Fakty i opinie

Najczęściej oglądane filmy Trojmiasto.tv w 2019 roku

Najchętniej oglądane filmy na Trojmiasto.tv były wyświetlane ponad 2 mln razy.
Najchętniej oglądane filmy na Trojmiasto.tv były wyświetlane ponad 2 mln razy. graf. Trojmiasto.pl

Łącznie zostały obejrzane ponad 2 mln razy, a średnio każdy z nich miał ponad 147 tys. wyświetleń. To krótki przegląd tego, czym żyło Trójmiasto w 2019 r. i co interesowało naszych czytelników. Oto zestawienie najchętniej oglądanych filmów na Trojmiasto.tv w mijającym roku.10. Kto popełnił błąd? Instruktor czy rowerzysta? 84 tys. wyświetleń
Nasz coroczny ranking 10 najchętniej oglądanych filmów na Trojmiasto.pl otwiera film czytelnika z września 2019 r. Na krótkim, bo trwającym zaledwie 16 sekund, nagraniu widać rowerzystę, któremu ciepły wczesnojesienny dzień zepsuł kierujący pojazdem do nauki jazdy. W tym jednak przypadku na przeszkolenie - zwłaszcza z dobrych manier - powinien wybrać się rowerzysta.


9. Wielka zjeżdżalnia przy Forum Gdańsk 102 tys. wyświetleń
W grudniu przy Forum Gdańsk wyrosła 60-metrowa lodowa góra ze sztucznym śniegiem, po której śmiałkowie mogli zjechać na specjalnym pontonie. Nowa zimowa atrakcja cieszyła się niesłabnącą popularnością, tym bardziej że o prawdziwym śniegu w Trójmieście na razie możemy tylko pomarzyć.


8. Moment dachowania w tunelu pod Martwą Wisłą 137 tys. wyświetleń
Film z początku grudnia to jedno z dwóch nagrań z tunelu pod Martwą Wisłą w naszym zestawieniu. Groźnie wyglądająca kolizja miała miejsce 2.12.2019 podczas porannego szczytu komunikacyjnego. Na szczęście nikomu nic się nie stało, ale samo zdarzenie wywołało duże utrudnienia w ruchu. Podobnie jak inne nagrania z tunelu, nagranie z kamer monitoringu w tunelu jest dobrą przestrogą dla innych kierowców, jak niewiele trzeba, by na tym newralgicznym odcinku drogi nie dochodziło do podobnych zdarzeń.


7. Celowo potrącił rowerzystę 145 tys. wyświetleń
Choć w naszym rankingu film zajmuje "dopiero" siódme miejsce, to było jedno z najczęściej komentowanych nagrań w 2019 r. (prawie 1 tys. komentarzy). To także film pochodzący z kamer miejskiego monitoringu, ale udostępniony przez gdańską policję szukającą... potrąconego rowerzysty. Na nagraniu widać bowiem, jak ucieka on przed samochodem, który wjeżdża na chodnik, przecina przejście dla pieszych i celowo wjeżdża w tylne koło rowerzysty, przewracając go na chodnik. Nietypowe wideo i cała sprawa są zagadkowe, bo auto odjeżdża, a funkcjonariusze - by rozwikłać zagadkę - proszą media o publikację filmu i zidentyfikowanie... ofiary.6. Nieudany skok na bungee w Gdyni 147 tys. wyświetleń
Tuż za podium znalazł się lipcowy wypadek skoczka na bungee w Gdyni. Podczas skoku w parku Rady Europy mężczyzna z niewyjaśnionych przyczyn wypiął się z liny i spadł na skokochron. Nagranie wyglądało dramatycznie, ale mężczyzna przeżył i trafił do szpitala. Trzymamy kciuki za szybki powrót do zdrowia.


5. Bójka kibiców przed galą walk KSW 149 tys. wyświetleń
Majowa gala KSW w Ergo Arenie na tyle rozochociła jej fanów, że ci postanowili mieszane sztuki walki zademonstrować w kibicowskiej ustawce na ulicach Żabianki. Pojedynek nie został rozstrzygnięty, bo w roli arbitra wystąpiła gdańska policja, ale zdążył zostać zarejestrowany przez jednego z naszych czytelników, który tę chaotyczną bójkę w oktagonie na świeżym powietrzu obserwował z bezpiecznej odległości.


4. Moment dachowania przed tunelem pod Martwą Wisłą 162 tys. wyświetleń
To - wspomniane wcześniej - drugie nagranie z tunelu pod Martwą Wisłą. Wydawać by się mogło, że na prostym odcinku drogi, przy bardzo dobrych warunkach na drodze, nie ma prawa wydarzyć się nic złego. Wystarczyła jednak chwila nieuwagi, by doszło do zderzenia aut, a następnie dachowania jednego z nich.


3. Gdańsk żegna prezydenta W sumie 327 tys. wyświetleń (114 tys., 117 tys. i 96 tys.)
Z oczywistych względów nie chcielibyśmy, by te filmy kiedykolwiek powstały i znalazły się w rankingu, ale z kronikarskiego obowiązku nie możemy ich pominąć. Tym bardziej, że upamiętniły chwile w Gdańsku szczególne, gdy mieszkańcy, kibice i wszystkie inne osoby przebywające wówczas w mieście żegnały tragicznie zmarłego prezydenta Pawła Adamowicza.

2. Moment wypadku ciężarówki na obwodnicy 303 tys. wyświetleń
Na drugim stopniu podium nagranie z 1 lutego 2019 r. Jeden z kierowców tocząc się w korku na Obwodnicy Trójmiasta, nagrał moment wypadku jadącej z przeciwnego kierunku ciężarówki. Na skutek pękniętej opony ciągnik siodłowy z naczepą zjechał na pobocze, po czym wbił się w nasyp i przewrócił na jezdnię.


1. Wypadek autokaru i tramwaju na Wałach Jagiellońskich w sumie 349 tys. wyświetleń (208 tys. i 141 tys.)
Najchętniej oglądanymi nagraniami w 2019 r. na Trojmiasto.tv były dwa filmy z poważnego wypadku niemieckiego autokaru, który na Wałach Jagiellońskich zderzył się z tramwajem. Moment zdarzenia nagrał jeden z czytelników. Nagranie jeszcze na miejscu wypadku nasz dziennikarz pokazał pracującym tam policjantom i prokuratorowi, co znacznie ułatwiło i przyspieszyło ustalenie przyczyn i okoliczności zdarzenia.


Opinie (60) ponad 20 zablokowanych

 • W Niemcach tramwaj by ustąpił

  • 9 45

 • Nieudany skok na bungee.

  • 11 20

 • Najczęściej oglądam wyczyny obcsłogaciowych cykogłupków bez podstawowej wiedzy na temat zasad ruchu drogowego.

  • 52 28

 • Myślałem, że tematy związane z prezydentem będą na pierwszym miejscu.

  • 27 20

 • w 1984 roku Arkowcy uciekli z własnego stadionu

  W 2019 Lechia uciekła na Zabiance. Jest 1:1, istnieje sprawiedliwość.

  • 19 42

 • A ja najczęściej czytam takie wpisy,

  powstałe bez podstawowej wiedzy gramatycznej.

  • 14 11

 • a kogo obchodzi co ty myślisz?

  • 12 14

 • jeżdżę szybko i bezpiecznie

  • 10 12

 • wyczyny osób jeżdzących samochodami, przekonanych że robią to "szybko i bezpiecznie"

  trudniej nagrać na filmiku, który przyciągnąłby uwagę internautów - ich ofiary nie mają większych szans. Skądinąd nadużycia kierowców są lekceważących przepisy ruchu drogowego takie jak limity prędkości i zakazy parkowania są tak nagminne, że mało kto zwraca na nie uwagę.

  • 11 2

 • Prawdę mówiąc lepiej ,żeby nie było wogóle takich filmików i nie zdarzały się takie wypadki.Ale życie jest inne,niż byśmy chcieli.

  • 22 4

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.