• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Nie jest łatwo donieść na pirata drogowego

24 lipca 2015 (artykuł sprzed 7 lat) 

Procedura zgłaszania policji agresywnych i niezgodnych z prawem zachowań kierowców jest długa i skomplikowana. Skrzynka stopagresjidrogowej@pomorska.policja.gov.pl będzie pusta, jeśli policjanci tego nie uproszczą - uważa nasz czytelnik, pan Wojtek.Jak oceniasz działanie policyjnej skrzynki e-mail?

Oto jego argumenty:

Prawie codziennie nagrywam sytuacje, które nadają się do zgłoszenia policji, jednak do tej pory zgłosiłem tylko dwa przypadki - gdy bezpośrednio zagrożone było moje życie. Pozostałe przypadki zignorowałem. Dlaczego? Bo uważam, że procedura zgłoszenia takich wydarzeń odstrasza od jakikolwiek działań. Opiszę jak to wyglądało w moim przypadku.

Przy wysłaniu na e-mail zgłoszenia, trzeba za każdym razem pofatygować się na komendę osobiście, w celu złożenia wyjaśnień. Po co w takim razie zgłoszenie elektroniczne? Gdy już decydujemy się na złożenie zeznań w charakterze świadka lub pokrzywdzonego, okazuje się, że komenda jest czynna w godzinach od 7 do 15, więc mocno to utrudnia bezpośredni kontakt osobom, które zazwyczaj wtedy pracują.

Wyjaśnienia u policjantów składałem w sumie dwukrotnie. Zawsze pojawiałem tam się z samego rana. Czekając przed godziną 7 na parkingu. Najpierw pojawiała się pani o godz. 6:59 i otwierała drzwi. Wchodziłem za nią ale niestety, 15 minut musiałem poczekać, zanim pojawiła się ta sama pani, ale już na recepcji. Wtedy dowiedziałem się też od niej, że jednostka policji faktycznie jest czynna od godz. 7, ale pracownicy przychodzą do pracy o 7:30.

Za pierwszym i za drugim razem spotkała mnie ta sama sytuacja. Gdy mijali mnie wchodzący dopiero do pracy policjanci, to na ogół około 7:35-7:40 podchodzili do mnie z informacją, że właśnie mają petenta i że załatwienie jego sprawy potrwa ok. 20-30 minut. Pytali mnie przy okazji o to, czy mogę przyjść później lub poczekać. A przecież do jednostki jest jedno wejście dla wszystkich, do tego petenci muszą zostać wprowadzeni i odprowadzeni przez funkcjonariusza, bo drzwi są blokowane elektronicznie. Kiedy i którędy oni weszli?

Przy okazji mojej drugiej wizyty policyjny komputer nie był w stanie obsłużyć pliku z nagraniem, dlatego musiałem pokazać nagranie na komórce, żeby policjantka wiedziała, jakie zdarzenia opisuję.

Wizyta zajęła mi półtorej godziny, w tym przez 30 minut czekałem na przyjęcie. Odstęp między moimi zgłoszeniami to ok. 8 miesięcy. Po drugim razie stwierdziłem, że warto komuś o tym opowiedzieć.

Odpowiada mł. asp. Tomasz Latusek z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Skrzynka stopagresjidrogowej@pomorska.policja.gov.pl, podobnie jak inne tego typu w pozostałych województwach, powstała z myślą o ukierunkowaniu wiadomości, które już w przeszłości wpływały na inne adresy e-mailowe wykorzystywane przez KWP i inne jednostki. Obecnie jest to adres zbiorczy dla osób, które w ten sposób chciałyby złożyć zawiadomienie o popełnionym wykroczeniu mającym charakter formalny czy też będącymi wykroczeniami popełnianymi na ich szkodę.

Innymi słowy jest to adres centralny, z którego wiadomości dalej są kierowane zgodnie z właściwością miejscową. Właściwość miejscowa ma tu znaczenie, ponieważ czynności w sprawie prowadzi jednostka Policji, na obszarze działania której zaistniało wykroczenie. Kwestia osobistego stawiennictwa wynika natomiast z procedur opisanych w Kodeksie Postępowania w Sprawach o Wykroczenia (KPOW).

W każdym przypadku Policja ma obowiązek ścigania sprawców przestępstw i wykroczeń, co też w przypadku każdego takiego zawiadomienia robi. Pamiętać jednak należy, że z każdej czynności procesowej w takim przypadku sporządzane są protokoły zgodnie z zapisem art. 37 KPOW. Tego typu dokumentację sporządza się z przeglądania materiału filmowego oraz przesłuchania świadków czy pokrzywdzonych i nie ma tu odstępstwa.

Z czynności wykonywanych i stwierdzonych przez uprawnionego funkcjonariusza można natomiast sporządzić notatkę. Informacja w formie opisu do wiadomości e-mail musi więc znaleźć potwierdzenie w protokole (zgodnie z nim świadek lub pokrzywdzony musi być zapoznany ze swoimi prawami, obowiązkami oraz odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań) inaczej takie nagranie nie musi zostać dopuszczone przez Sąd jako wiarygodny dowód.

Nikt nie chciałby zostać skazany wyrokiem sądowym tylko za przesłany anonimowo film z krótkim komentarzem. Nierzadko zresztą materiały nie są zaopatrzone w datę rejestracji lub nie odpowiada ona stanowi faktycznemu (np. widok śniegu w lipcu wg. wskazania daty rejestratora samochodowego). Pamiętać również należy, że nagrania takie nie stanowią podstawy do nałożenia mandatu, a do skierowania wniosku o ukaranie do sądu z uwagi na zasady postępowania wynikające z art. 97 KPOW.

Forma, w jakiej należy składać zawiadomienia na naszą skrzynkę od samego początku jej funkcjonowania opisana jest na naszej stronie.

Wynika z niej jasno, że oprócz danych pojazdu, daty i miejsca zdarzenia, należy również podać dane zgłaszającego z adresem do korespondencji oraz telefonem. W innych przypadkach postępowania mogą ulec przeciąganiu z uwagi na konieczność ustalania innych świadków oraz nie gwarantują pociągnięcia do odpowiedzialności właśnie tego człowieka, który w danej chwili popełnił wykroczenie oraz niejednokrotnie mógł stworzyć realne zagrożenie dla bezpieczeństwa życia i zdrowia osób zgłaszających i innych użytkowników drogi.

Co Cię gryzie - artykuł czytelnika to rubryka redagowana przez czytelników, zawierająca ich spostrzeżenia na temat otaczającej nas trójmiejskiej rzeczywistości. Wbrew nazwie nie wszystkie refleksje mają charakter narzekania. Jeśli coś cię gryzie opisz to i zobacz co inni myślą o sprawie. A my z radością nagrodzimy najciekawsze teksty biletami do kina lub na inne imprezy odbywające się w Trójmieście.

Opinie (601) ponad 20 zablokowanych

 • Już mi się odechciało... (55)

  • 574 9

  • trzeba walczyc z tym administracyjnym ukladem, zmieniac (17)

   Nie wolno się podawać, oni chcą nas zniechęcić do aktywności obywatelskiej, prawie jak za komuny:(

   • 69 22

   • Ostatnia sytuacja na filimie to już patologia maksymalna!!! (16)

    DO więzienia z takimi

    • 93 2

    • Aż mi się zrobiło gorąco... (15)

     Ostatnia sytuacja jest maksymalnie patologiczna (jak poprzednik wspomniał). Mam dwójkę małych dzieci, często jeżdżę po podobnych drogach i właśnie zacząłem się zastanawiać co zrobić w takiej sytuacji?
     - Czy lepsza będzie ucieczka w rów z ew. dachowaniem czy czołówka z takim debilem?
     :|

     • 46 1

     • Też się zastanawiałem. (14)

      Tak naprawdę nie ma dobrego wyjścia.

      1. Mocno hamujesz i strzelasz centralnie czołówkę - zależy od samochodu, ale to chyba najgorsza opcja, śmierć na miejscu.
      2. Mocno hamujesz i strzelasz czołówkę od strony pasażera. Przekręca cię i wpadasz na samochód na drugim pasie czyli uderzenie boczne. Jeśli to TIR to śmierć na miejscu.
      3. Mocno hamujesz i strzelasz czołówkę od strony kierowcy. Przekręca cię i wpadasz do rowu (przeżyjesz) na drzewo (śmierć na miejscu) .
      4. Zjeżdzasz do rowu - dachujesz, masz obrażenia, samochód do kasacji, sprawca uciekł i jeszcze dostajesz mandat.
      4.

      • 38 1

      • (12)

       a jednak chyba centralna czołowka jest najlepsza

       tylko musisz mieć autko z porządną strefą zgiotu, poduszkami, bez pasażeów i nieprzypiętych gratów na tylnym siedzeniu, w dizlu

       największa szansa przetrwania, a jednocześnie zero szansy ucieczki dla sprawcy

       a jak masz gaz to żadna opcja nie jest dobra :-(

       • 10 4

       • (9)

        Możesz to twierdzenie dotyczące gazu jakoś uzasadnić? Bo wszelkie badania pokazują, że bak z benzyną jest groźniejszy w takich sytuacjach, niż butla z gazem.

        • 7 2

       • spróbuję (8)

        Nie mogę na 100%, oczywiście nie mam danych, myślę tylko, że po takim jak sfilmowane tu na końcu zdarzeniu, w zad pirata pewnie nic nie wjedzie, bo tylko on by jechał pod prąd pasa, ale w zad pechowca którego on upolował może coś wjechać z bardzo wysokim prawdopodobieństwem. Gaz w niezgniecionej butli jest pozornie bezpieczniejszy niż benzyna rozlana z delikatniejszego baku, bo testy zderzeniowe nie badają sytuacji zgniotu z obu stron. Przypuszczam, że w karambolu taki gaz to skuteczna bomba. Pewnie nawet rozlana ropa może się w tej sytuacji zapalić, choć raczej nie eksploduje jak benzyna. Ale eksplozja butli podgrzanej pożarem różnych paliw z różnych samochodów - na pewno nie zostawi żywych ofiar.

        To w czołówce centralnej. Krzywa czołówka na pewno zabije skuteczniej niż centralna, na to jest dużo dowodów, liczne publikacje. A równie skuteczne i szczęśliwe spieprzenie z drogi przed czołówką, jak się udało na tym filmiku, to dar niebios i wynik niebywałej sprawności tamtego kierowcy. Równie dobrze mógł koziołkować i eksplodować, ściąć drzewo itd.

        Jeśli robię błąd - wytknij. Wreszcie wartościowa dyskusja, a nie pluny i hejt.

        • 5 3

       • (5)

        Gaz jest lżejszy od powietrza i niemal natychmiast "ucieka", dlatego zagrożenie wybuchem nie istnieje

        • 0 6

       • (3)

        Ok, mistrzu autodyskredytacji, zrób eksperyment
        weź butlę gazowa z lżejszym od powietrza gazem
        nie musi być ruski LPG ze stacji (nb. cięższy od powietrza)
        może być nawet wodór, (bądźmy w tym eksperymencie hojni)
        i podgrzewaj go powoli na ruszcie, obracając ręcznie...

        a potem wróć tu opowiedzieć ;-)))

        Gdyby butla była wypełniona nawet niepalnym HELEM
        lżejszym i szlachetnym - też ŁUPNIE,

        a przy odrobinie pecha skorupa da liczne odłamki

        (osobiście widziałem eksplozję butli z dwutlenkiem węgla,
        przeżyłem, bo nie było odłamków, tylko wywaliło zawór i reduktor
        oraz dwie ściany
        miejsce - katedra Mikrobiologii AMG' lata 90te,
        CO2 jest stosowany w cieplarkach i
        zapewniam cię że to robi wrażenie ;-)

        teraz ty, teoretyku od lżejszych gazów, czyli "a lot of hot air" nieuku

        ech, jak ten Giertych nabroił z tymi maturami

        • 6 1

       • Anonimowy kozaku od obrażania innych (2)

        Chciałeś podrasować swoje ego wyzywając gościa od postu powyżej (w sieci przecież jest łatwo), a sam się kompromitujesz. Przeczytaj mojego posta poniżej o teście butli LPG, może zrozumiesz, że jeśli butla ma zabezpieczenia niepozwalające na nadmierny wzrost ciśnienia, to nie wybuchnie (choć palny gaz wylatując oczywiście się zapali).

        • 1 3

       • (1)

        1. Wszyscy tu jesteśmy anoimowi
        2. LPG jest CIĘŻSZY od powietrza. To mieszanina gazów z których każdy jest cięższy od azotu i tlenu. Giertych może twierdzić inaczej.
        3. Każdy gaz podgrzany w butli eksploduje, nawet dezodorant, nawet powietrze, nawet gaz szlachetny jak w kineskopie albo świetlówce, nie może być inaczej, "praw fizyki pan nie zmienisz, nie bądź pan głąb"
        4. Filmy z pożarami LPG to jest reklama. Ale niech tam, że niektóre nie eksplodują. Ja jednak zastanawiałem się nad sytuacja zderzenia typu karambol sandwich, konsekwencji wyczynu pirata z końca filmiku, gdzie butla jest nie tylko podgrzana ale i zgniatana
        5. à propos kozaczenia, też mam samochód z LPG, ale nie dlatego że to superbezpieczne, tylko dlatego, ze tak jest/było najtaniej.
        6. Wkurza mnie mędrkowanie i wciskanie bzdur, choć możliwe, że i mi sie to zdarza. Ale naprawdę widziałem wybuch butli CO2. Oraz nie trawię aroganckich kłamstew w reklamach, ze LPG plonie nie parząc, że kolagen na gębie leczy zmarszczki, że ubezpieczenie zwróci zdrowie i życie. Kłamstwo to jest kłamstwo, wyklucza wszelkie racjonalne dyskusje.

        • 8 0

       • Spokojnie, spokojnie. Ja jak najbardziej wierzę, że ta butla z CO2 wybuchła, bo jak gaz nie mógł dostatecznie szybko wylecieć (o ile w ogóle) to sprawa jest jasna. Ale wg. podawanych informacji (a nie wyglądają na reklamę produktów z Mango) butla z LPG ma zabezpieczenia, które na taką sytuację nie pozwalają.

        • 3 2

       • Nie prawda. Gaz jest cięższy od powietrza. Po rozlaniu wypełnia wszystkie zagłębienia terenu.

        • 0 0

       • (1)

        Na youtube jest materiał przygotowany przez gazeo tv ("Próba Ogniowa Auta z LPG"), pokazujący jak wielozawór chroni przed wybuchem butli (w pożarze zadziałały kolejno: zawór ciśnieniowy i zawór ogniowy), więc ja jednak pozostaję w przekonaniu, że butle w pożarze nie wybuchają. Ten post o uciekajacym gazie nie był mój, dla jasności.

        • 3 2

       • Mam właśnie sekwencyjny lovato smart, tylko zbiornik innego producenta, no i samochód jednak lepszy.

        Ale flagę filmowi dał gazeo.tv,
        sorry, czym to się różni od mango?

        To oczywiście wątek poboczny, ale jak bym nie sknerzył, nie kupił bym gazu tylko hybrydę dizlową, albo w przyszłości hybrydę z baterią paliwową

        I nie oszczędzał bym na strefie zgniotu. Fiat Ritmo miał chyba rekordowo dużą w średniej klasie, takiej najwygodniejszej do jazdy i w mieście, i w trasie. Ale to antyk, nie zastanawiałem się co by tu było najlepsze dziś, gdy wszyscy dążą do skrócenia maski samochodu

        • 0 0

       • Mam propozycję (1)

        zanim polecisz z kimś na czołówkę, to przetestuj tę swoją strefę zgniotu na najbliższym drzewie

        • 0 1

       • Na lekcjach fizyki się spało? Zderzenie "czołowe" z innym autem jest nie sprężyste - oba auta mają strefy zgniotu i część energii "zużywa się" na odkształcenie blachy. Drzewo jest twarde, zderzenie jest sprężyste - całą energia idzie w jedno auto.

        • 0 0

      • Nie dostajesz mandatu jeśli masz niezbędnik konfidenta

       czyli rejestrator. O ile przetrwa wypadek i nie będą Ci go lekarze musieli wyciągać z....

       • 1 0

  • Ty policjancie jeden (5)

   zarzuty zgłaszającego były zupełnie inne!
   On mówi o tym, że wy zamiast zacząć pracę o 7 to zaczynacie o 8. i nie wiadomo dlaczego. Mówicie że są jacyś petenci ale ich nie ma (weszli przez komin?) A ten pan wyjaśniający mówi o jakichśs procedurach. Problem w tym, e wy ich nie stosujecie. Ci policjanci są sami jak przetępcy. Dlatego tak wielu ludzi jest wami przerażona. Weźcie się do pracy mundurowi bo niedługo polacy w ogóle się od was odwrócą.

   • 136 5

   • (4)

    Zgłosiłem sprawę do prokuratury w twoim imieniu.Zobaczymy czy będziesz tak ochoczo warczał jak przyjdą panowie w garniturach sunset suit po ciebie o 5 rano do bloku i zrobią ci raban przy sąsiadach i na oczach twojej matki(bo chyba nadal z nią mieszkasz)

    • 3 73

    • O 5 ich nie przyjmę, bo zaczynam przyjmowanie o 7:30, albo o 8:00 jak mi się śniadanie przeciągnie (2)

     • 83 0

     • Oczywiście do 8:00 nie przeciągnie się Tobie przez kawę czy śniadanie (1)

      tylko sąsiad-petent przyszedł w jakiejś sprawie.
      Z drugiej strony śniadanie powinno być i powinno być obfite :)

      • 6 5

      • sąsiadka

       • 2 1

    • Idż stąd krzysiu

     Trollować też trzeba umieć

     • 33 1

  • do tych wszystkich kar dorzucać po 0 na koncu (6)

   nie 300 a 3000 zl
   kultura od zaraz bedzie, bo nie bedzie na benzyne

   • 33 3

   • ależ wpadł na pomysł... (5)

    Phi...dla mnie żdna różnica. Zarabiam tyle, że mogę sobie pozwolić i na mandaty po 10000zł miesiecznie. Tak naprawdę to przy Twoim pomysle biedota dostanie najbardziej po d...ie:)

    • 4 28

    • nikt nie dostanie po mordzie jak bedzie jezdzil z kultura

     • 16 1

    • no to dołożyć dwa zera dla Alojzego

     "biedota" nie dostanie, zacznie jeździć poprawnie, i o to chodzi

     • 8 1

    • ... (2)

     Pomysł jest więc taki abyś płacił procent od swoich zarobków. Jeden więc zapłaci 300zł inny 30 tys zł. Myślę, że wtedy już nie będziesz tak rumakował.

     • 24 2

     • Nie podoba mi się Twój pomysł (1)

      Jak czyjeś życie naraża biedak a bogaty to jest jakaś różnica według Ciebie ?
      Zapewniam Cię, że jak Cię zabije na drodze to będzie Ci wszystko jedno czy dostał 30zł mandatu czy 3 miliony.

      Kary mogą być niezbyt wysokie, ale nieuchronne.
      Jak ktoś raz przekroczy prędkość i straci te 300 to jakoś przeżyje. Jak będzie wariował to straci 3000 i za pewne też prawo jazdy a to już zaboli.

      Przez nieuchronność nie mam tu na myśli że policjant znajdzie 100-kę w dowodzie rejestracyjnym, bo te czasy już chyba minęły. Bardziej chodzi mi o to, żeby pomiarów prędkości było więcej, gęściej. Wszystkich Policjantów wygonić zza biurek, niech te pączki wpieprzają między jednym mandatem a drugim.
      Niech się po prostu nie opłaca przyspieszać.

      • 3 0

      • chyba ty

       • 0 0

  • Kolejna idiotyczna ankieta, poziom ankiety taki, jak kierowców z filmów. (3)

   Dlaczego jeśli oceniam funkcjonowanie skrzynki źle, to od razu deklaruję, że nie wysłałbym filmu? Nie mogę ocenić skrzynki źle i wysłać filmu mimo to? Doczekam się kiedykolwiek nie tendencyjnych opcji do wyboru w ankiecie?

   • 7 0

   • I czemu nie ma opcji "Dobrze. Nie dostałem wezwania" (2)

    Wysłałem 2 zgłoszenia z kompletem spójnych informacji i wyraźnym filmem i nigdzie nie musiałem chodzić, bo nie ma już nic do dodania i wyjaśniania.

    • 4 1

    • (1)

     Nie dostałeś wezwania bo od razu filmik został skasowany bez dalszych procedur. Nagrana osoba nie została ukarana, a ty straciłeś kilka minut swojego życia na wysłanie tych filmów.

     • 2 1

     • albo tkwi na ich poczcie do dziś bo nie mogą odtworzyć filmiku

      • 1 1

  • i b.dobrze

   Bardzo dobrze że ci się odechciało

   • 3 7

  • Donosić będą janusze jadący 80-tką lewym pasem po obwodnicy (15)

   • 15 28

   • joko sroko to że mozna 120 nie znacyz - ŻE TRZEBA buraku (5)

    a prawy pas zajęty więc i 80 jest OK :) Jak masz ból DÓpy to biegnij obok auta albo kup wrotki albo walnij w ścianę deklem

    • 27 11

    • owszem, trzeba. (1)

     80 to tak samo niebezpieczna prędkość w tamtym miejscu jak 160

     • 7 7

     • z tym, ze podczas reakcji na nagłą przeszkode----->

      jadąc z prędkością 80kmh w trakcie 0.4sekundy przejezdzasz 2razy krótszy dystans niż pędząc 160 no i droga hamowania 1,5tonowego samochodu jest ok 3azy dłuższa (~80kmh do całkowitego zatrzymania to ok 50m a juz ze ~100kmh to 80metrów- nie jest to zależność liniowa- wiesz co to zależność liniowa w ogole? :)

      rozumiem, ze z fizyką nigdy nie miałes nic wspolnego, w szkole ledwo do matury dociągnąłeś, na ktorej to na szczescie dla Ciebie nie jest to obowiązkowy przedmiot.

      no i pocieszające jest to, ze dla wszystkich fizyka jest taka sama ;) i jej nie oszukasz :D

      • 12 3

    • i tu się mylisz "buraku" (1)

     doczytaj przepisy troszeczkę a potem się udzielaj

     • 4 3

     • Skoro taki jesteś oblatany to zacytuj te twoje przepisy dla mniej znających się na kodeksie.

      • 3 1

    • Pewnie jezdzisz 30 letnim golfem na gazie 80-tką 0 dlatego to tobie buraku d*pę ściska i blokujesz lewy pas

     Trafiłem na Janusza - BINGO!

     • 2 4

   • (8)

    Na drodze takiej, jak Obwodnica (dwupasmowa, bezkolizyjna, o jednokierunkowych jezdniach), prawy pas służy do jazdy z prędkością nie przekraczającą maksymalnej dozwolonej prędkości. Istnieje obowiązek jazdy możliwie blisko prawej strony jezdni. Zatem lewy pas służy do jazdy z prędkością nie większą, niż maksymalna dozwolona, kiedy prawy pas jest zajęty.

    • 8 4

    • Nie i jeszcze raz nie!!!! (4)

     Prawy pas służy do jazdy a lewy do wyprzedzania!!!! Rozumiesz???? Masz obowiązek trzymać się prawego pasa - ba masz również obowiązek nie utrudniać innym art 19.Ust 1.2. I przez takich baranów regulatorów jak ty są w polsce korki na każdym kawałku ulicy!

     • 8 3

     • (1)

      A Ty też jedziesz prawym pasem? Czy Ciebie ten obowiązek nie dotyczy?

      • 2 3

      • on to tzw. "wyprzedzacz".

       • 1 0

     • Co za bzdury

      Co Ty bierzesz?

      • 0 0

     • Widzę, że czytanie ze zrozumieniem kuleje:

      "Istnieje obowiązek jazdy możliwie blisko prawej strony jezdni. " - Pan wie w ogóle, co to oznacza?

      • 0 0

    • (2)

     Jaka bezkolizyjna. Tam co dziennie są ze dwie-trzy kolizje.

     • 2 0

     • (1)

      Mi chodzi o projekt, a nie sposób użytkowania ;)

      • 0 0

      • w projekcie to komunizm miał być osiągalny i nieść szczęście dla wszystkich

       (z wyjątkiem kułaków, spekulantów, wrogów klasowych, niebieskich ptaków, rewizjonistów, cinkciarzy, klerykałów, itd itp etc)

       • 0 0

  • Mi też. Wracam do mojego stylu jazdy i w nosie mam nagrania. (2)

   Bo nawet jak są to żaden z nich użytek.
   Ha, ha, ha, ha, ha. Róbta co chceta.
   Nic za to nie grozi ha, ha, ha.

   • 6 4

   • Mylisz się

    zacznij przeglądać internet. Wkrótce zaczniesz znajdować tam swoje wyczyny, a może nawet już tam są. Zaczną je też znajdować twoi znajomi i osoby które nie chciałbyś, żeby to widziały. Filmy z twoimi debilnymi wyczynami zaczną żyć swoim własnym życiem i będziesz baranie rozpoznawalny, lecz wątpliwej chwały będzie to sława.

    Dobrze że ten temat powstał, bo trojmiasto.pl po raz kolejny obnażyło nieudolność policji prowokując wzięcie inicjatywy w obywatelskie ręce tych, którym zależy na bezpieczeństwie. Mniej takich jak ty - SKOŃCZONY DEBILU - to dłuższe życie dla mnie i mojej rodziny.

    • 5 0

   • Obyś wkrótce przyje*ał w największe drzewo w okolicy.

    i obyś wtedy jechał sam.

    • 2 0

 • Dobry tytuł... (12)

  Donieść czy nie donieść - oto jest pytanie? :D

  A czy donosiciel doniesie na siebie gdy coś zrobi źle?
  Często spotykam szeryfów z kamerkami, którzy łamią przepisy...

  • 317 161

  • Oczywiście, że nie.

   Ale zachowanie jak trzy małpy w jednym też do niczego dobrego nie prowadzi, bo bydło na drogach i nie tylko się panoszy.

   • 42 0

  • (4)

   Czekam aż ktoś doniesienia na mnie złoży. Zawsze spycham z drogi wszystie bestie w passeratti i pochodnych szmelcwagena. Nikt mi nie podskoczy w moim pięknym BMW.

   • 5 31

   • O! (3)

    Widze, ze milosnik gry komputerowej GTA sie odezwal :)

    • 23 2

    • (2)

     A ty co? fan lalek barbie ?

     • 2 19

     • Ru..aj Barbie, aż się zgarbi (1)

      • 15 2

      • ej chłopaki, w Carrefourze ruszyła sprzedaż artykułów szkolnych, może warto juz się przygotować do szkoły?

       • 23 0

  • Konfidenci też nie mają lekko (2)

   • 5 9

   • masz rację - róbta co chceta europejski narodzie, żadne przepisy niech nie ograniczają Waszego bytu

    • 4 1

   • jak ci skroją chatę czy samochód do gdzie konfidencie pójdziesz?

    • 0 0

  • Ci ludzie z filmikow to przestepcy, tacy sami jak morderca, zlodziej, czy gwalciciel. Rozumiem, ze morderce tez bedziesz glaskal po glowce?
   A w ogole to robmy na drodze co chcemy. Jezdzijmy od dzisiaj na czerwonym, parkujmy na srodku skrzyzowania.
   Moze tak samo nie bedzie z pilotami samolotow. Niech siadaja po pijaku, nie trzymaja sie procedur, nie przestrzegaja przepisow. Niech kazdy psychol dostanie prawo do latania. Czemu nie??

   • 5 2

  • ...

   to ich nagrywaj

   • 0 0

  • złośliwi

   A są tacy co nagrywają ze złości, bo im się wjechało na lewy pas wyprzedzając, a widząc, że ktoś wjeżdża zaczęli specjalnie przyśpieszać, żeby tylko siedzieć 10cm na zderzaku. Nie wjeżdżaj czasem na lewy pas, bo to jest pas zarezerwowany dla króla szos.

   • 0 0

 • (9)

  Zabić takich baranów to nagroda.

  • 89 14

  • (4)

   Donosiłem podczas stanu wojennego, dziś też donoszę i będę donosił do końca życia. Nie może tak być, że ktoś sobie pozwala niewiadomo na co. Ostatnio donioslem na sąsiada o tym, że jak oglądał mecz siatkówki to krzyczał. Policja przyjechała i wlepila mu mandat ku mojej uciesze.

   • 19 30

   • Nie karmić trolla! (3)

    • 14 1

    • Szary (2)

     czy biały?

     • 3 1

     • (1)

      brązowawy, szczególnie z tyłu. na białym widać jak cholera.

      • 2 2

      • Ssij sewerusa!

       • 0 0

  • (3)

   Naród donosicieli

   • 2 13

   • (2)

    terror brzuchatej grypsery w wyjściowych dresach w cztery paski i klapkach ziko

    • 8 0

    • o cholercia !! yyyyy !!! To są dwie mafie !!! Druga w klapkach kubota !!! (1)

     • 1 0

     • jeden taki, drugi siaki

      i tatuaż spisany z cennika baru sushi
      (czasem się trafi cena WC)

      • 1 0

 • Szkoda, że pan aspirant nie odniósł się do kwestii tajemniczych petentów, wchodzących nie wiadomo którędy. (16)

  Przypuszczam, że ci tajemniczy petenci po prostu nie opuszczają komendy, a nazywają się Jacobs, Tchibo albo Nescafe.

  • 754 16

  • Obcokrajowcy, znaczy się, chwali się, znaczy się...

   • 43 2

  • (7)

   Jesteś przedstawicielem handlowym sprzedającym kawę ? Właśnie zgłosiłem twój post do moderacji.Mam dosyć takiego zachowania i wciskania wszędzie gdzie się da reklamy kawy,cukierków,przyprawy do pieczenia i tabletek na sr*czkę.

   • 11 126

   • krzysiu nie placz tak bo sr*czki dostaniesz (2)

    Zglaszam twoj post bo sugerujesz zakup srodkow na rozwolnienie.

    • 63 6

    • (1)

     akurat z tej zawiści do was dostaję zatwardzenia.

     • 3 27

     • umysłowego

      • 10 0

   • Pojęcie żartu czy ironii jest Tobie obce, jak widać.

    • 22 1

   • (1)

    Dobry troll w wykonaniu "krzysia"? To rarytas!

    • 17 0

    • taki... wytrawny troll... nie jakiś słodziak...

     • 1 0

   • O, policjaster się odezwal

    To o tobie ten artykuł? To ty robisz sobie wolne w robocie godzinkę?

    • 1 1

  • Ew. Earl Grey (1)

   Albo Lipton, a jak wiadomo nie można odmówić earlowi...

   • 17 3

   • Ewentualnie przyszedł pan Lech z Żubrem

    podratować zbolały organizm.

    • 23 1

  • Dokładnie. Szanowny pan aspirant na pół strony rozwodził się o procedurach. A te, wiadomo, są w naszym "cudownym" kraju zawsze żmudne i skomplikowane i chyba nikogo to już nie dziwi. Szkoda, że w ogóle nie odniósł się do pracy swoich kolegów. To jest kwestia, która zwłaszcza wymagałaby wyjaśnienia.

   • 42 0

  • a nie ma tam czasem aresztu??? "petent" w kajdankach doprowadzany jest z dołka i nie (2)

   musi przechodzić głownym wejsciem. Tak trudno wo wyobraźnie?

   • 6 15

   • kto miał by go tam

    dorpowadzić skoro nie ma polcijantów od samego rana a w nocy komisariat jest zamknięty więc nikt tam nie zostałsam na pewno ....

    • 8 2

   • ? Czy?

    A to petent z dolka jak tyle czekał to owych 30 minut nie może jeszcze poczekać?

    • 0 0

  • Albo..

   siedza tam z ostatniej nocy jak to mi sie kiedys zdarzylo.

   • 4 2

 • Trójmiasto trzyma poziom. (45)

  Biedny konfitura jeszcze narzeka, że ciężko jest mu zakapować innego obywatela. Żal czytać. Obudźcie się ludzie. Od łapania piratów jest policja, a nie niespełnieni społecznicy.

  • 281 592

  • Obywatelstwo polega także na tym, że się przestrzega prawa swojego państwa. (16)

   • 116 14

   • (15)

    Jak Ci zakaza wychodzić z domu w dni parzyste to tez będziesz taki posłuszny?

    • 29 83

    • (4)

     Hehehehe, założę się, że gdyby zabronić tego Szwedom czy Duńczykom, to ci na serio by tego posłuchali. I jeszcze uważali, że tak jest "słusznie i tak należy dla społecznego dobra".

     • 16 31

     • (3)

      a polaczek zawsze wie lepiej, polaczek zawsze zrobi na opak, z czystej tępoty i złośliwości. bo wszystko byle społeczne dobro stłamsić uczyni. ile jeszcze pokoleń, zanim geny tych kanalii wyginą? setki, tysiące....

      • 72 18

      • (1)

       Spokojna twoja rozczochrana. Najpierw wyginą geny tych wzmiankowanych Szwedów i Duńczyków, bo z tego tępego posłuszeństwa wobec nakazów bezmyślnie pozwolą na przemianę swoich państw w kalifaty. A "pola(cz)ki" ("pola(cz)kowie"?) przeżyją, może nie dzięki złośliwości i tępocie, ale dzięki brakowi pokory i niekiedy czysto zdrowemu rozsądkowi.

       I włącz myślenie - przeanalizuj co zostało napisane. Była mowa o zakazie wychodzenia z domu w dni parzyste. Na to pojawił się komentarz o tym, że pewne nacje by tego posłuchały i broniły takiego nakazu, gdyby wmówić im, że na tym polega rzekome "dobro społeczne". A gdzie w tym wszystkim miejsce na wolne myślenie?

       • 19 23

       • polaku rozkminiasz tutaj o tym jak to trzeba włączyć myślenie, które myślisz że sam przejawiasz

        a tak naprawdę to stolec masz we łbie i zamiast myśleć to tylko udajesz.
        Co widać po tym, że nie potrafisz ze zrozumieniem przeczytać prostego tekstu i ocenić tego czego tak naprawdę dotyczy.
        Typowe dla polaków.

        • 13 12

      • i tu się mylisz, będzie tylko gorzej bo właśnie giną geny ludzi normalnych

       • 1 3

    • pamiętam zakaz wychodzenia z domu po 22 (1)

     i tłumów na ulicach nie było

     • 14 0

     • Bo wtedy ZOMO bylo i palowalo tych co po 22 sie szwedali.

      • 5 1

    • Kiedy zrozumiecie debile, że skutki nieprzepisowego zachowanie na drodze często dotykają innych ludzi? (6)

     Gdyby nie to, to rzeczywiście informowanie Policji o różnych wybrykach byłoby rzeczywiście niczym więcej niż złośliwym donoszeniem.

     Rozumiecie to, czy najpierw musi się wydarzyć coś poważnego, co zmieni na zawsze wasze podejście do sprawy?

     • 38 4

     • (5)

      a jakiż to wypadek się stanie kiedy auto wyprzedza drugie na pustej drodze i nie dokończy wyprzedzania przed ciągłą bo jadący z kamerką janusz podpierd..lacz dodaje gazu kiedy wyprzedza go inne auto?Z donosicielstwa niektórzy psychole zrobili sobie sposób na życie i to jest piętnowane

      • 7 21

      • też uważam ze taki Janusz nie powinien takiego pirata filmować, a potem użerać się z policjantami, prokuratorami, sędziami, abo dziennikarzami i trollami w internecie

       tylko powinien na miejscu pirata odstrzelić, jak wściekłego psa
       uwalniając go od jego złej karmy

       Ianus = bóg przejścia, zmian, początku i końca wszystkiego,
       od niego Ianuarius, nazwa miesiąca stycznia

       • 10 6

      • (2)

       jak się wieśniaki nudzą to jeżdżą po mieście i nagrywają. przyjechali do Trójmiasta i chcą zmieniać je zmieniać. wracać na wieś pole orać to będziecie mieli co robić ;)

       • 1 14

       • napisałeś to

        mając na uwadze własne wspomnienia z dzieciństwa? A może przed chwilą wyjechałeś ze swej wsi i mądralujesz w necie?

        • 8 0

       • panie z 22:15 właśnie gdańszczanie muszą nagrywać tych tępaków co im się po mieście panoszą

        to, że ma rejestrację na gd, ga nie oznacza że jest rodowitym a może być farbowanym...

        • 4 0

      • tak jak ten na ostatnim filmiku:))) pusta droga była to z....alał. a potem się przestraszył bo zakręt się pojawił nie wiadomo skąd. oczywiście znaku ostrzegającego o zakręcie nie widział bo był zajęty jazdą lewym pasem gdzie było dużo miejsca na to aby dojechać do poprzedzającego auta i wyprzedzić je za zakrętem o ile było by to możliwe. jezeli jesteś taki jak ten na filmiku to gratuluje możecie sobie przybić piątkę. takie tępe myślenie o "januszach pod.alaczach " to rodem z komuny. wtedy władza (policja ) była zła. teraz już tak nie jest ,komuna się skończyła dawno temu - niestety myślenie cwaniaczków i mądrych ponad wszystko pozostało. podsumowując jeżeli nadarzy się okazja będę miał możliwość wysłania filmiku z takim idiotą jak ten na filmie to na pewno go wyślę i pójdę na przesłuchanie w charakterze świadka,

       • 1 0

    • a jak puszczą auta w poniedziałki z parzystymi a we wtorki z nieparzystymi numerami rej.

     to co zrobisz?

     • 1 1

  • (4)

   a jak ktoś zaciuka twoją matkę a ty będziesz tego świadkiem to co, też nie zakapujesz? wg ciebie nie bo od łapania zbirów jest policja a nie niespełnieni społecznicy.

   • 75 13

   • On sam ustala sobie prawo i wybiera przepisy które jego zdaniem są ważne, a które nie, jakie przestrzega, a jakich nie i oczywiście na które "wypada" donośić a na które przeciwnie.

    • 57 2

   • (1)

    Spolecznicy nagrali przestepcow na tasmach i co? I jedno wielkie G z tego wyniklo. Jest afera tasmowa i nikt nic z niej nie robi.
    Wiec albo prawo rowne dla wszystkich albo walic prawo.

    • 8 9

    • w państwie teoretycznym prawo jest tylko dla małych, ci więksi sami ustalają reguły

     • 5 0

   • ale matka siedzi z tyłu.

    • 3 0

  • 100% popieram !

   • 1 9

  • Szkoda mi ciebie. (2)

   Zebys zrozumial dlaczego ludzie wysylaja nagrania to chyba by musieli ci piraci drogowi zabic kogos z rodziny .

   • 37 6

   • (1)

    dlaczego wysyłają?Bo są małymi zawistnymi antyspołecznymi gnidami?Coś więcej do zrozumienia jest?Tacy sami frajerzy wyślą uprzejmy donos na kartce w kratkę do skarbówki jak zobaczą że masz nowy samochód.

    • 3 20

    • Antyspołeczną gnidą jest ten, który daje się uwiecznić na filmie podczas wykonywania idiotycznych manewrów w ruchu ulicznym.

     • 14 0

  • jednostka aspołeczna (3)

   Ty od "biednej konfitury" Życie w społeczeństwie wymaga przestrzegania pewnych zasad. Jedną z zasad jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Przedstawione na filmie sytuacje są przykładem ewidentnej głupoty i ignorowania ustalonych przepisów i nie są błahe. Tak więc ty nazywaj mnie konfiturą, ja ciebie aspołecznym idiotą i będzie równo. A i tak będę zgłaszał podobne zachowania na drodze.

   • 44 11

   • (2)

    zasad?Powiedz to kretynie policji celebrytom politykom i sędziom którzy sobie na te twoje zasady leją

    • 2 8

    • (1)

     uważam, że powinno się wszędzie przy drogach sadzić dęby
     odsiały by niektórych idiotów
     skoro policji nie daje rady

     • 9 0

     • słupki wyrwane przez Awolva znowu pokrzywione
      czy to też recydywiści na kokainie?

      • 0 0

  • obejrzyj film. Typek z mitsubishi na czerwonym i ten ostatni "miszcz prostej" to nie powinni za kółko siadać.

   • 23 1

  • frajerze dęty, chyba mieszkasz w starej kamienicy w komunalnym mieszkaniu (4)

   masz komunistyczne przyzwyczajenia nie dbania o siebie i o innych- empatia własnie odróznia ludzi od podludzi, patologii i umysłowej kambodży z ławki pod blokiem

   • 16 5

   • empatia to cecha moralności niewolniczej, właściwej jak to określiłeś podludziom, patologii, Słowem pomieszałeś pojęcia. Pytanie: matołek czy manipulant?

    • 3 14

   • (2)

    ja o siebie umiem zadbać ale nie życzę sobie troski o mnie ze strony przygłupiego kapusia

    • 3 8

    • chłopie, a Ty myślisz, że policjanci polscy lub amerykańscy pracują w policji, (1)

     aby kierować się szlachetnymi pobudkami? Może tak jest, kiedy maja 15 lat i marzą o policji, a potem to zaczynają kombinować i uczyć się... Widziałeś policje amer. w akcji? A kanadyjską konną, kiedy nam taserem zabijali p. Roberta na lotnisku?

     • 0 1

     • wam zabili pana Roberta?

      Współczuję.......biedactwa

      • 0 0

  • A jak byś myślał gdyby.............? (3)

   A jak byś myślał, gdyby taki kierowca z filmu konfitury zabił bliską CI osobę. Ulica to nie Eldorado.

   • 9 5

   • A co ma wspólnego Eldorado z ruchem ulicznym?? (2)

    Nie masz pojęcia głąbie o czym piszesz!!! Hahsga

    • 3 6

    • (1)

     On miał na myśli Kongo.

     • 0 0

     • albo Meksyk

      ale poleciał w stylu Kanada

      • 0 0

  • Ale ty jesteś pozbawiony mózgu, serio.

   Lepiej pozwolić aby ci piraci zabijają ludzi na drodze niż zgłosić do drogówki ?
   Niezła logika... bezmózgiego ignoranta.

   • 13 1

  • Śmieć

   ty smieciu

   • 0 3

  • A jest panu znana instytucja "interwencji obywatelskiej"?

   • 0 0

  • Smieszny Jestaś

   Jak Cie okradną to nie zgłosisz na Policję Bo to donosicielstwo

   • 0 0

  • jak

   Oby ci jakiś Schumacher nie najechał na to i owo.

   • 0 0

 • (4)

  Nawet kablować ciężko w Polsce :-D

  • 201 28

  • Otóż to.Nie dość,że zapolicję odwala się brudną robotę to jeszcze porządnie pracować przeszkadzają.

   • 17 2

  • A dla mnie taki kierowca jest jak terrorysta - nie wiadomo kiedy i ilu niewinnych ludzi zabije , tylko zamiast pasa z ładunkami ma samochód i kierownicę

   • 19 1

  • wynika z tego, że ciężkie jest życie ORMOwca

   • 3 3

  • Co za kraj! Nawet donosicielom jest pod górkę.

   • 4 1

 • Jak by były normalne ograniczenia, to by tego nie było. Droga prosta a ograniczenie do 50. (28)

  • 112 140

  • (16)

   konfidenci

   • 68 156

   • Bandyci. (4)

    • 32 2

    • złodzieje! (3)

     • 11 2

     • (2)

      terroryści

      • 14 2

      • Piraci !!! (1)

       • 0 0

       • Ko-mu-niś-ci!

        • 0 0

   • drogowe lajzy i mordercy

    • 24 0

   • (3)

    Tylko Bałtyk Gdynia rzondzi!

    • 2 7

    • (2)

     wzguża nowodki.

     • 9 2

     • (1)

      przenajświętszego maksymiliana nowotki

      karola marksa hallera

      komarowa schopenhauera

      adolf hitler monte cassino

      • 2 0

      • Adolfa to był ciąg Zwycięstwa-Grunwaldzka-Niepodległości-(Zwycięstwa-Świętojańska-Plac Kaszubski) za WMG (i wojny.) Monciak to była Seestraße (ul. Morska)

       • 3 0

   • (4)

    http://ciekawostkihistoryczne.pl/2012/07/31/donosiciel-najlepszy-przyjaciel-gestapo/

    • 4 16

    • (3)

     tyle że tu nie mowa o donoszeniu okupantowi, a własnemu wymiarowi sprawiedliwości. życzę ci z całego serca, żeby bandyci na których nie doniosłeś rozwalili ci łeb.

     • 19 4

     • (2)

      WŁASNEMU wymiarowi sprawiedliwości? weź się puknij w ten twój łeb

      • 1 7

      • (1)

       no, jeśliś złodziejem, dilerem, oszustem, piratem drogowym to tak, to zapewne nie jest TWÓJ wymiar sprawiedliwości, tylko praworządnych obywateli, których obywatelskim obowiązkiem jest donosić na ciebie, byś zgnił w pierdlu w Sztumie. czego też z całego serca ci życzymy.

       • 7 1

       • Trollencio - Konfidencio - dobrze prawisz :-)

        Czym innym jest donos z zazdrości albo sprzedanie kogoś wrogowi, a czym zupełnie innym dla dobra ogólnego i tępienia zła, głupoty, bezmyślności, unikania tragedii.

        • 2 0

   • gimbus się odezwał.

    • 8 0

  • droga prosta jak twoje zwoje...

   • 27 0

  • Jak by była krzywa to byś wiedział, że tory tez były złe oraz szyny

   • 5 0

  • (4)

   poczytaj wiadomości. Na A4 zginęły 4 osoby. Doraga prosta, prędkość dozwolona 140km/h.

   • 13 4

   • (3)

    A widzisz różnicę miedzy 50 a 140?!
    W wielu miejscach można bezpiecznie podnieść prędkość do 70 i nic złego się nie stanie. I tak wszyscy jeżdżą szybciej.
    Tak naprawdę to chodzi o łatwość nabijania kasy na mandatach i statystyki policyjne.

    • 5 10

    • (2)

     I gdybyś kiedykolwiek np. jeździł zawodowo po Polsce, wiedział byś, że w wielu miejscach np. na przynajmniej kilku drogach krajowych podniesiono limit z 50 do 70 (np. w obszarach zabudowanych, ale o rozproszonej zabudowie oddalonej od drogi). A np. w Gdańsku podniesiono limit na trasie W-Z.

     • 0 0

     • (1)

      Ale to wciąż za mało miejsc. Elbląska aż się prosi o podniesienie prędkości, bo tam tylko jeden pusty chodnik w oddali od jezdni. Pieszego tam nigdy nie widziałem. I wiele innych miejsc.
      Trasa W-Z jest pięknym przykładem, że podniesienie prędkości jest bezpieczne.
      Przez nadmierne ograniczenia kierowcy przyzwyczajają się do ignorowania ograniczeń i nie reagują na te które akurat są zasadne.

      • 5 2

      • Elbląska to się prosi o remont nawierzchni ;) i gdzie tam chcesz podwyższać prędkość, na tym kawałeczku od Głębokiej do Sucharskiego? Bo dalej jest węzeł, potem zakręt, potem wiadukt i koniec 2 pasów, potem brama Rafinerii. Do Przejazdowa szybciej, a niewiele dalej (1 km, czyli 12% długości) jest Sucharką i POGiem.

       • 2 1

  • Aha, ten zakręt, którym wjeżdża się na jezdnię Obwodnicy, jest "prosty"?

   Euklides nieruchomo przewraca się w grobie.

   • 5 1

  • W wielu miejscach to mieszkancy domagaja sie ograniczenia predkosci i fotoradaru. Tobie sie wydaje, ze to pare chalup i prosta droga. Ale jesli wszyscy tam jezdza 100km/h to oni nie maja jak wyjechac z tej swojej chalupy, czy przejsc z jednej do drugiej, do tego potworny halas samochodow. Sa zupelnie uziemieni. Jak chcesz jechac szybko to lec na autostrade.

   • 3 0

  • i skoro według ciebie ograniczenie jest bez sensu

   to uważasz, że możesz je bezkarnie łamać? gratuluję dobrego samopoczucia. Życzę ci, żebyś przekraczając prędkość na takim "głupim zakazie" zabił kogoś. Ciekawe jak wtedy będziesz śpiewał!

   • 0 0

  • ale baranie jeden z drugim jak jedziesz do niemic to sie nawet nie zastanawiasz czy ograniczenie do 50km jest slusznie postawione tylko jedziesz 50. dlaczego? ano dlatego ze mozesz zaplacic 200 i wiecej eurosi.

   • 0 0