Fakty i opinie

stat

W Trojmiasto.pl sprawdzisz ważność biletu na karcie miejskiej

Najnowszy artukuł na ten temat

Przyjęto uchwałę o przewozie rowerów komunikacją miejską

Z łatwością można sprawdzić, czy bilet na karcie miejskiej jest wciąż ważny.
Z łatwością można sprawdzić, czy bilet na karcie miejskiej jest wciąż ważny. Krzysztof Koprowski/trojmiasto.pl

Jeśli nie masz pewności, czy twój bilet okresowy na karcie miejskiej jest wciąż ważny, możesz to łatwo sprawdzić na Trojmiasto.pl.Ważność karty miejskiej sprawdzisz w serwisie komunikacja.trojmiasto.pl - na stronach rozkładu ZTM GdańskZKM Gdynia.

Doładowując kartę miejską biletem okresowym dostajemy paragon, informujący o terminie ważności biletu. Nie zawsze jednak wszyscy go zachowują, stąd też po kilku tygodniach mogą pojawić się wątpliwości: "czy mój bilet jest ważny do 2 czy 3 dnia miesiąca?".

- Zdarzyło mi się, że przegapiłem datę, w której powinienem "doładować" nowym biletem kartę miejską o jeden dzień, bo byłem przekonany, że ten jeszcze jest ważny. Skończyło się to dla mnie "mandatem" (właściwie - opłatą dodatkową - red.) - mówi pan Rafał, czytelnik. - Od tej pory, dmuchając na zimne, w razie wątpliwości korzystałem z funkcjonalności automatów biletowych czy po prostu szedłem do kasy. Jednak możliwość sprawdzenia ważności biletu na karcie on-line to duże ułatwienie - wskazuje.
Po wpisaniu w odpowiednie pole dziesięciocyfrowego numeru karty miejskiej, można sprawdzić ważność biletu.
Po wpisaniu w odpowiednie pole dziesięciocyfrowego numeru karty miejskiej, można sprawdzić ważność biletu.
Od dziś jednak w Trojmiasto.pl, zarówno na stronie www, mobilnej, jak i w aplikacji, można nie tylko wyszukiwać przystanki, sprawdzić rozkład jazdy, sprawdzić rzeczywisty czas przyjazdu tramwaju czy autobusu, ale też - po wpisaniu dziesięciocyfrowego numeru karty miejskiej - sprawdzić ważności biletu komunikacji miejskiej - zarówno gdańskiej, jak i gdyńskiej.

Rozkłady jazdy Gdańsk, Gdynia, SopotPoza informacją, czy bilet jest wciąż ważny, wyświetlona zostanie także informacja na temat taryfy biletu (np. 30-dniowy, imienny) oraz strefy (np. że jest to bilet na linie zwykłe, ale też pospieszne i nocne w granicach miasta).

ZTM udostępnił dane biletówSamodzielne sprawdzenie ważności biletów nie byłoby możliwe, gdyby zarządzający biletami nie udostępnili wszystkim chętnym zbioru informacji o biletach okresowych. To dzięki niemu można - po numerze karty miejskiej - sprawdzić, do kiedy ważny jest załadowany na kartę bilet.

- To daje programistom wiele nowych możliwości - mówi Agnieszka Rzeźnikowska, główny specjalista ds. obsługi Systemu Informacji Pasażerskiej ZTM w Gdańsku. - Można stworzyć aplikację, która będzie mogła wysyłać użytkownikom kart powiadomienia z odpowiednim wyprzedzeniem o tym,  że zbliża się koniec ważności biletu i trzeba doładować kartę. Można będzie również sprawdzać ważność karty na żądanie. Zbiór daje bardzo wiele możliwości wykorzystania - podkreśla Rzeźnikowska.
Z tej możliwości skorzystali właśnie programiści Trojmiasto.pl.


Darmowa komunikacja dla dzieci i młodzieżyWażnością biletów nie muszą się za to przejmować najmłodsi mieszkańcy Trójmiasta. W Gdańsku, Gdyni i Sopocie, dzieci oraz młodzież w wieku szkolnym mogą za darmo korzystać z komunikacji miejskiej.

Spadła sprzedaż biletów okresowych w Gdańsku i GdyniStosowne regulacje w Gdyni i Sopocie obowiązują od czerwca zeszłego roku. W Gdańsku - od lipca 2018.