• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Mieszkańcy Wiczlina chcą poszerzenia ulicy w lesie

Patsz
27 października 2023, godz. 07:00 
Opinie (150)
 • Gdynia-Wiczlino, ulica Augustyna Krauzego
 • Gdynia-Wiczlino, ulica Augustyna Krauzego
 • Gdynia-Wiczlino, ulica Augustyna Krauzego
 • Gdynia-Wiczlino, ulica Augustyna Krauzego
 • Gdynia-Wiczlino, ulica Augustyna Krauzego
 • Gdynia-Wiczlino, ulica Augustyna Krauzego

Jeszcze kilka lat temu ul. Krauzego w Gdyni była zwykłą drogą gruntową. Obecnie to często wybierana alternatywa z powodu korków na ul. Chwarznieńskiej, potęgowanych ostatnio przez remonty. Została utwardzona, więc bywa, że kierowcy jeżdżą tu szybko. Zwłaszcza przed ul. ŚliskąMapka bywa niebezpiecznie przez profil drogi. - Sytuacje niebezpieczne są przez nadmierną prędkość - odpowiadają władze miasta.Czy miałe(a)ś kolizję podczas wymijania na wąskich drogach?

Rozbudowujące się w tej okolicy osiedla, wzrost liczby mieszkańców, a co za tym idzie - także liczby samochodów, sprawiły, że już kilka lat temu niezbędne stało się znalezienie alternatywy dla zakorkowanej ul. Chwarznieńskiej.

Droga została w ostatnich latach utwardzona z płyt yomb na całym odcinku do ul. Śliskiej w ramach kilku etapów.

Ul. Krauzego: przeprowadzone prace 1. Od rejonu Chwarznieńskiej do połowy długości do ul. Szewczenki.
 2. Od końca pierwszego zakresu do ul. Szewczenki.
 3. Od ul. Szewczenki do rejonu przed ul. Porożyńskiego.
 4. Od ul. Porożyńskiego do Potoku Wiczlińskiego (złączając z Śliską).
 5. Chodnik w pełnej ciągłości od Szewczenki do Chwarznieńskiej.


W najbliższym czasie ma zostać oświetlony chodnik. Inwestycja jest w fazie projektowania.

Jeździ się lepiej, na drodze pojawiły się spowalniacze, które początkowo były wyśmiewane przez mieszkańców, ale okazały się potrzebne. Kierowcy zwracają uwagę na niebezpieczny odcinek przed ul. Śliską.Ul. Krauzego została w ostatnich latach zmodernizowana. Ul. Krauzego została w ostatnich latach zmodernizowana.

Interpelacja w sprawie końcówki ulicySprawą, po interwencjach mieszkańców, zainteresował się Paweł Stolarczyk, radny miasta z PiS, który wystosował w tej sprawie zapytanie do władz miasta.

- Ulica położona w wąwozie jest dość wąska i ostry zakręt powoduje brak widoczności drogi za zakrętem. Pojazdy jadące w obydwu kierunkach na skutek braku widoczności narażają się na kolizję. Powinno być wykonane poszerzenie ulicy umożliwiające swobodne wymijanie się pojazdów na odcinku od zbiornika wodnego do skrzyżowania ze Śliską - wyjaśnia Paweł Stolarczyk w interpelacji.
Na zmiany na tym odcinku nie ma jednak co liczyć. Także ze względu na to, że zdaniem urzędników nie ma tam dużego ruchu.

Władze miasta: zbyt duża prędkość na drodze- Widoczność na wskazanym w interpelacji odcinku ulicy Krauzego przy zachowaniu niskiej prędkości jest dostateczna - odpowiada Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni.
Jak dodaje, kierowcy powinni na tym odcinku po prostu zwolnić.

- Sytuacje niebezpieczne: w głównej mierze spowodowane są nadmierną i niedostosowaną do warunków drogowych prędkością - kończy Łucyk.

Ul. Krauzego. Film z 2021 roku

Patsz

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (150)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane