• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Na opis badania czekał kilka miesięcy. "Teraz zostało już tylko hospicjum"

Wioleta Stolarska
11 stycznia 2022 (artykuł sprzed 2 lat) 
aktualizacja: godz. 12:43 (11 stycznia 2022)
Jeden z lekarzy szpitala tłumaczy, że na opis badania tomografem komputerowym czeka się kilka miesięcy m.in. z powodu przestarzałego sprzętu. Ponadto wielu medyków zwolniło się w ostatnim czasie z placówki. Jeden z lekarzy szpitala tłumaczy, że na opis badania tomografem komputerowym czeka się kilka miesięcy m.in. z powodu przestarzałego sprzętu. Ponadto wielu medyków zwolniło się w ostatnim czasie z placówki.

Przez trzy miesiące chorujący na raka przełyku pan Mieczysław nie doczekał się opisu badania wykonanego tomografem komputerowym w Szpitalu Morskim im. PCK. - Badanie było we wrześniu, w grudniu zabrałam płytę i zamówiłam opis prywatnie - opowiada pani Karolina, córka pacjenta. Okazało się, że 63-latek ma guza - przerzut raka do kości, który nie był widoczny w poprzednim badaniu. - Jedyne, co mi poradzono, to załatwić hospicjum domowe - dodaje.



Czy miałe(a)ś wykonywane badanie tomografem komputerowym?

- Mój tata choruje na raka przełyku, jest po resekcji przełyku, chemio- i radioterapii. 29 września 2021 r. miał robione badanie kontrolne tomografem komputerowym jamy brzusznej i klatki piersiowej. Po dwóch miesiącach odbyła się wizyta u onkologa, okazało się jednak, że wyników jeszcze nie ma. W tym czasie mój tata już odczuwał bardzo silne bóle nogi i pleców, objawy były jak przy rwie kulszowej, więc leczony był na rwę kulszową, jednak leki nie działały - opowiada pani Karolina, córka 63-letniego pacjenta.
Pod koniec grudnia szpital znów informował, że opis badania nie jest gotowy i nie wiadomo, kiedy zostanie przygotowany.

- Powiedziano mi, że aktualnie opisywane są badania z sierpnia, a mój tata miał badanie z końca września. Poinformowano mnie, że mogę wziąć płytę z badaniem i dać ją gdzieś do opisu. Tak więc zrobiłam, zabrałam płytę i wysłałam do prywatnego opisu. Opis, jaki otrzymałam, zbił mnie z nóg - mówi pani Karolina.
Czytaj też: Ma 12-centymetrowego guza, na opis tomografu musi czekać 8 tygodni. "Brak specjalistów"

Pozostała tylko terapia paliatywna



W opisie badania zaznaczono: "W obrębie kości krzyżowej po stronie lewej i kości biodrowej lewej (na poziomie stawu krzyżowo-biodrowego) rozległa zmiana lityczna wielkości ok. 79 x 62 x 74 mm z obecną masą patologiczną - w pierwszej kolejności zmiana o charakterze przerzutowym. Wskazane porównanie z dokumentacją obrazową badań poprzednio porównanych oraz poszerzenie diagnostyki o badanie MR w celu oceny stosunku zmiany patologicznej do struktur nerwowych kanału kręgowego".

- W październiku i listopadzie tata był jeszcze sprawny na tyle, żeby dojechać do Gdyni na ewentualne badania i leczenie, bo mieszka w Lęborku. W tym momencie jest praktycznie leżący, nie ma ustawionych poprawnie leków przeciwbólowych, ponieważ bez wyników był leczony słabymi lekami na rwę kulszową. Gdyby ktoś opisał to badanie szybciej, być może wydłużyłoby to życie mojemu tacie, mógłby mieć jeszcze radioterapię tego guza, aby go zmniejszyć - podkreśla córka 63-latka. - Jedyne, co mi poradzono, to załatwić teraz tacie hospicjum domowe, aby dostosować odpowiednie leki, i ewentualnie jeśli ból będzie opanowany na tyle, że tata da radę normalnie funkcjonować, to można będzie podjąć próbę radioterapii, ale już niestety paliatywnej - dodaje.

Onkolodzy w Trójmieście - znajdź specjalistę prywatnie i na NFZ


Po kilku miesiącach opis badania pacjenta przygotowano w prywatnym gabinecie. Okazało się, że 63-latek ma guza. Po kilku miesiącach opis badania pacjenta przygotowano w prywatnym gabinecie. Okazało się, że 63-latek ma guza.

Problem ze sprzętem i obsadą?



Dlaczego na opis badania kontrolnego pacjent czeka kilka miesięcy? Jak przyznaje jego córka, od lekarzy ze szpitala usłyszała jedynie "przepraszam".

Zobacz też: Ranking przyjaznych szpitali onkologicznych. Gdzie najlepiej leczyć się w Trójmieście?

- Na opis badania tomografem komputerowym czeka się teraz kilka miesięcy. Problem wynika po pierwsze z przestarzałego sprzętu, a po drugie niedziałającego serwera, który zwyczajnie jest niewydolny, do tego jeszcze połowa lekarzy się zwolniła. Najlepiej jest zabrać badanie i opisać je prywatnie, bo tu nawet nie wiadomo, kiedy się dostanie wynik - słyszymy od jednego z pracowników gdyńskiego szpitala.
O komentarz w sprawie poprosiliśmy przedstawicieli Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni. Publikujemy ich stanowisko w tej sprawie:

Dokładamy wszelkich starań, aby jak najszybciej obsługiwać i przyjmować pacjentów w każdym zakresie, szczególnie w przypadku osób zmagających się z chorobą nowotworową. Procedura badania TK wymaga jednak przeprowadzenia diagnostyki i uzyskania opisu, a w poprzednim roku tylko w Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni zanotowaliśmy wzrost wykonywanych badań w porównaniu z rokiem poprzednim. W 2021 r. wykonaliśmy w tej placówce ponad 10 600 badań TK. Zwiększona liczba badań dotyczy również pacjentów, którzy w czasie pandemii COVID-19 niestety nie korzystali z porad onkologów i badań diagnostycznych. To również efekt uwolnienia badań tomografii komputerowej i zleceń ze strony podmiotów ambulatoryjnej opieki specjalistycznej. Dodatkowo na czas oczekiwania wpływa również sytuacja na rynku pracy i brak specjalistów-radiologów, w czym nie jesteśmy odosobnieni. Dodatkowo niepokoi nas stan miejsc rezydenckich - z informacji wynika, że w poprzednim roku było tylko jedno miejsce dla lekarza na specjalizacji z radiologii w całym województwie pomorskim. Problem ma charakter systemowy i uderza również w naszych pacjentów, jednak staramy się, aby wszystkie badania były wykonywane jak najszybciej, bez zbędnej zwłoki, by pacjent onkologiczny na tym nie ucierpiał.

Staramy się, aby pacjenci z kartą DiLO byli obsługiwani jak najszybciej. Aby przyspieszyć opisy badań, w ubiegłym roku podpisaliśmy umowę z podmiotem zewnętrznym. Dodatkowo od nowego roku, by przyspieszyć badania i opisy TK, pacjenci z kartą DiLO będą mieli wykonywane badania także w Szpitalu św. Wincentego a Paulo w Gdyni.

Miejsca

Opinie (495) 9 zablokowanych

Wszystkie opinie

  • (20)

    Przykro ale dzisiaj liczy się tylko jedna choroba bo tam jest duża kasa. Ostatnia prosta. W związku z taką polityką rządu ubyło 200 tys. Polaków i będzue ubywać. Nie oplaca się leczyć innych chorób.

    • 136 17

    • Jak Korwina nie lubie, to z jednym miał rację. (18)

      Płacimy kolosalne pieniądze za opiekę medyczną, a gdy jej potrzebujemy to a:
      - mamy znajomości i się uda
      - unikamy SORów bo już jest opinia, że nie opłaca się tam iść i czekać 12h i lepiej wezwać karetkę bo piorytet
      - idziemy prywatnie

      No i teraz pytanie: Pan ~ 70 lat, dajmy, że aktywny zawodowo, co miesiąc płacił za opiekę medyczną, nie potrzebował jej ~60 lat, a gdy potrzebuje to jest skazany na śmierć bo system niewydolny i finalnie i tak odpis zrobiony prywatnie.

      Nasuwa się pytanie, po co płacił tyle lat?

      • 28 6

      • Pan był naiwny, bo zaufał władzy i poniósł tego konsekwencje

        Nie bądź jak ten pan, goń socjalistów póki jeszcze masz szansę

        • 13 4

      • Zaufał złodziejom ukrywającym majątki.

        Znam przepis na żonę

        • 6 1

      • (14)

        Tego typu problemy bywaja wszedzie na swiecie. Problemami polskiej sluzby zdrowia sa dodatkowo brak odpowiedzialnosci za bledy i niedopelnienie obowiazkow. W tym kraju zawsze tak bylo, ze w instytucjach nikt za nic nie odpowiada, a na koncu winna jest sama instytucja czyli tak na prawde nikt. To o czym mowi JKM to oczywiscie prawda w wiekszosci przypadkow ale jest tez cos o czym JKM nie mowi. W sytuacji gdy bedziesz zabieral 100% wynagrodzenia do kieszeni nie placac skladek zdrowotnych czy emerytalnych dla wielu moze sie skonczyc rachunkiem na 100k pln za pobyt w szpitalu.

        • 6 0

        • (13)

          parówkowi potentaci wierzą, że jak nie będą płacić na służbę zdrowia to w kieszeni zostaną im miliony. to jest problem domorosłych ekonomistów.

          • 3 0

          • (4)

            To jest problem najglupszego elektoratu popierajacego Konfederacje. "Czemus glupi? Bos biedny, czemus biedny? Bos glupi" zawsze aktualne. Najglupszych i najbiedniejszych zawsze nalatwiej bylo mamic pieniedzmi. Jeden z drugim maja po 20 lat i mysla, ze ich choroba czy takie przyziemne rzeczy jak np. porod czy komplikacje w ciazy nigdy nie dopadna bo przeciez przez 20 lat byli zdrowi. Pozniej sie okazuje, ze jest rachunek za wizyte u lekarza czy pobyt w szpitalu do zaplacenia. Tego im Konfederacja nie powie. Wystarczy popatrzec na USA gdzie nieubezpieczeniu ludzie za pobyt pod respiratorem maja rachunek 1mln Dolarow do zaplacenia, a ten dlug sie nie konczy wraz ze smiercia pacjenta.

            • 3 3

            • A dlaczego nie ma możliwości dobrowolnej rezygnacji z NFZ? (3)

              albo obowiązku ubezpieczenia, ale niekoniecznie u państwowego monopolisty? Ja się domyślam dlaczego. Ale nie wiem czemu ludzie popierający POPIS twierdzą, że nie będzie obywatela stać na lekarzy, ale za to stać go będzie na NFZ i jego urzędniczą biurokrację + lekarzy.

              • 2 2

              • Ubezpieczenie u prywaciarza. (1)

                Po pewnym czasie pieniądze znikają, a prywaciarz ogłasza upadłość.

                • 2 1

              • Taki scenariusz bardziej pasuje do państwowej działalności

                np. OFE

                • 0 0

              • I jak myslisz geniuszu gdzie cie umiesci prywatna firma, ktora nie ma swojego szpitala? A pomysl jeszcze, ze na calosci musi zarobic wiec sciagnie to z ciebie. Marzy wam sie system z USA ale chcielibyscie tylko jego pozytywy.

                • 1 1

          • Nie miliony, ale 5-10 tys PLN rocznie (7)

            toć to grosze, co nie?

            • 0 0

            • (6)

              tak, na leczenie raka to grosze

              • 1 1

              • raka nie leczysz raz do roku (5)

                • 1 1

              • (4)

                raka możesz leczyć latami, tępaku. a dolicz sobie inne choroby, leki osłonowe, rehabilitacje itd. plus w swoim konfowym świecie wylecisz z roboty, bo nie będziesz w stanie pracować i zostanie ci żerowanie na portalach typu zrzutka, na których i tak przegrasz z dziećmi z kolką czy liszajem.

                • 0 3

              • (3)

                Możesz, ale nie musisz. Ja uważam, że poziom leczenia w Polsce jest nieadekwatny do ponoszonych kosztów, a w swoim czerwonym świecie ręce wsadź sobie w komuszą d., a nie cudze kieszenie

                • 2 1

              • (2)

                jak dla mnie to ty w ogóle nie musisz się leczyć, co mnie ma obchodzić, czy ty się leczysz czy nie.

                • 0 2

              • No i słusznie, ale przy tym pozwól mi zachować moje składki (1)

                • 0 1

              • jak dla mnie to byś mógł sobie zachować, może akurat by ci styknęło na podkłady.

                • 0 1

      • w USA jest prywatne i jest znacznie drożej, i ostatecznie jeszcze mniej ludzi stać na jakiekolwiek leczenie

        Korwin nie zna prawdziwego kapitalizmu. Jego wizja prywatyzacji to fikcja kogoś, kto za komuny marzył o USA.

        • 1 1

    • I jeszcze nie daj Boże wmawiają że ktoś umarł na covid a w rzeczywistości na inne choroby ludzie umierają.

      • 0 0

  • (6)

    I to są prawdziwe problemy służby zdrowia, a nie kowid! Niestety tylko za kowida są dodatki..

    • 138 15

    • ...tak jest bo w każdych wyborach ludzie głosują na socjalistów więc tylko głupi ludzie dziwią się (1)

      ....co teraz zostało - przy raku złośliwym zostaje kapsuła ze swiss lub zastrzyk z morfiny i godnie pochować .....

      • 5 1

      • Niestety nie ma u nas nie lewicowych partii

        • 0 0

    • Lekarz dostaje 6tys.zl za wypisanie na karcie zgonu przyczyny:sars cov2 (1)

      • 0 4

      • a ty grosz za i**otyczny wpis ...

        • 2 1

    • Skoro pacjent z kartą DIL-o czeka pół roku na wynik, to ile zwykły?

      Rok?
      I weź płać składki na ten dziadoski NFZ. Zrobisz badania, aby wykryć raka, a ten rak cię pożre zanim sporządzą opis.
      Ktoś za to powinien pójść siedzieć, to nie jest normalne

      • 6 0

    • Czyli jednak covid, bo korzystniej.

      • 0 0

  • Służba zdrowia w Gdyni jest tragiczna, nie ma nawet porządnego szpitala (8)

    Wystarczy spojrzeć w budżet miasta, na imprezy czyli promocję wydają więcej niż na ochronę zdrowia.

    • 118 15

    • Służba Zdrowia to zadanie Państwa. (6)

      To państwowa instytucja zgarnia składki na ubezpieczenie zdrowotne i to Ministerstwo Zdrowia oraz ZUS organizują opiekę zdrowotną.

      • 23 6

      • NFZ

        • 4 3

      • można pomóc jeżeli są braki ale lepiej wydawać pieniądze na imprezki i prywatny klub sportowy (4)

        • 13 10

        • (3)

          Tak? A kto zapłaci za resztę, którą miasto utrzymuje? Budżet miasta nie jest z gumy, trolle pisowskie na tym forum aż pod siebie robią ze złości.

          • 8 8

          • GOŚĆ (1)

            nie widzę żadnych nowych inwestycji miasta ( nie mylić z deweloperką ). sopot jest bardziej postępowy niż gdynia. tutaj dziura dziurę pogania

            • 7 4

            • Jak zaczniesz używać prawidłowej pisowni, to zapraszam do dyskusji.

              • 0 0

          • co utrzymuje Szczurek? chyba swój dwór, zatrudnia ponad 1170 urzędników

            • 7 4

    • lepiej nie będzie, bo Polcay się starzeją (więcej pacjentów) i są bezdzietni (brak nowego personelu)

      będzie gorzej, bo nie ma pieniędzy, żeby ściągać lekarzy z trzeciego świata, którzy mieliby się doszkolić i nauczyć języka ( ci wolą pojechać tam gdzie lepiej płacą i angielski wystarczy). Parlament powinien szybko pracować nad dopuszczeniem eutanazji.

      • 2 1

  • Medycyna czy polityka? (3)

    Problem chyba nie jest medyczny a polityczny: 6,8% PKB
    PS: Czy ktoś tez wyjaśnił prawdopodobne rokowanie w raku przełyku? Bez oskarżania chorego: prawdopodobne przyczyny ? Polecam doczytać

    • 25 24

    • Rokowanie swoja droga, nawet jeżeli były marne- człowiek ten nie miał dobranych nawet mocniejszych lekow przeciwbolowych, co mogłoby chociaz troche zlagodzic bol i poprawic komfort zycia.

      • 11 0

    • tu nie chodzi o to ile % PKB, ale o samo zarządzanie tymi pieniędzmi. Jak system jest chory to możesz sobie pompować w niego miliardy a i tak będzie niewydolny. Jeśli firma która "wygrywa" przetarg na catering woła za danie złożone z dwóch kromek chleba, małego kawałka masła, liścia sałaty i dwóch plasterków jakiejś taniej kiełbasy 30 zł to chyba jednak ten system jest dziurawy.

      • 12 0

    • czyli CD dyskusji

      skoro pacjent jest np otyły, pali papierosy czy używa innych używek to nie leczyć, bo sam jest sobie winny? Tak samo niezaszczepieni na covid, przecież mogli się zaszczepić. To wszystko jest już wdrożone w Polsce, ale oczywiście pacjent ma prawo do bezpłatnego leczenia. Tylko jak ma je wyegzekwować.

      • 2 0

  • Tu nie ma przypadków. To celowe działanie. (2)

    Lekarze w "publicznej" służbie zdrowia często celowo stawiają błędną diagnozę by "zachęcić" pacjenta do skorzystania z płatnej.

    • 57 78

    • Ależ jesteś głupi

      • 27 10

    • taaaa

      a te wnioski wyciągnąłeś na podstawie swojej głębokiej wiedzy medycznej i influencerów z jutuba

      • 7 3

  • Patologiczna służba zdrowia. (33)

    Pie*enie brak lekarzy od lat to samo gadanie. Poza tym teraz jest tylko jedno na tapecie i przez jedno się umiera. Potem w mediach usłyszymy kolejne ofiary X fali covid. Fakt ofiary są ale chyba przez opieszałości i niekompetencji podczas ich leczenia na prawdziwe choroby, na które chorują.

    Nie zapominajmy, że złodzieje odciągają co miesiąc nie małe pieniądze z naszych pensji, a i tak duża część społeczeństwa musi się leczyć prywatnie bo terminy na NFZ są patologicznie odległe.

    • 202 28

    • (9)

      dziś lekarze to biznesmeni, doprowadziła do tego prywatna służba zdrowia, zostaną rozliczeni po drugiej stronie, bo na pewno nie w tym kraju

      • 21 7

      • (8)

        to nie wina lekarzy, że ich jest za mało

        • 10 10

        • (7)

          A Naczelna Izba Lekarska?

          • 3 3

          • (6)

            A co ma NIL do kształcenia lekarzy? Oni co najwyżej kursy doskonalące organizują. Nie ustalają przyjęć na studiach, nie przydzielają rezdentur, nie mają wpływu na kształcenie specjalizacyjne.

            • 7 4

            • (5)

              limity

              • 5 2

              • (4)

                jakie znów limity? Uczelnia nie jest z gumy

                • 0 4

              • Limity na specjalizacje (3)

                Zdajesz sobie sprawę że czasami na konkretną specjalizacje jest 1 miejsce rocznie?

                • 8 1

              • Właśnie, dlaczego są limity?

                Skoro brakuje lekarzy

                • 4 0

              • w ostatnich latach ograniczeniem jest brak lekarzy, którzy mogą szkolić rezydentów

                limitem jest brak kadry, nie ma miejsc na specjalizację, bo nie ma komu na tej specjalizacji uczyć.
                lepiej nie będzie...

                • 7 0

              • jak nie ma kadry do kształcenia to ile ma być tych miejsc?

                wyciągasz suche liczby bez kontekstu skąd one pochodzą

                • 0 1

    • pokaż lekarzu co masz w garażu (18)

      pensja lekarza onkologa na etacie w szpitalu to około 10 000 zł netto. To mało? Pracują jakby za karę

      • 15 10

      • Dycha na ręke dla specjalisty onkologa to mało

        Dlatego lekarze poszli bohatersko walczyć z popularną chorobą, gdzie za teleporady można wyciągnąć kilka dyszek na miesiąc. I dlatego mamy dziesiątki tysięcy nadmiarowych zgonów.

        • 18 4

      • No no (5)

        Taka super praca że jeden onkolog z PCK zaginął i do dziś się nie odnalazł

        • 7 6

        • ??? ale gdzie tu związek ? (1)

          • 8 1

          • Pomyśl

            • 0 1

        • GOŚĆ (2)

          nie z PCK tylko UCK

          • 9 0

          • Wszystko jedno (1)

            Lekarze często pracują w kilku miejscach

            • 2 1

            • W PCK?

              • 0 2

      • (2)

        Tak to mało - pracujac w korpo i nie ponosząc odpowiedzialności za czyjeś życie, zarobisz tyle po kilki latach stażu jak masz większe ambicje.
        Także 10tys. netto to malo za tyle lat nauki, odpowiedzialnosci i poświeconego czasu.

        • 10 11

        • (1)

          no to teraz sobie dorabiają w majestacie prawa wykańczając ludzi za 10X tyle

          • 3 9

          • wykańczasz się sam. Z resztą sam też nie poszedłbyś pracować za 20% stawki którą masz teraz skoro możesz zarobić więcej.

            • 2 1

      • GOŚĆ

        onkolodzy nie pracują na umowę o pracę tylko na kontrakcie, a za 10k nie wychodziliby z domu

        • 11 1

      • nikt z nich nie zarabia 10 tys zł stawki sie zaczynaja od 30tys zł a specjalisci których jest najniej i po 70-100tys zł (1)

        • 7 7

        • chrzanisz głupoty, moja koleżanka jest onkologiem dziecięcym

          dopiero jak zrobiła specjalizację i doktorat to mogła zobaczyć takie pieniądze jak 10000 netto. 70-100 to może i zarobi jakiś profesor w prywatnej klinice. I to są jednostki. Na pewno nie specjalista w szpitalu publicznym

          • 11 3

      • (3)

        Ja mam Renault Clio 0.9 Tsi. I 3 pokojowe mieszkanie w bloku na kredyt. Pozdrawiam. Lekarz specjalista.

        • 8 3

        • (2)

          Resztę przepisałeś na żonę jak Pinokio?

          • 8 5

          • Tusk też przepisał wszystko na żonę (1)

            • 5 3

            • i szczurek?

              Zdaje się że niczego się nie dorobił

              • 0 0

      • za taką pracę to bardzo mało

        skoro na prywatnej praktyce może zarobić wielokrotność tego. Dlatego lekarze na państwowym wyrabiają tylko tyle ile muszą, a potem idą na swoje. Ja im się nie dziwię, też bym tak zrobił.

        • 5 1

    • jak nie masz covida to sie nie liczysz. teraz tylko jeden wirus jest wazny, reszta do piachu, a w karcie zgonu i tak wpisza covida bo za to dostana kase

      • 10 3

    • próba zapisu do endokrynologa w grudniu 2015 roku (2)

      na NFZ, mam skierowanie, dzwonię, i słyszę że do końca 2020 nie ma miejsc, proszę dzwonić w 2021 roku
      Patologia to mało powiedziane

      • 8 4

      • niepilne skierowanie do endo w lipcu, termin na styczeń. pół roku to strasznie długo, ale to wciąż nie 6 lat.
        podobnie niepilne skierowanie na MRI, też lipiec - jedna prywatna placówka zaproponowała listopad, więc zadzwoniłam do kolejnej - proszę przyjść za 2 tygodnie (z opisem po kolejnych dwóch).

        może czasem warto wykonać więcej niż jeden telefon? nikomu innemu niż sobie na złość nie robicie.

        • 2 2

      • mojemu wujasowi odkleiła się siatkówka w obu oczach tak że nie widział na wprost

        to było 10 lat temu więc miał około 65 lat. Na NFZ zaoferowali mu zrobienie zabiegu za 6 lat :D Stwierdził że nie wie ile jeszcze pożyje i nie chce ostatnich lat życia spędzać w ślepocie więc zapłacił. Jakieś potężne pieniądze to nie były bo 8k za oko. Ale nie dało się nic znaleźć na NFZ nigdzie. Swoją drogą ciekawy zabieg. Wpuszczają ci do oka jakiś niewielki bąbel gazu i masz leżeć na brzuchu nie pamiętam ile, ale chyba 2 dni po to by bąbel docisnął siatkówkę i żeby przyrosła z powrotem. Nie wiem co się z tym gazem potem dzieje ale pewnie się wchłania.

        • 0 0

  • Każdy rząd po 1989 roku nie interesuje się jaka jest służba zdrowia dla obywateli (11)

    Politycy leczą się w swoim przychodniach, szpitalach nie muszą czekać latami na wizytę itd. dlatego nie interesują ich tak naprawdę jaka jest sytuacja w służbie zdrowia. Udają że się martwią, oskarżają się publicznie przed mediami a w zaciszu spotykają się bo łączy ich wiele wspólnego.

    • 212 7

    • lekarz specjalista na etacie w szpitalu zarabia ponad 10 tysięcy miesięcznie (10)

      często przyjmuje prywatnie w szpitalu. Dlaczego jak pójdziesz do niego prywatnie, to jest grzeczny fachowy, ma czas a jak rozmawiasz z nim w szpitalu to traktuje cię jak powietrze?

      • 20 9

      • Podyzuruj kilka lat w takim szpitalu miejskim to zagadka się rozwiąże (4)

        • 11 16

        • w nocy śpią albo "rozmawiają" z pielęgniarkami (3)

          ciężka robota

          • 10 10

          • Tak tak (2)

            Wiesz to bo sąsiad brata opowiadał. A dyżury to nie tylko noce, to siedzenie 24h w miejscu pracy w ciągłym stresie

            • 8 6

            • dlatego tak często słyszymy o pijanych lekarzach na dyżurach? (1)

              • 5 4

              • Często?

                Jak często to słyszysz, z jaką częstotliwością? Ile razy w swoim życiu słyszałeś o czymś takim?

                • 5 3

      • czlowiek nasiaka

        I "prywatnie" moze nie wyrzuci za drzwi ale zleci to recepcjonistce... Jesli ktos ma zludzenie co do "prywatnej" opieki zdrowotnej, to niech sie szybko z niego wyleczy...

        • 8 2

      • Nikt z nich nie ruszył by za 10tys zł nawet nogą dostaja wielokrotnie wiecej! (2)

        • 3 3

        • Co ty z choinki spadles? Nik z nich palcem nie kiwnie nim nie dostanie stukrotnie wiecej od wielokrotnie wiecej! kto da wiecej!

          • 1 0

        • bzdury chrzanisz

          w państwowym szpitalu dycha to już dużo. Oni, owszem, zarabiają więcej ale dopiero na prywatnej praktyce

          • 0 0

      • nonsens, to nie jest żadna reguła

        wszędzie są ludzie i "ludzie", lekarz to nie jest jakiś wyjątek. Jakoś mnie takie coś nigdy nie spotkało. No moze raz, z lekarzem z karetki pogotowia miałem ostrą spinę. Ale tak to nigdy

        • 0 0

  • Pozostaje wynajęcie prawnika i .. (6)

    założenie dwóch spraw -przeciwko szpitalowi i państwu Polskiemu za ten bardak......

    • 124 9

    • Skandal

      • 2 0

    • Ale w Polsce to nic nie da bo tu ręka ręke myje!! Tutaj lekarz jest jak swieta krowa !! (1)

      I to bardzo bogata swieta krowa!!

      • 5 6

      • A gdzie tu wina lekarza?Dostajesz 150 badań dziennie, a jesteś w stanie opisać 75. Trzeba zatrudnić więcej lekarzy, tylko jakoś nie ma chętnych.

        • 16 2

    • (2)

      Super zapłaci szpital i będzie miał jeszcze większe długi.

      • 4 4

      • A p. Karolina straci ojca wcześniej niż normalnie.... (1)

        • 4 2

        • no tu raczej by się wiele nie zrobiło.

          • 2 4

  • To jeden.z powodów dlaczego mamy (5)

    w czasie pandemii 600 zgonów dziennie.

    • 160 10

    • słusznie. O to właśnie chodzi (1)

      • 26 2

      • A im więcej zgonów na covid tym więcej maony

        Ile teraz dostaje lekarz 900 ? za covida

        • 20 6

    • (1)

      Mamy więcej zgonów

      • 14 0

      • Widać jak Państwo sie tym problemem interesuje a przecież klaskali medykom nie wystarczy?

        • 9 1

    • Mamy 600 zgonow bo mamy jeden z najnizszych odsetkow zaszczepien. 99% umierajacych w Polsce na COVID nie byla zaszczepiona bo sie naczytali glupot w internecie, ze za wszystkim stoi Bill Gates i jego tajne laboratoria. Ale moze to i lepiej, ze ci najglupsi znikna i w koncu ten kraj zacznie sie rozwijac.

      • 0 2

  • Gdyby poszedl do tego samego lekarza ale prywatnie, to miałby wszystko od ręki (7)

    grzecznie, kulturalnie i na temat. Lekarze w szpitalach nie pracują za darmo, dlaczego więc tak nas traktują?

    • 136 16

    • (2)

      Odpowiadając na Twój post powiem jak to faktycznie działa na przykładzie. Moja znajoma emerytka miała przesiewową mammografię (akcja dla roczników). Na badaniu nic nie stwierdzono ale w opisie zalecili badanie USG. Poszła z opisem do onkologa, który nie znalazł podstaw do zlecenia USG piersi , ponieważ mammografia jest ok.
      Zrobiła więc USG prywatnie i okazało się , że ma sporego raka piersi. Zrozpaczona i załamana wróciła do onkologa (na każdą wizytę trzeba swoje odczekać) . Onkolog po zobaczeniu wyników USG i wysłuchaniu żali mojej znajomej powiedział , że skoro bada się w prywatnych klinikach to i powinna sie tam leczyć. Oczywiście uruchomione wszystkie znajomości i zmiana lekarza pozwoliły uratować znajomą i po amputacji piersi żyje i ma sie dobrze.
      Nikomu nie zalezy na zdrowiu emeryta

      • 49 5

      • Wiesz dobrze, że było inaczej, bo już to tłumaczyłem

        Wiec po co kłamiesz?

        • 6 15

      • Dobra bajka

        • 8 9

    • W Polsce lekarze zarabiaja juz bardzo dobrze ale chca tyle co na zachodzie mimo ze nie płacili za studia! (2)

      Ale poziom obsługi pacjenta i diagnostyki jest daleko za zachodem !! Trzeba skonczyc z bezpłatnymi studiami!!
      Jesli przekorczyłes 70lat to praktycznie masz marne szanse ze wyjdziesz ze szpitala zywy bardzie oplacalne dla nich jest martwy!

      • 11 11

      • Na pewno płatne studia spowodują że lekarzy będzie u nas więcej i sytuacja się poprawi (1)

        A skończy się tak że będą szli tam tylko ci którzy mają kasę czyli np dzieci lekarzy

        • 11 4

        • pójdą też na kredyt, ale masz rację, możliwe że liczba lekarzy spadnie choć niekoniecznie. Koszt studiów to 230 koła. Na prywatnej praktyce lekarz specjalista byłby w stanie zarobić tyle w rok. Nawet jakby doliczyć odsetki to nadal to się opłaci więc myślę że tragedii na rynku nie będzie. To tak jak z pilotami samolotów liniowych. Też ich nie brakuje, a za zrobienie ATP(L)ki z wszystkimi pobocznymi kursami i wylatanymi godzinami trzeba zapłacić ponad 2 stówy PLN.

          • 2 1

    • bo prywatnie on pracuje

      a w państwowym szpitalu go nie ma. Co do potraktowania tej pani, to nie był winny tu lekarz tylko brak personelu. Ot co.

      • 0 2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane