Fakty i opinie

stat

Nieodpowiedzialni autostopowicze na obwodnicy

artykuł czytelnika
Nie wszyscy autostopowicze ustawiali się na poboczach.
Nie wszyscy autostopowicze ustawiali się na poboczach. mat. prasowe

W sobotę grupy autostopowiczów nie tylko zatrzymywały kierowców w niedozwolonych miejscach na obwodnicy. Niektórzy chodzili pomiędzy jezdniami, albo po pasach zjazdowych. To cud, że nikomu nic się nie stało - pisze nasz czytelnik, pan Wojciech, a my dołączamy się do apelu o zabraniu na wyjazd także rozsądku.Co zrobić, by nie dopuścić do podobnych zdarzeń w przyszłości?

nic, przecież to tylko jeden dzień, nie przesadzajmy 15%
zmusić organizatora do solidnych szkoleń uczestników 21%
karać osoby łamiące przepisy 56%
ukarać organizatora 8%
zakończona Łącznie głosów: 1005
W sobotę rozpoczęły się "Międzynarodowe Mistrzostwa Autostopowe", których ideę opisaliśmy w tekście Autostopem do Chorwacji. Ostatnie miejsca w mistrzostwach świata. Według naszego czytelnika wielu uczestników imprezy, najwyraźniej zapomniało o zabraniu ze sobą zdrowego rozsądku. Oto opowieść pana Wojciecha:

Według danych organizatora, Polskiego Klubu Przygody, z Trójmiasta ruszyło 540 uczestników. Szkoda, że organizatorzy nie wyszkolili ich na temat zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego. A to moim zdaniem powinno być obowiązkowe, szczególnie po tym co zobaczyłem na Trójmiejskiej Obwodnicy, która jest drogą ekspresową.

Pomiędzy węzłami Wielki Kack i Osowa napotkałem na kilkanaście grupek, które zatrzymywały samochody na poboczu obwodnicy. Pomijam fakt, że chodzenie po drodze ekspresowej poza przejściami dla pieszych przy skrzyżowaniach jest zakazane. Stwarzało to jednak ogromne zagrożenie w ruchu, a samo zatrzymywanie pojazdów jest niezgodne z przepisami.

Kodeks drogowy, Art. 49: "3. Zabrania się zatrzymania lub postoju pojazdu na autostradzie lub drodze ekspresowej w innym miejscu niż wyznaczone w tym celu. Jeżeli unieruchomienie pojazdu nastąpiło z przyczyn technicznych, kierujący pojazdem jest obowiązany usunąć pojazd z jezdni oraz ostrzec innych uczestników ruchu."

Jednak to co wyprawiali uczestnicy tych mistrzostw na odcinku przed Osową, jest niczym w porównaniu z tym co działo się na wysokości gdańskiego Reala. Grupki z karrtonami z nazwami miast chodziły pomiędzy jezdniami obwodnicy, po pasach zjazdowych i zatrzymywały samochody na pasie wjazdu w kierunku południowym.

Wielkie "brawa" dla organizatorów za takie wyszkolenie autostopowiczów. Wyładowany telefon nie pozwolił mi zadzwonić na policję. Szkoda, bo dla tych autostopowiczów przydałaby się najwyższa możliwa kara za stwarzanie zagrożenia w ruchu drogowym. Mam nadzieję, ze podczas imprezy nie wydarzy się żadna tragedia, chociaż patrząc na nieodpowiedzialne zachowanie tych ludzi, nie zdziwiłbym się gdyby w ciągu kilku dni pojawiła się w prasie jakaś tragiczna wiadomość.
Co Cię gryzie - artykuł czytelnika to rubryka redagowana przez czytelników, zawierająca ich spostrzeżenia na temat otaczającej nas trójmiejskiej rzeczywistości. Wbrew nazwie nie wszystkie refleksje mają charakter narzekania. Jeśli coś cię gryzie opisz to i zobacz co inni myślą o sprawie.

Opinie (129) 6 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.