Fakty i opinie

Od soboty trzeba zapłacić za wejście na sopockie molo

Najnowszy artukuł na ten temat

Sopot: kolejny przetarg na budowę nowego pomostu przy ostrodze molo

Wstęp na pomost będzie płatny do 29 września.
Wstęp na pomost będzie płatny do 29 września. fot. Łukasz Unterschuetz/Trojmiasto.pl

Od soboty za wejście na sopockie molo znów trzeba płacić. Bilety obowiązywać będą do 29 września. W tym roku ich cena nie wzrosła, co oznacza, że aby wejść na pomost dorosła osoba musi zapłacić 8 zł.W tym roku wejście na molo jest płatne od 27 kwietnia do 29 września.

Ceny biletów są identyczne, jak rok temu:

  • normalny 8 zł
  • ulgowy 4 zł
  • rodzinny (dwoje dorosłych oraz jedno dziecko) 18 zł
  • rodzinny (dwoje dorosłych oraz dwójka dzieci) 19 zł
  • rodzinny (dwoje dorosłych oraz trójka dzieci) 20 zł
  • karnet normalny upoważniający do 15 wejść na pomost 85 zł
  • karnet ulgowy 40 zł


Warto przy tym pamiętać, że wstęp na molo biletowany jest w określonych godzinach: od 27 kwietnia do 18 czerwca od godz. 8 do 21 (w piątki i soboty do godz. 23), a później, do 31 sierpnia codziennie od godz. 8 do 23, a od 1 do 29 września od godz. 8 do 20.

Piaskowa łacha przy molo w SopocieBiletowana jest też część nocy - jednak nie wszystkie. Bilet nocny (8 zł) wykupić trzeba w noce z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę od 27 kwietnia do 16 czerwca, a także w długi majowy weekend (do 5 maja) oraz w każdą noc od 19 czerwca do 1 września. Później nocny wstęp na molo jest darmowy.

Warto też pamiętać, że mieszkańcy Sopotu (posiadający kartę mieszkańca) oraz rezydenci przystani jachtowej na pomost wchodzą przez cały rok za darmo.

Naprawa pomostu wciąż trwaPrzed rozpoczęciem sezonu nie udało się zakończyć wszystkich prac naprawczych na molo. Przypomnijmy, że trwają one od początku kwietnia i zarządcy obiektu zapowiadali, że zrobią wszystko, aby zakończyły się przed długim majowym weekendem.

Ruszyła naprawa molo po jesiennych sztormach- Wciąż jeszcze naprawiane są dwa dolne pomosty. Mogę jednak zapewnić, że pomost główny oraz pomost przystani będą od początku otwarte - mówi Marcin Kulwas z Kąpieliska Morskiego Sopot, które dzierżawi obiekt od miasta.
Szacuje się, że prace naprawcze, których przeprowadzenie było konieczne po jesiennych i zimowych sztormach, mogą pochłonąć nawet ponad 100 tys. zł.

Opinie (234) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.