Fakty i opinie

Nowe mieszkania, domy i wille na Ujeścisku


Na Ujeścisku zobacz na mapie Gdańska w niedużej odległości od siebie aż cztery inwestycje realizuje tamtejsza spółdzielnia mieszkaniowa. Wszystkie sprzedają się jak świeże bułeczki. Nieco dalej rozpoczyna się zapowiadana od dawna budowa willowego osiedla na Kozaczej Górze zobacz na mapie Gdańska.Jak oceniasz jakość inwestycji mieszkaniowych realizowanych przez spółdzielnie?

poziom wykonania jest wysoki na tle pozostałych ofert 15%
nie odbiegają standardem od tego, co oferuje większość deweloperów 33%
w relacji cena do jakości taka oferta jest bardzo konkurencyjna 21%
są znacznie gorzej wykonane w porównaniu z tym, co oferuje rynek 31%
zakończona Łącznie głosów: 375
Wszystkie inwestycje powstaną w południowej części dzielnicy, po zachodniej stronie al. Havla. To bardzo atrakcyjny rejon Ujeściska. Jego podstawowym atutem jest lokalizacja. Można stamtąd dojechać w 15 minut tramwajem do centrum Gdańska, a w ciągu kilku minut znaleźć się na prowadzącej do obwodnicy al. Armii Krajowej.

Dlatego deweloperzy chętnie lokalizują w tym rejonie swoje inwestycje (m.in. Dwa Tarasy Polnordu). Najbardziej aktywna jest jednak Spółdzielnia Mieszkaniowa Ujeścisko, która realizuje budowę domów szeregowych, a wkrótce ruszy także z budową dwóch domów wielorodzinnych.

- W przypadku każdej z prowadzonych przez nas inwestycji pierwszeństwo zakupu mają członkowie spółdzielni. Dopiero potem mieszkania trafiają na wolny rynek - mówi Grzegorz Harasymiuk, prezes SM Ujeścisko.
Pierwsza inwestycja - Przy Oczkach - swoją nazwą nawiązuje do istniejących w pobliżu oczek wodnych przy ul. Przemyskiej zobacz na mapie Gdańska. W liczącym pięć kondygnacji naziemnych budynku powstaną w sumie 103 mieszkania o powierzchni od 38 do 107 m kw.

graf. Trojmiasto.pl
W pomieszczeniach podziemnych znajdować się będzie ogólnodostępny dla mieszkańców kompleks składający się z trzech saun, siłowni, sali fitness oraz pomieszczenia rekreacyjnego, w którym będzie się znajdował stół bilardowy oraz wygodne kanapy.

Budynek będzie ogrzewany za pomocą systemu pomp cieplnych, pobierających ciepło z głębi ziemi.

Chociaż realizacja wystartuje dopiero w II kwartale tego roku i potrwa do III kwartału 2017 r., to z całej puli sprzedanych zostało już 95 mieszkań. Nic dziwnego, skoro metr kwadratowy kosztuje ok. 3920 zł. Do tego trzeba jednak doliczyć obowiązkowe miejsce w hali garażowej w cenie 22 tys. zł.

Latem spółdzielnia ruszy z kolejną realizacją zlokalizowaną również przy ul. Przemyskiej, ale nieco na południe zobacz na mapie Gdańska. "August" będzie budynkiem składającym się z pięciu naziemnych kondygnacji, ale w jego wnętrzu znajdzie się 77 mieszkań o metrażach od 27 do 116 m kw.

W tym przypadku również mieszkania sprzedają się znakomicie. Wystarczy powiedzieć, że do kupienia pozostało już tylko 16 z nich. Cena metra wynosi 3950 zł. Podobnie jak w poprzedniej inwestycji, także tutaj do kosztów trzeba doliczyć cenę miejsca postojowego w hali garażowej - 22 tys. zł.

"August" ma być gotowy w ostatnim kwartale przyszłego roku.

Z kolei w budowie są dwa etapy szeregowych domów jednorodzinnych. W ramach inwestycji Płocka Park i Płocka Park II przy ul. Płockiej zobacz na mapie Gdańska powstanie w sumie 87 domów. Wszystkie znalazły już swoich nabywców.

Domy będą oddawane sukcesywnie w IV kwartale tego roku i w pierwszym kwartale 2017 roku.

Pierwsze jaskółki zwiastujące inwestycyjną wiosnę pojawiły się także na znajdującej się nieopodal Kozaczej Górze zobacz na mapie Gdańska, gdzie właścicielem sporej części gruntów jest firma budowlana MTM z Gdyni. Jedna czwarta z liczącego 16 ha terenu została wydzielona pod zabudowę mieszkaniową, gdzie miało powstać osiedle willowe. Właściciel podzielił go na 40 mniejszych działek, uzbroił i w międzyczasie rozpoczął poszukiwanie nabywców. Na pozostałej części powstał ukryty w lesie park.

Od dłuższego czasu połowa z działek jest już sprzedana, ale do tej pory żaden z właścicieli nie ruszał z budową. Aż do teraz.

- Pozwolenie na budowę ma czterech właścicieli. Zabudowa dwóch działek już się rozpoczęła, a wkrótce ruszą prace także na dwóch kolejnych - zapowiada Władysław Grzech, wiceprezes MTM.

Opinie (207) 2 zablokowane

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.