Fakty i opinie

stat

Nagroda za odnalezienie włamywacza

Złodziej wchodzi do klatki na osiedlu Nowe Orłowo i wychodzi z niej z kradzionym sprzętem

Złodziej splądrował piwnicę na osiedlu Nowe Orłowo przy al. Zwycięstwa w Gdyni. Ukradł sprzęt sportowy warty kilkanaście tysięcy złotych. Poszkodowani oferują nagrodę za pomoc w ujęciu złodzieja.Rozpoznajesz poszukiwanego złodzieja. Co robisz?

od razu daję znać policji 71%
to zależy od tego, jak dobrze go znam 10%
ostrzegam go, że jest poszukiwany 8%
nic, nie mieszam się w takie sprawy 11%
zakończona Łącznie głosów: 1266
Do kradzieży doszło 15 października 2019 r. wieczorem, po godz. 21. Mężczyzna wszedł do klatki, znając kod do domofonu, a następnie poprzez halę garażową dostał się do piwnicy. Tam wyrwał drzwi wraz z futryną i ukradł m.in. rower Trek Farley 9.6 oraz deskę surfingową SUP Mistral Lombok 11'5.

Uwzględniając wartość skradzionych przedmiotów oraz zniszczonych drzwi, właściciele oszacowali swoje straty na 18 tys. zł.

Mężczyzna został zarejestrowany przez kamery w przedsionku bloku oraz w hali garażowej. Na nagraniach widać, jak wychodzi z budynku z ukradzionymi przedmiotami oraz wyjeżdża z garażu skradzionym rowerem.Prawdopodobnie nie była to jego pierwsza wizyta na tym osiedlu.

- Od pracowników ochrony wiemy, że ten mężczyzna był już wcześniej, ok. dwa miesiące temu, na osiedlu. Wówczas był z towarzyszem, obaj poruszali się niebieskim samochodem marki Volkswagen Caddy z przyciemnionymi szybami i na litewskich tablicach rejestracyjnych - relacjonuje poszkodowana.
Za pierwszym razem - w czerwcu - złodzieje próbowali się włamać do dwóch klatek schodowych. Korzystali przy tym ze śrubokrętu, zostali jednak przepłoszeni przez ochronę. Zdjęcie wykonane wówczas (kolorowe) jasno pokazuje, że jednym z nich był złodziej zarejestrowany przez kamery podczas kolejnego włamania.

Tym razem działał on prawdopodobnie sam.

Sprawcy kradzieży szuka policja. Poszkodowani zadeklarowali nagrodę finansową dla osób, które pomogą ująć sprawcę. Sygnały w tej sprawie prosimy przesyłać na adres info@trojmiasto.pl