• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Nie stać na drogi prąd, ale stać nas na własną "elektrownię"

15 kwietnia 2021 (artykuł sprzed 1 roku) 

Ceny prądu rosły, rosną i będą rosły. Czy można uniknąć tych podwyżek? Tak i każdy może zrobić to sam lub... w duecie! Najlepszym rozwiązaniem jest montaż instalacji fotowoltaicznej, która przy obecnych cenach prądu zwróci się już po pięciu latach. A gdy bark ci gotówki? Dzięki dobrym partnerom pierwszą ratę za "swoją elektrownię" zapłacisz dopiero po trzech miesiącach.Analizując politykę energetyczną Polski eksperci szacują, że koszty energii dla odbiorców w latach 2020-2025 będą rosły systematycznie. Zaczęło się od 9,5 proc. w 2020 roku, poprzez 11 proc. w 2021 i ponad 4 proc. w 2022 roku, licząc rok do roku - podaje Instytut Energetyki Odnawialnej. W ciągu ostatnich 20 lat koszt 1 kilowatogodziny w naszym kraju zwiększył się o 128 proc. Tej tendencji nie uda się zatrzymać, w najbliższym czasie, a może i w dużo dłuższej perspektywie, bo inwestycje w energetykę, głównie tzw. czystą wciąż są w fazie planowania. W tej sytuacji kolejne podwyżki, wynikające m.in. z obecnych wzrostów cen praw do emisji dwutlenku węgla, mamy jak w banku.

Stare powiedzenie mówi: "umiesz liczyć, licz na siebie". Nie czekaj więc na wielkie energetyczne inwestycje, sam zostań inwestorem i właścicielem... elektrowni. Fotowoltaika to rozwiązanie dla każdego, kto myśli perspektywicznie i chce ograniczyć wysokość rachunków za prąd. To jednorazowy koszt, który zwraca się po pięciu-sześciu latach, a potem przez kolejne dekady instalacja pracuje bez kosztów. Dzięki instalacji fotowoltaicznej jesteśmy w stanie zredukować opłaty za tzw. energię czynną do 0. Jeżeli bez instalacji fotowoltaicznej płacimy np. 350 zł miesięcznie za energię elektryczną, to po jej montażu jesteśmy w stanie obniżyć rachunki do nawet 20-30 zł (koszty stałe).

Jakie są więc wszystkie korzyści z instalacji fotowoltaicznej dla budynków mieszkalnych?
 • gwarantowana niezależność energetyczna;
 • zwrot z inwestycji już po pięciu-sześciu latach;
 • oszczędności na przyszłość, bo nie musimy się przejmować podwyżkami prądu przez ok. 40 lat;
 • wyższa wartość nieruchomości, na której znajduje się instalacja;
 • dbamy o środowisko naturalne dla siebie i kolejnych pokoleń.

To nie koniec. Wybierając odpowiedniego partnera, który zajmuje się fotowoltaiką, możemy też zyskać dodatkowe rabaty. Na rynku działają już firmy, które kompleksowo zajmują się fotowoltaiką. Od wyboru wariantu i odpowiedniej instalacji, przez pomoc w zdobyciu finansowania i dotacji, po sam montaż i uruchomienie, i co ważne, zgłoszenie do OZD (Operatora Sieci Dystrybucji). Taką firmą jest Sunny Roof z Gdyni, należąca do Finance Consulting Group.

- Zapewniamy też kompleksowe doradztwo oraz obsługę w zakresie finansowania. Decydując się na współpracę z nami można liczyć na pełne wsparcie i profesjonalizm, który przyniesie realne korzyści - mówi Tomasz Krupski, prezes Sunny Roof.

Fotowoltaika dla rolnika, biznesu czy domu? W Sunny Roof oferują rozwiązania dostosowane do indywidualnych potrzeb. Fotowoltaika dla rolnika, biznesu czy domu? W Sunny Roof oferują rozwiązania dostosowane do indywidualnych potrzeb.

Można też skorzystać z... autorskiego programu rabatowego Sunny Roof, czyli "w duecie taniej". Jeżeli podpiszemy umowę razem ze znajomymi lub rodziną to zyskamy dodatkowy rabat. Do tego, dzięki temu, że firma Sunny Roof współpracuje z renomowanymi instytucjami finansującymi można skorzystać z programu odroczonej płatności do trzech miesięcy. Co to oznacza? Zbuduj instalację teraz, a pierwszą ratę za "swoją elektrownię" zapłać po trzech miesiącach.

- W ramach naszej działalności dla każdego możemy znaleźć dogodne finansowanie od rozwiązań kredytowych oraz leasingowych dla instalacji fotowoltaicznych, oferując pełne wsparcie na każdym etapie procesu kredytowego, po proces uzyskania dotacji, jakich sporo się ostatni pojawiło. Dzięki temu nasi klienci mogą w wygodny i szybki sposób poznać pełną ofertę bez konieczności angażowania kilku instytucji - mówi Tomasz Krupski.
Jako ekspert w zakresie fotowoltaiki Sunny Roof działa na rynku od 2016 roku. Zajmuje się projektowaniem oraz montażem instalacji fotowoltaicznych. Swoją działalność opieramy na wszechstronnej analizie potrzeb klienta. Fotowoltaika dla rolnika, biznesu czy domu? W Sunny Roof oferują rozwiązania dostosowane do indywidualnych potrzeb. Firma specjalizuje się również w optymalizacji kosztów energii elektrycznej oraz gazu.

Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie:
 • instalacji fotowoltaicznych (audyty fotowoltaiczne, sprawdzanie możliwości wybudowania mini elektrowni PV oraz ich wykonanie);
 • obniżania cen za energię elektryczną;
 • doboru taryf i mocy w celu minimalizacji kosztów z tym związanych;
 • audytów oświetlenia, doboru i wykonywania oświetlenia LED;
 • pozyskania dofinansowania na montaż oświetlenia LED;
 • reprezentowania firmy u obecnego dystrybutora;
 • tworzenia nowych przyłączy energii.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Miejsca

 • SunnyRoof Chwaszczyno, Kaszubska Droga 13 B Mapa

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (83)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane