• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Okradł swoją partnerkę i wszystko przegrał na automatach

Ewa Palińska
5 grudnia 2023, godz. 16:00 
Opinie (78)
Liczył na wygraną na automatach. Zamiast tego zatrzymanego w Sopocie 31-latka czeka odsiadka, bo przegraną kasę ukradł z konta swojej partnerki. Liczył na wygraną na automatach. Zamiast tego zatrzymanego w Sopocie 31-latka czeka odsiadka, bo przegraną kasę ukradł z konta swojej partnerki.

Najpierw ukradł swojej partnerce kartę bankomatową, a później - znając kod PIN - wypłacił z bankomatu 1,7 tys. zł. Więcej - z uwagi na blokadę karty - wyciągnąć się nie dało, choć usilnie próbował. W chwili zatrzymania 31-latek wyznał policjantom, że wszystkie skradzione pieniądze przegrał na automatach.Zawiadomiła policję, bo partner ukradł jej pieniądzeCzy zdarzyło ci się kiedyś wziąć pieniądze partnera bez jego wiedzy?

3 grudnia ok. godz. 8:00 rano oficer dyżurny sopockiej policji został poinformowany o kradzieży pieniędzy.

- Mieszkanka Sopotu przekazała, że w nocy partner ukradł jej kartę płatniczą, a gdy weszła na konto bankowe, to zobaczyła, że zginęły jej pieniądze - informuje KMP w Sopocie. - Skierowani na miejsce policjanci potwierdzili zgłoszenie i ustalili, że sprawcą jest 31-letni sopocianin.


Wypłacał i wypłacał, póki nie zablokowano kartyMężczyzna nie miał najmniejszych oporów przed korzystaniem ze środków, jakie znajdowały się na koncie jego partnerki. Przeciwnie - wypłacał sobie gotówkę tak długo, jak tylko mógł.

- W wyniku prowadzonych działań funkcjonariusze zebrali dowody, z których wynikało, że sprawca mając skradzioną kartę i znając do niej kod PIN, cztery razy wypłacił pieniądze z bankomatu. Łącznie było to 1,7 tys. zł - informuje KMP w Sopocie. - Ponadto próbował on wypłacić kolejne 200 zł, ale nie udało mu się to z uwagi na blokadę karty.

Wszystko przegrał na automatachPolicjanci z Komendy Miejskiej Policji w Sopocie zatrzymali 31-letniego partnera kobiety jeszcze tego samego dnia. Ten w rozmowie przyznał się do popełnienia przestępstw. Oświadczył też, że wszystkie skradzione pieniądze przegrał, grając na automatach.

Po nocy spędzonej w policyjnej celi mężczyźnie ogłoszono zarzut kradzieży karty bankomatowej. Do tego podejrzany usłyszał cztery zarzuty włamania się do systemu bankowego poprzez posłużenie się kodem PIN i pokonanie zabezpieczeń elektronicznych, a następnie kradzieży z konta pieniędzy.Nie był "debiutantem", więc odpowie w warunkach recydywyPonadto ogłoszono mu jeden zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem pieniędzy z konta.

- Z uwagi na to, że 31-latek w przeszłości był już karany i odsiadywał wyrok pozbawienia wolności za podobne czyny, za te przestępstwa odpowie w warunkach recydywy - podkreśla KMP w Sopocie.
Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Popełnienie tych przestępstw w warunkach recydywy skutkuje tym, że sąd może wymierzyć karę zwiększoną o połowę.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (78)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane