Fakty i opinie

stat

Pobieraczek niewinny oszustwa i gróźb

Właściciel zarejestrowanego w Trójmieście serwisu pobieraczek.pl jest niewinny oszustwa i gróźb rozsyłanych pod adresem swoich klientów - uznał Sąd Okręgowy w Gdańsku. Autor pozwu, Wojciech Czapliński, zapowiada odwołanie od wyroku. Inni klienci szykują już pozew zbiorowy wobec właścicieli serwisu.To pierwsza sprawa sądowa wytoczona spółce Eller Service z Gdańska, która jest właścicielem serwisu pobieraczek.pl. Powód domagał się od właścicieli serwisu pięciokrotności kwoty żądanej za roczne korzystanie z serwisu oraz 10 złotych za każdy e-mail i pismo wzywające do zapłaty na konto Stowarzyszenia Wolnego Słowa.

Wcześniej działalnością spółki zainteresował się Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Podstawą były liczne skargi osób, które skorzystały z serwisu skuszone hasłami sugerującymi, że usługa nic nie kosztuje: "10 dni pobierania za darmo"; "Tak, chcę testować przez 10 dni". Internauta, który chciał pobrać pliki musiał najpierw zarejestrować się na portalu. Warunkiem była również akceptacja regulaminu.

Dzień rejestracji był jednocześnie pierwszym dniem obowiązywania odpłatnej umowy, która zawierana była nawet na rok (94,80 zł). Dodatkowo osobom zwlekającym z zapłatą naliczane były odsetki po 17 dniach od dnia zawarcia umowy i dodatkowe 100 dolarów kary umownej.

Ponadto opłata naliczana była już od pierwszego dnia, a nie jak sugerowały hasła reklamowe, dopiero po 10 dniach. Na właściciela serwisu gdańską spółkę Eller Service została nałożona kara finansowa w wysokości prawie 240 tys. zł.

Spółka od samego początku twierdzi, że postępuje zgodnie z prawem.

Opinie (120) 3 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.