwestycje drogowe w Gdańsku?

Zobacz wyniki (975)
Łącznik drogowy prowadzący z ul. Łuczniczej do Niepołomickiej to wyczekiwana przez mieszkańców południowych dzielnic Gdańska inwestycja.

Jeszcze w listopadzie 2019 roku ze strony miejskich urzędników po raz pierwszy padły zapowiedzi, że zostanie on wybudowany z płyt, ale do dziś nic się w tym miejscu nie zmieniło.

Przetarg na inwestycję zapowiadany był także na rok 2020. Inwestycja opóźniała się jednak, ponieważ Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska czekała na niezbędne decyzje administracyjne.

graf. trojmiasto.pl
Budowa łącznika jest tymczasem paląca, ponieważ w godzinach szczytu okolica korkuje się, a zatory sięgają nawet 2,5 km.

Wszystko jednak wskazuje na to, że w najbliższym czasie roboty ruszą.

Na południu nie tylko łącznik. Przebudują też "malowane" rondo- Obecnie przygotowujemy się do ogłoszenia postępowania i równolegle procedujemy pozwolenie na budowę. Zakładamy, że przetarg na wykonanie łącznika ogłoszony zostanie w połowie sierpnia - zapowiada Agnieszka Zakrzacka z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.
Rondo przy ul. Jabłoniowej wymalowano żółtą farbą. Jego "płaska" konstrukcja sprawia, że wielu kierowców lekceważy tu ruch okrężny i porusza się jak po zwykłym skrzyżowaniu.
Rondo przy ul. Jabłoniowej wymalowano żółtą farbą. Jego "płaska" konstrukcja sprawia, że wielu kierowców lekceważy tu ruch okrężny i porusza się jak po zwykłym skrzyżowaniu. czytelnik/Trojmiasto.pl
To jednak niejedyna dobra wiadomość dla mieszkańców południowych dzielnic Gdańska. Przypomnijmy, drogowcy zapowiedzieli także roboty przy rondzie łączącym ul. Jabłoniową, Turzycową i LeszczynowąMapka. Prace zmierzające do przebudowania "malowanego" ronda rozpocząć się mają po wakacjach.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (134)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »

Najczęściej czytane