Fakty i opinie

stat

Podnośnik przewrócił się w Letnicy

Dwie osoby zostały ranne w wyniku przewrócenia się podnośnika z koszem przy ul. Żaglowej w Letnicy.


Podnośnik z koszem przewrócił się przy ul. Żaglowej zobacz na mapie Gdańska w Letnicy. Fotoreporter oraz drugi mężczyzna, który był w koszu zostali ranni. Trafili z obrażeniami do szpitala.Ranni po przewróceniu się podnośnika zostali przewiezieni do szpitala.
Ranni po przewróceniu się podnośnika zostali przewiezieni do szpitala. fot. Trojmiasto.pl
Aktualizacja, godz. 14:08 Oświadczenie ws. wypadku wydał rzecznik Międzynarodowych Targów Gdańskich.

- Ok. godz, 12.15 przy ul. Żaglowej w Gdańsku miał miejsce wypadek. Obok bramy wjazdowej na teren AmberExpo podjechał samochód firmy Gravel z podnośnikiem. W koszu na podnośniku znajdowało się dwóch mężczyzn. Najprawdopodobniej w wyniku podmuchu wiatru samochód wraz z podnośnikiem i  mężczyznami przebywającymi w koszu przewrócił się. Na miejsce wypadku przybyła policja , pogotowie oraz straż pożarna. Ranni mężczyźni zostali odwiezieni do szpitala. Według zasłyszanych na miejscu wypadku opinii - podnośnik podjechał na ul. Żaglową w celu wykonania zdjęć terenu firmy Gravel, która znajduje się również przy ul. Żaglowej - tłumaczy Roman Kolicki, rzecznk prasowy MTG S.A..

Aktualizacja, godz. 13:20 O zdarzeniu został powiadomiony prokurator.

- Na miejscu pracuje grupa dochodzeniowo-śledcza,wraz z technikiem kryminalistyki wykonująca czynności procesowe i starająca się ustalić przyczyny wypadku - wyjaśnia Aleksandra Siewert z KMP w Gdańsku.

Aktualizacja, godz. 13:09 Znamy więcej szczegółów wypadku. Przyczyną był prawdopodobnie silny wiatr. Jego podmuchy przewróciły samochód ciężarowy, na którym był zamontowany podnośnik o wysokości 20 metrów, na lewą stronę.

- Samochód stał przy wjeździe na parking. W pewnym momencie przechylił się na lewą stronę. Upadający podnośnik uszkodził dwa maszty dla flag. Z ciężarówki nie wyciekło paliwo. Na miejscu wśród ekip ratunkowych działała straż pożarna, która użyła sorbentu - mówi nasz reporter, który jest na miejscu.

***

- Otrzymaliśmy zgłoszenie o godz. 12.10. Na miejscu pracują policjanci oraz ratownicy medyczni z pogotowia ratunkowego - wyjaśnia Aleksandra Siewert z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

W Letnicy wywrócił się podnośnik z dwoma osobami w koszu.

Opinie (155) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.