• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Most wciąż bez operatora, ale zwodzenie działa

on
14 kwietnia 2024, godz. 12:00 
Opinie (110)

Most StągiewnyMapka jeszcze bez operatora, ale nie ma to znaczenia dla zwodzenia tej przeprawy. Gdański Zarząd Dróg i Zieleni w drugim w tym roku postępowaniu na obsługę mostu otrzymał jedną ofertę, która mieści się w budżecie. Trwa jej analiza.Widziałe(a)ś zwodzenie Mostu Stągiewnego?

Most Stągiewny został oficjalnie otwarty na początku sierpnia 2022 roku. Służy pieszym i wodniakom. Obok, od ubiegłego roku, działa nowa marina wybudowana w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego przez Granarię.

Granaria przejęła też opiekę nad marinąMapka na dziewięć lat, ale w ubiegłym roku, jeszcze przed wakacjami, zleciła zarządzanie tym miejscem firmie IMG sp. z o.o.

Most Stągiewny wciąż bez operatora Most Stągiewny wciąż bez operatora

Most otwierany maksymalnie siedem razy na dobęBy dostać się do mariny potrzebne jest podniesienie mostu. Od początku tego miesiąca działa on w trybie sezonu żeglarskiego obowiązującego od kwietnia do października.

Harmonogram zwodzenia Mostu Stągiewnego obowiązuje niezależnie od tego, czy jest operator czy nie. Harmonogram zwodzenia Mostu Stągiewnego obowiązuje niezależnie od tego, czy jest operator czy nie.
Chęć przepłynięcia jednostki pływającej w podanych godzinach należy zgłosić z minimum godzinnym wyprzedzeniem. Odbywa się to maksymalnie siedem razy na dobę.

Zgłoszenia o konieczności przepłynięcia przez jednostkę pływającą jest możliwe 24 godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu pod numerem telefonu: 513 382 832. W czasie godzin pracy mostu kontakt możliwy jest również na kanale 15 lub 14 radiostacji w paśmie VHF.


738 zł za dzień obsługi mostuDo czasu wyłonienia operatora obsługi mostu tę rolę pełni GZDiZ. Jak przekazał rzecznik, postępowanie niedawno się zakończyło.

- Zgłosiła się jedna firma, której oferta mieści się w założonej kwocie na obsługę. Teraz jest czas na uzupełnienie wymaganej dokumentacji i podjęta zostanie decyzja, czy z tą firmą zostanie podpisana umowa - przekazał Patryk Rosiński, rzecznik GZDiZ.
Ofertę złożył operator mariny - firma IMG. Za dozór i obsługę mostu zwodzonego przez 200 dni ma otrzymać 147,6 tys. zł, czyli 738 zł dziennie. GZDiZ miał w budżecie na ten cel zarezerwowane 160 tys. zł.

Warto jednak dodać, że dla zwodzenia mostu nic się nie zmienia. Obowiązuje ten sam harmonogram. Godziny zwodzenia mostu są takie same jak można znaleźć na stronie GZDiZ, numer również pozostanie bez zmian.
on

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (110)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane