• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Most Stągiewny dla samochodów od października

on
14 września 2022 (artykuł sprzed 1 roku) 
Najnowszy artykuł na ten temat Most wciąż bez operatora, ale zwodzenie działa
Most Stągiewny został udostępniony pieszym 5 lipca. Zmotoryzowani będą mogli z niego korzystać od października. Cały czas odbywają się próbne zwodzenia przeprawy. Most Stągiewny został udostępniony pieszym 5 lipca. Zmotoryzowani będą mogli z niego korzystać od października. Cały czas odbywają się próbne zwodzenia przeprawy.

Most StągiewnyMapka nad Motławą od października zostanie udostępniony do użytku zmotoryzowanym. W tej chwili na miejscu prowadzone są testy automatyki. Podczas ich trwania piesi korzystają z dostępnej wciąż tymczasowej kładki na przyczółkach dawnego Mostu RogoźnikówMapka.Czy korzystasz z ruchomych kładek na Motławie?

Most Stągiewny po przebudowie, która na powrót uczyniła go przeprawą zwodzoną, został udostępniony pieszym na początku lipca. Oficjalnego otwarcia dokonano miesiąc później. Przeprawa jednak wciąż pozostaje niedostępna dla ruchu kołowego. Nie odbywa się także jej regularne zwodzenie.

Most Stągiewny: od października 2022 zwodzenie i ruch kołowyOd 13 do 23 września prowadzone są poranne próby techniczne na moście. W tym czasie piesi nie mogą z niego korzystać.

- W czasie trwania testów technicznych czynne jest przejście po położonej nieopodal kładce tymczasowej na przyczółkach Mostu Rogoźników. Po zakończeniu prac inwestor przystąpi do demontażu kładki. Od początku października 2022 planowane jest natomiast udostępnienie Mostu Stągiewnego dla ruchu kołowego i uruchomienie zwodzenia mostu, które będzie się odbywało "na żądanie" przepływających jednostek - przekazała Joanna Bieganowska z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Gdańsku.
Wynika więc z tego, że inaczej niż w przypadku kładki na Ołowiankę Most Stągiewny nie będzie miał stałych godzin opuszczania i podnoszenia. Przez większość czasu będzie opuszczony, a przęsło będzie podnoszone jedynie w przypadku, gdy jakaś jednostka będzie chciała wpłynąć na tę część Motławy.

  • Jedno z próbnych zwodzeń Mostu Stągiewnego, jeszcze przed oficjalnym udostępnieniem go dla zmotoryzowanych.
  • Jedna z prób podnoszenia przeprawy, jeszcze przed oficjalnym udostępnieniem mostu jako zwodzonego.

Nowy most, większa marinaPrzebudowa Mostu Stągiewnego została zrealizowana przez firmę Granaria, w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego z miastem Gdańsk. Przygotowania do modernizacji przeprawy rozpoczęły się wiosną ubiegłego roku. W październiku 2021 r. przeprawa została zamknięta, a dla pieszych uruchomiono kładkę zastępczą.

Równolegle z pracami przy moście, na południe od niego, powstała na Motławie nowa marina żeglarska, która dysponuje 60 miejscami dla jednostek pływających.

on

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (77)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane