Fakty i opinie

Opóźnia się budowa łącznika na południu Gdańska

W godzinach szczytu korek na Niepołomickiej sięga kilku kilometrów.
W godzinach szczytu korek na Niepołomickiej sięga kilku kilometrów. fot. czytelniczka/Raport z Trójmiasta

Wszystko wskazuje na to, że budowa wyczekiwanego przez mieszkańców południa Gdańska łącznika między ul. Łuczniczą a NiepołomickąMapka przesunie się w czasie. Miastu nie udało się do tej pory ogłosić nawet przetargu na inwestycję - mimo że zapowiadano go na 2020 rok.Czy budowa łącznika między Niepołomicką a Łuczniczą rozwiąże problem korków?

tak, to konieczna inwestycja, powinna powstać jak najszybciej 55%
łącznik się przyda, ale nie jest to najpilniejsza sprawa 31%
łącznik jest zupełnie niepotrzebny, można obejść się bez niego 14%
zakończona Łącznie głosów: 1055
Przypomnijmy: łącznik drogowy prowadzący z ul. Łuczniczej do Niepołomickiej to inwestycja, na którą mieszkańcy czekają od dłuższego czasu.

W listopadzie 2019 r. ze strony miejskich urzędników po raz pierwszy padły zapowiedzi, że zostanie on wybudowany z płyt, ale do dziś nic się w tym miejscu nie zmieniło.

Tymczasem w godzinach szczytu okolica korkuje się, o czym regularnie informują nas czytelnicy w Raporcie z Trójmiasta. W ostatnich dniach zator sięgał 2,5 km.

Korek na Niepołomickiej

2,5km korka na Niepołomickiej! Jeszcze niedawno były kilometrowe! Kiedy powstanie obiecany łącznik Niepołomicka - Łucznicza????


- Kiedy powstanie obiecany łącznik Niepołomicka - Łucznicza? - dopytują mieszkańcy południowych dzielnic Gdańska.
Sprawdziliśmy więc, na jakim etapie znajduje się inwestycja. Jak się okazuje - przetarg nie tylko nie został ogłoszony, ale też urzędnicy wciąż czekają na niezbędne decyzje administracyjne.

graf. trojmiasto.pl
- Przetarg na realizację łącznika nie został jeszcze ogłoszony, zadanie jest obecnie na etapie pozyskiwania niezbędnych do realizacji decyzji administracyjnych. Obecnie oczekujemy na pozwolenie wodnoprawne z Polskich Wód, które pozwoli na złożenie wniosku o pozwolenie na budowę, umożliwiającego rozpoczęcie robót - tłumaczy Agnieszka Zakrzacka z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.
Urzędniczka podkreśla, że plany dotyczące budowy łącznika się nie zmieniły, a postępowanie przetargowe zostanie ogłoszone po uzyskaniu wymaganych pozwoleń.

dla zadania pn. "Wykonanie tymczasowego połączenia ulicy Łuczniczej".

W sprawie głos zabrali przedstawiciele Wód Polskich.

- 18 czerwca 2020 r. został złożony wniosek, przez pełnomocnika Dyrekcji Rozwoju Miasta Gdańska - Mosty Katowice. Zarząd Zlewni w Gdańsku prowadzi postępowanie administracyjne w sprawie wydania pozwolenia wodnoprawnego na wykonanie urządzeń wodnych tymczasowego zarurowania potoku Maćkowego wraz z wykonaniem umocnienia koryta na wlocie i wylocie - tłumaczy Ewa Wiśniewska z Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie. - Ponieważ złożony wniosek był niekompletny, pełnomocnik DRMG (Mosty Katowice) wezwany został do uzupełnienia braków formalnych (m.in. pełnomocnictwo, wypis i wyrys z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego). Ponadto zakres wniosku a także operat wodnoprawny nie obejmował wszystkich rodzajów pozwoleń wodnoprawnych, które będą realizowane w ramach inwestycji o czym poinformowano wnoszącego podanie. Kompletne uzupełnienia, wraz z rozszerzeniem wniosku złożono pod koniec stycznia 2021. Zaznaczam, że sprawa dotyczy kształtowania zasób wodnych m.in. poprzez tymczasowego zarurowanego koryta wód płynących, wykonania urządzeń wodnych - podsumowuje.

"Alternatywny" - błotny dojazd do Niepołomickiej. Materiał archiwalny.


Mieszkania z rynku wtórnego w południowych dzielnicach Gdańska

3 -pok na Zakoniczynie w atrakcyjnej cenie!!
499 000 zł
Gdańsk Zakoniczyn
Mieszkanie Styl Studio / kolej PKM/ Winda/ Las
339 900 zł
Gdańsk Kiełpinek
Duże mieszkanie, panoramiczny widok na zatoke
899 900 zł
Gdańsk Morena

Opinie wybrane


wszystkie opinie (273)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »