Fakty i opinie

Paralotniarze znikną z panoramy Orłowa?

Wielu spacerowiczów zdążyło się już przyzwyczaić do widoku paralotniarzy w Orłowie zobacz na mapie Gdyni. Niektórzy przychodzili tam nawet głównie po to, by ich oglądać. Wiele wskazuje jednak na to, że przed nami sezon letni, w którym nie zobaczymy paralotniarzy w Gdyni. Powodem są zmiany na... lotnisku wojskowym.Czy podobał ci się widok paralotniarzy w Orłowie?

nie, wręcz przeszkadzali w spacerach 16%
nie zwracałem na nich uwagi 22%
tak, dodawali klimatu temu miejscu 62%
zakończona Łącznie głosów: 1356
Klif przy orłowskim molo był wymarzonym miejscem dla paralotniarzy, którzy przy sprzyjającym wietrze mogli z niego bezpiecznie startować i realizować swoje pasje. Gdy pogoda dopisała, na niebie można było podziwiać po kilka charakterystycznych kształtów jednocześnie. Ale w tym sezonie letnim raczej nie będziemy mieli do tego okazji.

- W Orłowie zmieniła się lotnicza strefa z MATZ na MCTR, a to oznacza, że już ani gdynianie, ani turyści nie zobaczą na orłowskim klifie paralotniarzy. Gdynia bez paralotniarzy na klifie już nie będzie tą samą Gdynią, a klif orłowski tym samym klifem - ubolewa pan Krzysztof, nasz czytelnik.

Szansą podpisanie porozumieniaO co chodzi? O zmiany na lotnisku wojskowym w Babich Dołach. Wojskowi przekonują, że chodzi o podniesienie bezpieczeństwa. I przypominają, że po zgłoszeniu lotu nadal będzie możliwe startowanie z Orłowa, choć najlepiej dla paralotniarzy będzie, gdy podpiszą stosowne porozumienie.

- W celu ułatwienia wykonywania lotów paralotniowych (w szczególności zwolnienia paralotniarzy ze spełnienia niektórych wymagań przestrzeni kontrolowanej) możliwe jest podpisanie porozumienia o współpracy pomiędzy odpowiednim organem MIL TWR a użytkownikami startowiska. Porozumienie to prowadzić może do wyznaczenia rejonu, w którym możliwe będą loty paralotniowe - informuje Szefostwo Służby Ruchu Lotniczego Sił Zbrojnych RP.
Podobne porozumienia z powodzeniem funkcjonują w innych miejscach w Polsce: m.in. w Powsinie, Konstancinie czy Szubinie.

Czytaj także: Paralotnie. Gdzie zacząć i ile to kosztuje?

Opinie (143) 2 zablokowane

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.