• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Plac gotowy od miesięcy, a na peron dojść można tylko naokoło

Marcin/czytelnik Trojmiasto.pl
13 kwietnia 2022, godz. 15:00 
Opinie (78)

Przebudowa placu DworcowegoMapka w Chyloni trwa już ponad dwa lata. I choć od wielu miesięcy nie widać już na miejscu robotników, a cała inwestycja jest praktycznie gotowa, to wciąż są problemy z jej odbiorem. Dla mieszkańców okolicy ogromnym utrudnieniem - szczególnie teraz, gdy bardzo rzadko kursują kolejki SKM - jest zaś brak przejścia prowadzącego przez plac do wejścia na peron.Czy aktualne utrudnienia sprawiły, że przestałe(a)ś korzystać z SKM?

Poniżej prezentujemy w całości list, który dostaliśmy od pana Marcina.

"Nie jestem tzw. pieniaczem, rozumiem bardzo wiele rzeczy. Rozumiem, że remont może się przedłużyć, nawet o kilka miesięcy. Rozumiem też, że mogą być problemy z odbiorem inwestycji.

Nie rozumiem jednak, dlaczego w obliczu tego typu problemów - a z taką sytuacją mamy do czynienia w przypadku placu Dworcowego w Gdyni - nie można wprowadzić choćby najdrobniejszych, najbardziej potrzebnych ułatwień dla mieszkańców.

Od samego początku prac, to znaczy od ponad dwóch lat, dojście na peron w Gdyni Chyloni możliwe jest tylko drogą wiodącą naokoło placu. I o ile przez długi czas było to zasadne, bo na samym placu trwały prace, to od kilku miesięcy razi w oczy brak dobrej woli względem mieszkańców.

Wszystko o przebudowie placu Dworcowego w GdyniCała inwestycja jest od dłuższego czasu gotowa. Problem z jej odbiorem wynika nie z faktu, że wciąż trwają prace, a z tego, że straż pożarna ma uwagi do elementów projektu dotyczących nie części naziemnej placu, a podziemnego parkingu.

[
  • Żeby dostać się na peron trzeba pokonać dodatkowo kilkaset metrów naokoło placu, a teraz, gdy kolejki jeżdżą co 30 minut, to czasem kwestia zdążenia lub spóźnienia się do pracy czy szkoły.
  • Duża część wyremontowanego placu jest od dawna otwarta, mimo to płot oddziela tę część od przejścia na peron.
Dlaczego więc nikt do tej pory nie wpadł na to, aby pozwolić na dojście na peron przez - częściowo i tak już przecież otwarty - plac. To jest absurd, że wciąż trzeba nadrabiać kilkaset metrów i zza otaczającego plac płotu podziwiać gotowe przejścia na peron.

Sytuacja jest bolesna dla wielu mieszkańców Chyloni szczególnie teraz, gdy SKM rozpoczęło też remonty peronów w Leszczynkach i na Grabówku. Te dodatkowe kilkaset metrów to często kwestia tego, czy człowiek zdąży, bądź też nie zdąży na kolejkę, a aktualnie, nawet w godzinach szczytu, kolejki nie jeżdżą co 7-10 minut, a co pół godziny.

Pisaliście na portalu, że inwestycja ma wreszcie zostać ostatecznie odebrana w maju. Czy naprawdę takim problemem byłoby pójście mieszkańcom na rękę i otworzenie na najbliższe kilkadziesiąt dni choćby metrowego przejścia prowadzącego przez plac do wejścia na peron?"
Marcin/czytelnik Trojmiasto.pl

Co Cię gryzie - artykuł czytelnika to rubryka redagowana przez czytelników, zawierająca ich spostrzeżenia na temat otaczającej nas trójmiejskiej rzeczywistości. Wbrew nazwie nie wszystkie refleksje mają charakter narzekania. Jeśli coś cię gryzie opisz to i zobacz co inni myślą o sprawie. A my z radością nagrodzimy najciekawsze teksty biletami do kina lub na inne imprezy odbywające się w Trójmieście.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (78)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.