Fakty i opinie

Nie chcą kamperów nad morzem

artykuł czytelnika

Parking nad samym morzem to często wymarzone miejsce dla osób, które spędzają wakacje w kamperach. W wielu krajach jest to jednak zabronione, bo suszące się ręczniki czy cieknące sanitariaty to nieciekawy widok w strefach turystycznych. Czy podobny zakaz powinien zacząć obowiązywać w Trójmieście?Czy kampery powinny mieć zakaz parkowania na nadmorskich parkingach?

nie, nie są nam potrzebne kolejne ograniczenia 19%
raczej nie, ale powinno się dokładnie kontrolować ich stan techniczny 12%
tak, ich miejsce jest na polach kempingowych, a nie przy promenadach 69%
zakończona Łącznie głosów: 5246
Na problem parkowania kamperów w Gdyni zwrócił uwagę nasz czytelnik. Pan Grzegorz zdziwił się, że coraz więcej pojawia się ich na parkingu przy Bulwarze Nadmorskim, na końcu al. Piłsudskiego zobacz na mapie Gdyni. Oto jego list.

***

Warto rozważyć ustawienie na terenie Gdyni - w wybranych miejscach - zakazu postoju kamperów na terenie "turystycznej" części miasta. W sezonie letnim na Bulwarze Nadmorskim można zobaczyć kampery, w których pomieszkują ich pasażerowie.

Dla właścicieli pojazdów jest to bardzo pożądana lokalizacja wynikająca z bliskości morza. Ale dla mieszkańców oraz turystów widok osób gotujących parówki na kuchenkach, rozstawiających stoliki czy suszących ręczniki itp. nie jest zbyt pożądany, szczególnie w strefach uznawanych za prestiżowe.

Zakazy parkowania kamperów nad morzem wprowadza się ze względów sanitarnych - nierzadko kampery mają uszkodzone, cieknące sanitariaty i inne usterki. W wielu miastach świata postój kamperów i przyczep jest dozwolony tylko w wyznaczonych miejscach. Podróżując po wielu państwach świata spotkałem się ze znakami drogowymi, stawianymi przez władze lokalne. Jest tak praktycznie wszędzie, od Nowej Zelandii po Wiedeń.

Uważam, że wprowadzenie zakazu wpłynie korzystnie na wizerunek naszego miasta - Kamiennej Góry, Bulwaru Nadmorskiego, czy skweru Kościuszki, Orłowa zobacz na mapie Gdyni.
Co Cię gryzie - artykuł czytelnika to rubryka redagowana przez czytelników, zawierająca ich spostrzeżenia na temat otaczającej nas trójmiejskiej rzeczywistości. Wbrew nazwie nie wszystkie refleksje mają charakter narzekania. Jeśli coś cię gryzie opisz to i zobacz co inni myślą o sprawie.

Opinie (368) 9 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.