Fakty i opinie

stat

Lodowisko na placu Zebrań Ludowych

Najnowszy artukuł na ten temat

Na lodowisko trzeba poczekać, ale rolkowisko coraz bliżej

Lodowisko na placu Zebrań Ludowych ruszy w środę, 20 lutego.
Lodowisko na placu Zebrań Ludowych ruszy w środę, 20 lutego. fot. trojmiasto.pl

W przyszłą środę ruszy lodowisko na placu Zebrań Ludowych w Gdańsku. Jeśli pogoda będzie sprzyjać, łyżwiarze poszaleją tam do połowy kwietnia.Wielki biały balon, który od kilku dni skrywa plac Zebrań Ludowych w Gdańsku, to pneumatyczna kopuła nowego lodowiska, które zostanie otwarte w przyszłym tygodniu. Pomieści pod sobą ślizgawkę o rozmiarach 30 na 60 metrów. Taka powierzchnia pozwala już rozgrywać nawet profesjonalne mecze hokejowe.

- Pod dachem znajduje się pełna infrastruktura dla łyżwiarzy, czyli wypożyczalnia, szatnia i inne niezbędne pomieszczenia - mówi Piotr Chrzanowski z Gdańskiego Archipelagu Kultury, który nad lodowiskiem sprawuje nadzór.

Lodowisko będzie otwarte w tygodniu w godz. 14-22, natomiast w weekendy od godz. 10 do 22. Wypożyczenie łyżew to wydatek 5 złotych - tyle samo ile godzina jazdy. Jeśli pogoda dopisze ślizgawka będzie otwarta nawet do połowy kwietnia. Następnie zostanie złożona i otwarta ponownie w październiku lub listopadzie. Tak ma być co sezon.

Koszt postawienia lodowiska to 1,5 mln zł, jednak cała inwestycja na placu Zebrań Ludowych kosztowała ok. 5 mln. Oprócz budowy ślizgawki utwardzono również ziemię, postawiono oświetlenie, zbudowano drogę dojazdową i instalację przeciwpożarową.

- Wszystko po to, aby to miejsce żyło również latem, by mogły się tam wciąż odbywać koncerty - dodaje Piotr Chrzanowski.

Opinie (143) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.