Fakty i opinie

stat

Była policjantka odpowie przed sądem za wykradanie danych

Policjantka przez ponad trzy lata miała wykradać informacje z policyjnych baz i przekazywać je m.in. osobom poszukiwanym.
Policjantka przez ponad trzy lata miała wykradać informacje z policyjnych baz i przekazywać je m.in. osobom poszukiwanym. fot. Maciej Kosycarz/KFP

Dwoje byłych policjantów z wydziału kryminalnego I Komisariatu Policji w Gdańsku zobacz na mapie Gdańska objęto aktem oskarżenia, który właśnie trafił do sądu. 41-letnia kobieta została oskarżona o wykradanie tajnych danych, zaś 36-letni mężczyzna o posiadanie narkotyków. Oboje zostali zwolnieni z policji.Uważasz, że polscy policjanci są uczciwi?

raczej tak, choć wszędzie trafiają się czarne owce 45%
raczej nie, większość policjantów kombinuje na boku 55%
zakończona Łącznie głosów: 3114
O zatrzymaniu policjantów pisaliśmy w marcu ubiegłego roku. Teraz zakończyło się śledztwo w ich sprawie, a do sądu trafił już akt oskarżenia. Co dokładnie ustaliła prokuratura podczas trwającego przez kilkanaście miesięcy śledztwa?

Trzy lata przekazywania informacjiWedług prokuratury 41-letnia policjantka od stycznia 2014 roku do marca 2017 roku wykradała informacje z używanych przez policję systemów informacyjnych, a pozyskiwane w ten sposób dane przekazywała "osobom nieuprawnionym".

Choć prokuratura nie zdradza, kim były te osoby, to wprost przyznaje, że były wśród nich takie, którymi interesowała się policja i były na przykład poszukiwane. Co uzyskiwała, przekazując te dane? Tego nie wiadomo, bo sama 41-latka odmówiła składania wyjaśnień, nie przyznała się także do winy. Korupcji jej nie udowodniono, więc odpowie przed sądem jedynie za przekroczenie swoich uprawnień.

Policjant z tego samego komisariatu z narkotykami- W tym samym dniu, co kobieta, został zatrzymany również 36-letni funkcjonariusz policji, u którego w trakcie przeszukania ujawniono 1,61 grama amfetaminy oraz 1,57 grama marihuany. Mężczyzna nie przyznaje się do popełnienia zarzuconego mu czynu. W toku postępowania przygotowawczego odmówił złożenia wyjaśnień - mówi Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Opinie (134) 9 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.