Fakty i opinie

stat

Pijany i po narkotykach wjechał w tunel na Monciaku

Najnowszy artukuł na ten temat

Domniemany członek gangu zatrzymany. Był pijany i jechał za szybko

Auto w tunelu pod torami kolejowymi w ciągu ul. Bohaterów Monte Cassino.
Auto w tunelu pod torami kolejowymi w ciągu ul. Bohaterów Monte Cassino. fot. PrzeMo/czytelnik Trojmiasto.pl

Promil alkoholu w wydychanym powietrzu oraz amfetaminę w ślinie miał 27-latek, który w poniedziałek około 4:30 wjechał samochodem do tunelu dla pieszych w ciągu ul. Bohaterów Monte Cassino zobacz na mapie Sopotu w Sopocie. Ani jemu, ani żadnemu z trójki pasażerów nic się nie stało. Na szczęście w tunelu w chwili zdarzenia nie było pieszych.

27-latek do tunelu pod torami kolejowymi wjechał praktycznie na oczach policjantów.

- Około godz. 4:30 policjanci z referatu patrolowo-interwencyjnego, patrolując pieszo centrum miasta, zauważyli, jak w pewnej odległości od nich, w udostępnionej do ruchu części ul. Bohaterów Monte Cassino, kierujący samochodem wykonuje dziwne manewry. Funkcjonariusze natychmiast postanowili zatrzymać auto do kontroli drogowej, ale w tym momencie kierujący samochodem nagle wjechał do tunelu dla pieszych - mówi Lucyna Rekowska z Komendy Miejskiej Policji w Sopocie.
W aucie znajdowały się cztery osoby - 27-latek z powiatu kartuskiego oraz trzech jego kolegów. Policjanci od razu wyczuli od kierowcy silną woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że ma on promil w wydychanym powietrzu.

Mężczyznę zatrzymano. Próbował tłumaczyć policjantom, że świętował wcześniej narodziny dziecka z kolegami i dlatego wsiadł pijany do auta. Zachowywał się przy tym na tyle dziwnie, że funkcjonariusze postanowili go także przebadać na obecność narkotyków w ślinie. Instynkt ich nie zawiódł - narkotest wskazał, że 27-latek zażywał amfetaminę.

Samochód został po godz. 6 wyciągnięty z tunelu i przetransportowany na policyjny parking. Zatrzymany kierowca trzeźwieje. Później prawdopodobnie usłyszy zarzuty.