• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Mylące znaki na obwodnicy. Kierowcy niepotrzebnie zwalniają

Patsz
27 lipca 2023, godz. 16:30 
Opinie (110)

Na filmie widać mylące oznakowanie

- Znaki ustawione na obwodnicy między Owczarnią i Osową Mapka, informujące o zwężeniu jezdni, wprowadzają w błąd, przez co robią się korki - twierdzą kierowcy. Aktualne są jedynie w nocy, kiedy drogowcy montują ekrany akustyczne na węźle Owczarnia. Sęk w tym, że w dzień są przekreślone taśmą, a tej z daleka nie widać.Czy zdarza ci się być zdezorientowanym na drodze z powodu oznaczeń?

Zatory na obwodnicy dają się we znaki kierowcom w Trójmieście. Przedstawiciele GDDKiA informują, że powodem najnowszych utrudnień na obwodnicy jest zwiększony ruch oraz budowa węzła Gdańsk Południe.

Ale nasi czytelnicy, którzy korzystają z obwodnicy na co dzień, przekonuję, że nie tylko te kwestie są powodem korków na obwodnicy.

Czytelniczka: taśma na znakach nie wystarczaPani Alicja uważa, że za zatory odpowiada nieprawidłowe oznakowanie jednego z odcinków obwodnicy.

- Nie rozumiem, dlaczego znaki informujące o zwężeniu na odcinku Owczarnia-Osowa nie są w inny sposób odwoływane, tylko poprzez naklejenie taśmy, której nie widać. Można je przecież obrócić, by nie myliły kierowców. Miejscowi mogą już się do nich przyzwyczaić, ale turyści mylą się, zwalniają i robi się często zator - opowiada pani Alicja.


Jej zdaniem takie oznakowanie może powodować tez niebezpieczne sytuacje na drodze i doprowadzić do stłuczek.

GDDKiA: zwrócimy uwagę wykonawcyJak informuje GDDKiA, znaki są ustawione, bo w nocy na węźle Gdańsk Owczarnia trwa budowa ekranów akustycznych.

- Firma pracuje w dni robocze od godz. 19 do 5 nad ranem. Do tej pory nikt nie zgłaszał się do nas z tym, że znaki z taśmą mogą mylić - mówi Mateusz Brożyna, rzecznik gdańskiego oddziału GGDKiA
Zdaniem czytelników rozwiązaniem byłoby obrócenie znaków w ciągu dnia, by nie myliły kierowców.

- Zwrócimy się do wykonawcy, by zareagował w tej kwestii - wskazuje rzecznik.

Nie schowali znaków remontowych, korek na obwodnicy (4 opinie)

Znów korek na obwodnicy. Korek na kilka kilometrów, bo nie schowali znaków remontowych, choć nikt nie pracuje.
Znów korek na obwodnicy. Korek na kilka kilometrów, bo nie schowali znaków remontowych, choć nikt nie pracuje.
Patsz

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (110)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane