Nielegalna wycinka wyszła na jaw przez bałagan

interwencja trojmiasto.pl

Ścięte gałęzie drzew, w sporej ilości, zalegały do dziś na chodniku w reprezentacyjnej części Gdańska, bo chętnych do ich posprzątania nie było. - Minęły już prawie dwa tygodnie. To niebywałe, że nikt przez tak długi czas tego nie wywiózł - mówi nasz czytelnik, który zwrócił uwagę na bałagan. Po naszej interwencji urzędnicy od razu uprzątnęli teren. Zapowiadają też, że o sprawie zniszczenia drzew zawiadomią policję, bo okazało się, że wycinka była nielegalna.Jak oceniasz czystość okolicy, w której mieszkasz?

dobrze, nie ma problemu zaśmieconych terenów 27%
średnio, są miejsca zadbane, ale też sporo zaśmieconych 44%
źle, w całej okolicy jest pełno śmieci 29%
zakończona Łącznie głosów: 1456
Gdy na początku czerwca opisaliśmy problem zaśmieconych podwórek na terenie Głównego Miasta w Gdańsku, na kolejne sygnały ws. bałaganu nie musieliśmy długo czekać.

Zgłoszeń o przepełnionych śmietnikach dostaliśmy wiele, regularnie wysyłane są też one do Raportu z Trójmiasta, za co dziękujemy czytelnikom.

Trzeba jednak przyznać, że ostatni z takich sygnałów był dosyć nietypowy.

Piły w ruch przed 5 rano, gałęzi nikt nie zabrał- W temacie zaśmieconych podwórek w śródmieściu Gdańska chyba przebiję wszystko. Przed godz. 5 rano - nie żartuję, przed godz. 5, w sobotę, 5 czerwca, ktoś powycinał piłą spalinową kilkanaście zdrowych gałęzi, grubych pałąków drzew na rogu ul. św. Ducha i LatarnianejMapka. Czyli w samym centrum miasta, naprzeciwko Hotelu Wolne Miasto, 10 metrów od Teatru Wybrzeże - poinformował nas 15 czerwca pan Radosław, nasz czytelnik. - I teraz niespodzianka. Od tego czasu minęły niemal dwa tygodnie, a ścięte gałęzie jak leżały, tak leżą na ulicy, na chodnikach (obie strony), na śmietniku. Wszystko wywalone po całości. Przypominam, że nie mówimy o peryferiach miasta, tylko o reprezentacyjnym miejscu w centrum, gdzie notorycznie jeździ straż miejska. Cóż, jak widać, służby miejskie nie przejmują się takimi obrazkami - dodaje.
Nasz czytelnik zaznacza, że zaśmiecony teren, który widać na zdjęciu, nie należy do wspólnoty mieszkaniowej, tylko podlega pod miasto.

Wybraliśmy się na miejsce w środę rano - gałęzie w sporej ilości nadal tam leżały. Zajmowały połowę długości chodnika, skutecznie uniemożliwiając pieszym poruszanie się po nim. Estetykę zastanego tam widoku lepiej pomińmy milczeniem.

Bałagan przy ul. św. Ducha w Gdańsku

Od 2 tygodni nie mogą tego posprzątać. z piątku na sobotę 5 czerwca ktoś powycinał piłą spalinową kilkanaście zdrowych gałęzi, grubych pałąków drzew na rogu Św. Ducha / Latarnianej. I teraz, surprise, surprise, minęło niemal 2 tygodnie a ścięte gałęzie jak leżały, tak leżą na ulicy, na chodnikach (obie strony), na śmietniku. Wszystko wywalone po całości. Jeżeli ktoś by pytał - te chodniki w centrum nie należą do wspólnoty, teren między śmietnikiem a budynkami także nie.


Zapytaliśmy więc Gdański Zarząd Dróg i Zieleni, kiedy góry ściętych gałęzi zostaną posprzątane i dlaczego tak długo nie zostały. Poprosiliśmy też o informację, w ramach jakich prac podcinano tam drzewa.

Podcięcie drzew to nielegalne działanie, ale miasto posprzątało bałaganOkazuje się, że miasto nie zlecało tam takich prac. Działanie związane z podcięciem gałęzi było więc nielegalne. Nie wiadomo, kto i na jakiej podstawie je zrealizował. Po naszej interwencji GZDiZ tego samego dnia uprzątnął jednak teren.

- Dziś gałęzie zostały uprzątnięte przez służby GZDiZ. Ze względu na nielegalny charakter przeprowadzonych zabiegów wyślemy w sprawie zniszczenia drzew zgłoszenie na policję i do Urzędu Marszałkowskiego - informuje Magdalena Kiljan, rzeczniczka GZDiZ. - Teren nie jest w zarządzie GZDiZ, w związku z tym nie przeprowadzamy tam prac w ramach bieżącego utrzymania. Wykonujemy tam wyłącznie prace interwencyjne - dodaje.

Szukasz nieruchomości w centrum Gdańska? Sprawdź oferty

Mieszkania po remoncie w doskonałej lokalizacji
1 049 000 zł
Mieszkania po remoncie w doskonałej lokalizacji
Gdańsk, Śródmieście
Kawalerka z widokiem na bazylikę Mariacką
480 000 zł
Kawalerka z widokiem na bazylikę Mariacką
Gdańsk, Stare Przedmieście
Zamieszkaj w sercu Gdańska! | Granaria II etap
705 760 zł
Zamieszkaj w sercu Gdańska! | Granaria II etap
Gdańsk, Śródmieście

Opinie wybrane


wszystkie opinie (189)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »

Najczęściej czytane