• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Nie można sprzedać Maxima, ale działki obok już tak

Piotr Weltrowski
9 marca 2022 (artykuł sprzed 2 lat) 
Najnowszy artykuł na ten temat Hotel w miejscu Maxima. Studencka wizja
Lokalizacja obu działek sąsiadujących z dawnym klubem Maxim jest niezwykle atrakcyjna. Lokalizacja obu działek sąsiadujących z dawnym klubem Maxim jest niezwykle atrakcyjna.

Sąsiadują bezpośrednio z dawnym klubem Maxim, mają powierzchnię 3707 m kw. i kosztują co najmniej 18 mln zł. Gdynia wystawiła na sprzedaż dwie działki przy ul. OrłowskiejSądzisz, że Gdyni uda się sprzedać obie działki?

Działki wystawione na sprzedaż znajdują się przy ul. Orłowskiej 17Mapka.

Wcześniej wchodziły one w skład pełnego pakietu terenów, które miasto próbowało sprzedać razem z byłym klubem Maxim oraz przedwojennym pensjonatem Czerwony Dwór.

Sprzedaż całości została zablokowana w ubiegłym roku z powodu roszczeń osoby podającej się za spadkobiercę działki, na której znajdują się ruiny Maxima i Czerwony Dwór.

Dlatego też miasto zdecydowało - bez oczekiwania na rozstrzygnięcie w kwestii roszczeń - sprzedać tę część terenu, której roszczenia te nie obejmują.

- Działki wystawione na sprzedaż to teren niezabudowany, porośnięty krzewami i częściowo ogrodzony, posiadający jednak dostęp do podstawowego uzbrojenia - mówi Agata Grzegorczyk, rzecznik gdyńskiego magistratu.

Nowy właściciel działek w majuZgodnie z aktualnym planem miejscowym, wystawione na sprzedaż działki mogą być w przyszłości zabudowane obiektami o funkcjach turystycznych i kulturalnych lub budownictwem wielorodzinnym.

Cena wywoławcza za cały teren to 18 540 000 zł. Żeby wziąć udział w przetargu trzeba do 2 maja wpłacić dziesięcioprocentowe wadium. Sam przetarg rozstrzygnięty ma zostać 6 maja.

Wieloletnia epopeja ze sprzedażą MaximaMaxim był lokalem legendarnym nie tylko w Gdyni. Klub rozsławił zespół Lady Pank, który swój przebój "Tańcz, głupia tańcz" rozpoczął wersem: "U Maxima w Gdyni". Za czasów PRL-u Maxim cieszył się renomą najbardziej ekskluzywnego lokalu w Trójmieście. Balowała tu zarówno bohema, jak i trójmiejski półświatek.

Klub działał do 2004 roku. Od tego czasu sam budynek stoi nieużywany. Już dawno zamienił się w ruinę. Już w 2008 roku władze Gdyni, które odzyskały teren od dawnego dzierżawcy, tłumaczyły, że budynek nadaje się tylko do rozbiórki.

Sama saga ze sprzedażą terenu po dawnym klubie i sąsiadujących działek ciągnie się od ponad dekady. Najpierw nie było chętnych ze względu na wysoką cenę, a późniejsze przetargi rozbijały się najpierw o skargi dotyczące nowych planów miejscowych dla Orłowa, a później (i ostatecznie) o roszczenia rzekomych spadkobierców.

Maxim niszczał i niszczeje. Ostatnio pojawiła się nawet propozycja rozbiórki obiektu, ale ostatecznie miasto zdecydowało się tylko na prace porządkowe i zabezpieczające.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (85)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane