Fakty i opinie

stat

Nagroda w Konkursie NBP dla autorki cyklu "Na swoim" w Trojmiasto.pl

Wioletta Kakowska-Mehring odbiera nagrodę w konkursie im. Władysława Grabskiego, zorganizowanym przez Narodowy Bank Polski.
Wioletta Kakowska-Mehring odbiera nagrodę w konkursie im. Władysława Grabskiego, zorganizowanym przez Narodowy Bank Polski. fot. Narodowy Bank Polski

Nasza redakcyjna koleżanka Wioletta Kakowska-Mehring została laureatką ogólnopolskiego Konkursu im. Władysława Grabskiego, organizowanego dla dziennikarzy ekonomicznych przez Narodowy Bank Polski. Nagroda została przyznana za cykl artykułów "Jak to jest na swoim", które regularnie ukazują się w  serwisie Biznes.Do piętnastej edycji konkursu zgłoszono najlepsze publikacje o tematyce ekonomicznej, które ukazały się w polskich mediach między 1 lipca 2016 r. i 31 lipca 2017 r. Wyniki tegorocznego konkursu okazały się pomyślne dla naszej redakcji, gdyż jedna z głównych nagród - w kategorii "problematyka regionalna" - powędrowała do Wioletty Kakowskiej-Mehring.

W poniedziałek, podczas gali finałowej w Warszawie, redaktor i wydawca serwisu Biznes odebrała statuetkę za cykl artykułów pt. "Jak to jest na swoim".

Publikowany od sierpnia 2016 roku cykl, w którym opisaliśmy jak dotąd 36 przedsiębiorców i pomysłów na biznes, na pierwszy plan wysuwa człowieka. Biznes ma więc w tym ujęciu zwykłą ludzką postać. Znalazło to odbicie w uzasadnieniu wyboru kapituły konkursu: "Nagrodę przyznano za ciekawy dobór rozmówców oraz warsztat dziennikarski".

- Zgłosiłam się do konkursu pierwszy raz i do tego dosłownie w ostatni dzień. I udało się. Jestem bardzo miło zaskoczona decyzją jury. To duże wyróżnienie dla mnie, ale myślę, że też dla całej naszej redakcji. To pokazuje, że nie ma za wysokich progów na nasze nogi - mówi Wioletta Kakowska-Mehring.
W konkursie zostali nagrodzeni autorzy i redakcje, które w przystępny i zrozumiały sposób wyjaśniają trudne zagadnienia ze świata gospodarki i przyczyniają się do podnoszenia poziomu wiedzy ekonomicznej Polaków.

W pozostałych czterech kategoriach konkursowych nagrody otrzymali dziennikarze "Dziennika Gazety Prawnej" i tygodnika "Polityka".

- Cieszymy się, że razem z lokalnymi przedsiębiorcami stworzyliśmy wartościowy materiał dla czytelników portalu, który został zauważony i doceniony na arenie ogólnopolskiej i że jedna ze statuetek powędrowała do Trójmiasta - podsumowuje Agnieszka Bomba, wiceprezes Trojmiasto.pl.

Opinie (53) 16 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.