• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Zakleszczona pasażerka ciągnięta przez autobus? Szukają świadków

Szymon Zięba
29 stycznia 2024, godz. 10:10  Raport
Opinie (159)
aktualizacja: godz. 17:50 (29 stycznia 2024)
Do incydentu miało dojść w autobusie linii 171 na wysokości przystanku Iławska w Gdańsku. Zdjęcie ilustracyjne. Do incydentu miało dojść w autobusie linii 171 na wysokości przystanku Iławska w Gdańsku. Zdjęcie ilustracyjne.

Pasażerka linii autobusowej 171 miała zostać zakleszczona przez drzwi i ciągnięta przez jadący autobus. Poszukiwani są świadkowie zdarzenia, do którego doszło na wysokości przystanku Iławska na OsowejMapka. Przedstawiciele Zarządu Transportu Miejskiego podkreślają, że w sprawie zabezpieczony i przeanalizowany musi zostać monitoring.

Czytelnicy poinformowali nas o tym w Raporcie.
Widzisz coś ciekawego? + dodaj Raport


Aktualizacja, godz. 17:50Jak poinformował Tomasz Strug, ZTM nadal czeka na przekazanie nagrania z monitoringu przez przewoźnika. Sprawdzono natomiast drzwi autobusu - te powinny się otworzyć w sytuacji gdyby doszło do zakleszczenia.

Również kierowca autobusu miał zareagować od razu. Wątpliwości w tej sprawie wyjaśni zapis z kamer pojazdu.
Czy zdarzyło ci się być świadkiem niebezpiecznego zachowania kierowcy autobusu/tramwaju?

Wydarzenia rozegrały się w środę, 24 stycznia na wysokości przystanku Iławska na Osowej. Wówczas - wynika z relacji, która pojawiła się w Raporcie z Trójmiasta - około godziny 20:30 w drzwiach pojazdu utknęła jedna z pasażerek.

Według internautki miała być ona ciągnięta po asfalcie. Kobiecie pomocy udzielili inni pasażerowie.

W sprawie skontaktowaliśmy się z Zarządem Transportu Miejskiego. Urzędnicy wstępnie potwierdzają, że do incydentu faktycznie doszło, na razie jednak nie informują o jego szczegółach.

- Potwierdzamy zdarzenie z udziałem pasażera. W celu pełnego wglądu w sprawę wystąpiliśmy do operatora autobusu o zapis z monitoringu - przekazał nam Tomasz Strug z ZTM.


Pechowa linia 171. Przypadków zakleszczeń było więcej?Według relacji internautów to nie pierwszy podobny przypadek na tej linii. Jedna z kobiet, która wypowiedziała się w tej sprawie w mediach społecznościowych poinformowała, że również jej syn "zakleszczył" się w drzwiach pojazdu 171. Również i w tym przypadku zareagowali pasażerowie.W sprawie środowego incydentu poprosiliśmy ZTM o informację na temat wersji kierowcy autobusu oraz zapis monitoringu. Gdy otrzymamy odpowiedzi od organizatora przewozów, zostaną one opublikowane.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (159)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane