• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Pasażerka zakleszczona w autobusie. Kara za niedziałałający monitoring

Szymon Zięba
1 lutego 2024, godz. 07:00 
Opinie (129)
W autobusie linii 171, w którym zakleszczyła się kobieta, nie działał monitoring. Przewoźnik będzie musiał zapłacić za to kare. W autobusie linii 171, w którym zakleszczyła się kobieta, nie działał monitoring. Przewoźnik będzie musiał zapłacić za to kare.

W autobusie linii 171, w którego drzwiach zakleszczyła się pasażerka, nie działał monitoring. Dodatkowo przewoźnik nie zgłosił tego zdarzenia w centrali ruchu. Z tego powodu na przewoźnika nałożono karę w wysokości 1240 zł i 50 gr. Sprawę incydentu bada policja.

Pasażerka zakleszczona w autobusieZdarzyło się, że autobus lub tramwaj uciekł ci "sprzed nosa"?

Przypomnijmy: wydarzenia rozegrały się w środę, 24 stycznia, na wysokości przystanku Iławska na Osowej. Wówczas - wynika z relacji, która pojawiła się w Raporcie z Trójmiasta - ok. godziny 20:30 w drzwiach pojazdu utknęła jedna z pasażerek.

Według świadka kobieta miała być ciągnięta za autobusem po asfalcie. Kobiecie pomocy udzielili inni pasażerowie.

W sprawie poprosiliśmy o komentarz Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku. Pracownicy ZTM potwierdzili, że faktycznie doszło do "incydentu z pasażerką", ale nie informowali o jego szczegółach.

Podkreślali, że kluczowy dla sprawy jest monitoring, który wyjaśni, jak doszło do zdarzenia.

W autobusie 171 nie działał monitoringTeraz okazuje się, że nagrania z kamer autobusu 171 nie ma, bo... monitoring nie działał.

Autobus linii 171 zatrzymuje się przy przystanku "Iławska". To tu doszło do incydentu. Autobus linii 171 zatrzymuje się przy przystanku "Iławska". To tu doszło do incydentu.
- Niestety, jak informuje operator linii 171, czyli BP Tour, w pojeździe nie było sprawnego monitoringu. Nie ma więc nagrania z tego zdarzenia. Operator o sytuacji z udziałem pasażerki nie poinformował też Centrali Ruchu ZTM w Gdańsku. W związku z tym Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku, jako organizator transportu zbiorowego, nałoży na BP Tour kary (za brak powiadomienia i niesprawny monitoring). Sprawę, jak przekazał nam operator, bada policja - mówi Dagmara Szajda z Zarządu Transportu Miejskiego.


Znana jest natomiast relacja kierowcy, którego wersję ma potwierdzać świadek.

Pasażerka zakleszczona w drzwiach autobusu. Relacja kierowcyWynika z niej, że 24 stycznia kierowca linii 171 (nr pojazdu 8520) zadzwonił do swojego dyspozytora i poinformował, że kiedy stał na przystanku autobusowym w Osowej (przystanek "Iławska" 01) i czekał na wyjście wszystkich pasażerów z autobusu, jednej z pasażerek miała upaść na podłogę torebka.

W tym momencie włączony był już sygnał dźwiękowy informujący o zamykaniu się drzwi. Kierowca, jak tłumaczył, obserwując otoczenie, nie spodziewał się, że ktoś nagle może w ostatnich drzwiach wrócić do pojazdu. Odzież pasażerki została przytrzaśnięta gumami drzwi i kobieta została pociągnięta przez ruszający autobus.

W autobusie linii 171, w którym zakleszczyła się kobieta, nie działał monitoring. Przewoźnik będzie musiał zapłacić za to kare. W autobusie linii 171, w którym zakleszczyła się kobieta, nie działał monitoring. Przewoźnik będzie musiał zapłacić za to kare.
Kierowca widząc to, natychmiast się zatrzymał i podszedł do ostatnich drzwi. Pasażerka odmówiła wezwania na miejsce karetki pogotowia, twierdząc, że nic się jej nie stało, nie widać było też widocznych urazów.

Obecny na miejscu świadek zdarzenia potwierdził relację kierowcy, podał swoje dane. Na własne życzenie pasażerka została odwieziona do domu przez jednego ze świadków zdarzenia.1240 zł i 50 gr kary dla BP TourPrzewoźnik będzie musiał zapłacić teraz kary.

  • Za niezgłoszenie w czasie do 5 minut Zamawiającemu przerw lub zakłóceń w ruchu spowodowanych awarią pojazdu lub zdarzeniami losowymi, powodującymi przerwę w ruchu - 50 proc. ceny najtańszego biletu miesięcznego pełnopłatnego.
  • Za brak sprawnego albo brak włączonego jakiegokolwiek elementu systemu monitoringu - 600 proc. ceny najdroższego biletu miesięcznego pełnopłatnego.


W sumie to 1240 zł i 50 gr.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (129)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane