• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Pierwszy wiadukt nad Obwodnicą Metropolitalną otwarty

Michał Brancewicz
5 stycznia 2024, godz. 15:00 
Opinie (128)

Przejechaliśmy wiaduktem nad Obwodnicą Metropolitalną przed jego otwarciem

O godz. 14 drogowcy otworzyli dla ruchu wiadukt w ciągu ul. OliwskiejMapka w Chwaszczynie. To pierwszy obiekt udostępniony kierowcom, który powstaje w ramach budowy Obwodnicy Metropolitalnej.Obwodnica Metropolitalna zmieni twoją codzienną trasę do pracy/domu?

Wiadukt drogowy 97, bo taka jest jego inżynieryjna nazwa, znajduje się na początku Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej. A konkretnie przebiega nad ekspresówką w jej 1,8 km, licząc od węzła Chwaszczyno w kierunku Żukowa.

Powstał w ciągu ul. Oliwskiej, ale obok istniejącej dotąd drogi wojewódzkiej 218 biegnącej w poziomie gruntu.

Jego otwarcie nastąpiło w piątek, 5 stycznia, po godz. 14. Po wiadukcie będzie odbywał się ruch drogowy i pieszy w stronę Osowej i Chwaszczyna.


Pierwsze zadanie - 62 proc. zaawansowaniaNa czerwono nowy wiadukt w ciągu ul. Oliwskiej. Na żółto stara jezdnia. Na czerwono nowy wiadukt w ciągu ul. Oliwskiej. Na żółto stara jezdnia.
Wiadukt powstaje w ramach pierwszego zadania Obwodnicy Metropolitalnej między węzłem ChwaszczynoMapkawęzłem ŻukowoMapka.

Wykonawcą wartego 715,2 mln zł kontaktu jest firma Budimex. Na tym 16-kilometrowym odcinku zaawansowanie prac przekroczyło już 62 proc.

Budowa tego odcinka ma się zakończyć w kwietniu 2025 r.Drugie zadanie - 23 proc. zaawansowaniaZnacznie mniejsze zaawansowanie prac jest na drugim fragmencie obejmujące Żukowo (z węzłem) - Gdańsk Południe (rozbudowa węzła) i obwodnicę Żukowa.

Obwodnica Metropolitalna: postępy prac na opóźnionym odcinku Obwodnica Metropolitalna: postępy prac na opóźnionym odcinku

Konsorcjum Mirbud i Kobylarnia wykonało do tej pory ponad 23 proc. zaplanowanych robót o łącznej wartości 826,5 mln zł.

W tym przypadku szanse na dotrzymanie tego samego terminu oddania ekspresówki są niewielkie.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (128)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane